Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok., chciałem tylko się upewnić, bo kolega mm4738 nie wyraził się w tej kwestii dość precyzyjnie :D Szkoda, że brak możliwości wykorzystania funkcji semi-twin. Karta TnK SD daje tę przewagę, z drugiej strony brak na niej HD... Słowem, dwie alternatywne opcje dla widza, fajnie gdyby oferta TnK SD także była rozwijana, w końcu jest wielu klientów, którzy z tej opcji korzystają... Mimo wszystko chyba skuszę się na tę "nowość". Chociaż mogliby dystrybuować samą kartę, ale wiadomo... dzięki modułowi mają "władzę" nad klientem i mogą wprowadzać zdalnie szereg zabezpieczeń. Cóż, takie życie :D A sztuczka z b** k** pewnie nie wchodzi w grę

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. kol Showmann

 

Potwierdzam to co napisałem wcześniej - TM 6900 HD Combo Super nagrywa jednocześnie dwa kanały z tego samego transpondera

z modułu TNK-HD.

Sprawdziłem to na transponderze 11449 - nagrywa jednocześnie dwa kanały HD - TVN-HD i MGM-HD, a można oglądać trzeci kanał - albo z tego samego trp lub z DVB-T.

 

Sprawdzone praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać z tego, że to nie jest moduł jednostrumieniowy...

 

Chyba nie, bo dekoduje cały strumień ale tylko z jednego transpondera, w ten sposób można oglądać wszystkie kanały jakie tam są nadawane jeśli tylko dekoder ma taką możliwość. Wielostrumieniowy umożliwia odbiór z dowolnych transponderów wielu niezależnych strumieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy użytkownicy tunerów globo zauważyli - na stronie producenta pojawiła się "Lista odbiorników Współpracujących z TNK HD (stan na 26.11.2010)"

link: http://www.globo.com.pl/?y=2&numer=54

Jest też uwaga: Lista w przyszłości będzie rozwijana

Niestety, mojego tunera - X7 - na razie nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do użytkowników modułu nCAM HD, wczoraj go aktywowałem (byłem zaskoczony, że tak szybko to nastąpiło) ale zastanawia mnie jak wyglądają u Was uprawnienia? Bo u mnie w MENU modułu Moja karta > Stan subskrypcji

Sa 4 zestawy dat.

W każdym zestawie tylko 2 pierwsze daty są aktualne natomiast dwie kolejne są z roku 1990.

 

Czy u Was też tak jest? Czy może u mnie nie przeszły wszystkie uprawnienia? Kanały się dekodują ale czasem wyskakuje "Zakodowany", może do wina tych dat albo (co bardziej prawdopodobne) wina softu tuner. Całą noc tuner działał na TVN HD ale nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie działa. Działała już z softem 1.06B7, gdzie udało mi się spokojnie zrobić aktualizację oprogramowania nCAM HD - mimo, że SatKurier twierdził, że się nie da. Przełączanie kanałów to loteria na sofcie 2.05B7 bo często kończy się to komunikatem "Brak dostępu", "Niepełne dane", "Zakodowany". Czasem wystarczy przełączyć na program dalej i cofnąć i program działa poprawnie a czasem trzeba wyłączyć tuner i ponownie go włączyć. Czasem działa wszystko ok to kanały HD przerzucają się w 2-3sekundy a jak są problemy to czasem w 5 sekund (dźwięk jest po 2sek ale na obraz trzeba czasem czekać jeszcze z 3 sekundy). Brakuje EPG na EuroSport HD. Teraz oglądałem film na FILMBOX HD przez godzinę i nie było najmniejszych problemów ale jak przerzuciłem na BBC HD to pojawił się komunikat "Zakodowany" więc jest jeszcze sporo do poprawienia. Jednak trzeba przyznać, że Ferguson wprowadził wiele poprawek do zgłaszanych problemów tu na forum, a soft dostępny od wczoraj jest w wersji BETA a współpraca z nCAM została nazwana "wstępną obsługą". Trzeba czekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie działa. Działała już z softem 1.06B7, gdzie udało mi się spokojnie zrobić aktualizację oprogramowania nCAM HD - mimo, że SatKurier twierdził, że się nie da. Przełączanie kanałów to loteria na sofcie 2.05B7 bo często kończy się to komunikatem "Brak dostępu", "Niepełne dane", "Zakodowany". Czasem wystarczy przełączyć na program dalej i cofnąć i program działa poprawnie a czasem trzeba wyłączyć tuner i ponownie go włączyć. Czasem działa wszystko ok to kanały HD przerzucają się w 2-3sekundy a jak są problemy to czasem w 5 sekund (dźwięk jest po 2sek ale na obraz trzeba czasem czekać jeszcze z 3 sekundy). Brakuje EPG na EuroSport HD. Teraz oglądałem film na FILMBOX HD przez godzinę i nie było najmniejszych problemów ale jak przerzuciłem na BBC HD to pojawił się komunikat "Zakodowany" więc jest jeszcze sporo do poprawienia. Jednak trzeba przyznać, że Ferguson wprowadził wiele poprawek do zgłaszanych problemów tu na forum, a soft dostępny od wczoraj jest w wersji BETA a współpraca z nCAM została nazwana "wstępną obsługą". Trzeba czekać....

 

a próbowałeś edit na pilocie i na kanałach tnk poustawiać dekoduj przez interfejs wspólny CI ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś edit na pilocie i na kanałach tnk poustawiać dekoduj przez interfejs wspólny CI ??

 

Tak większość kanałów mam ustawione (wszystkie HD i część SD) na dekodowanie przez interfejs wspólny CI, bez tego prawie zawsze jest "Zakodowany" mimo, że w czytniku siedzi karta TNK SD. To wina komunikacji tuner-moduł bo zawsze jest tak samo w różnych konfiguracjach (tylko moduł, modył+karta, bez TimeShift, z TimeShift etc.).

Na tę chwilę Ariva 200 działa, ale jest to działanie dla osób cierpliwych i spokojnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktywowałem wczoraj znajomemu moduł TNK HD na Technisacie HD S2 na którym tem moduł miał dobrze działać. Oczywiście od razu po upgrade modułu aktywowałem kartę i po paru minutach zaświecił TVN HD ale tak samo jak u innych użytkowników na aktywację pozostałych kanałów trzeba było poczekać do rana. Teraz już wszystkie działają. W odbiorniku jest jeszcze moduł Cyfrowego Polsatu z pakietem mini i moduł CP nie robi tutaj żadnych problemów np. na TVN24 na CP nie ma uprawnień a na TNK są to ten kanał bez problemu wskakuje i nie pojawia się informacja z modułu CP tego kanału nie ma w twoim abonamencie.

Inna sytuacja jest natomiast w przypadku gdy na CP mamy uprawnienia a kanał ten ma dodatkowo kodowanie w conax to wtedy nawet jeśli pojawi się obraz zdekodowany prze moduł CP to i tak wyskakuje komunikat z modułu TNK HD o braku uprawnień i trzeba nacisnąć OK lub exit. Raz mi się też zdarzyło że moduł TNK przestał dekodować i trzeba było przejść na TVN HD i powrócić lub wyjąć moduł i włożyć z powrotem. To tyle tak na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś tuner Ariva HD combo jak się sprawuje z modułem TNK HD?

 

Mam arive hd combo. Jednoczesnie dziala karta cyfry modul polsatu i tnk hd. Wszystko dziala dosc plynnie. Czasami przelaczajac na program z innym systemem kodowania trzeba wbrac go dwukrotnie np: bardzo szybko wycisnac na pilocie kanal 62 i odrazu znow 62 wtedy wskakuje program. W innym wypadku moze sie zdarzyc ze pojawi sie napis o zakodowaniu. Ariva HD Combo dziala dosc szybko w takim zestawieniu jak opisalem. Jednym z bubli w tym dekoderze jest brak dzwieku dolby digital na wyjsciu HDMI. Dzwonilem do fergusona i Pan powiedzial mi ze nie zamierzaja tego zmienic bo sie soft rozwali. Podlaczenie dzwieku dolby digital tylko kablem optycznym. Jednak tutaj na jednym kanale mam dosc uciazliwy problem. Nie wystepuje on na innych kanalach SD ani HD wiec nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Gdy mam wlaczony AXN HD z dzwiekiem dolby digital do amplitunera optykiem co kilka sekund zanika dzwiek. W tym samym czasie dzwiek jest normalnie slyszalny w glosnikach telewizora podlaczonego przez HDMI. Jest to dosc denerwujace. Dobrze ze tylko na jednym programie ale jak narazie na forum nikt mi nie odpisal jaka jest tego przyczyna czy to wina nadawcy AXN HD czy dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak piszesz. Mam kartę C+ w slocie 1, moduł CP w dolnym CI, zaś nCam w górnym CI i działa ok. Co jest najszybsze i ma prawa do kanału to odkodowuje kanał (zazwyczaj karta, potem nCam, potem CAM CP). Aktualnie oglądam wszystkie polskie kanały HD i platformy na jednym tunku ;) A i zalety linuxa są bardzo duże :D Do tego możesz sobie wszystko ładnie pokonfigurować co i jak.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...