Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie słyszałeś, więc nie wprowadzaj kolegi w błąd

 

Kolega pytał o stan aktualny to otrzymał aktualną odpowiedź. Jakby modułCAM był gotowy i wypuszczony oficjalnie na rynek pewnie odpowiedź moglaby być inna. Ja słyszałem tylko że nie wszystko działa poprawnie na Arivie 200.

Witaj z tego co wiem to na Arivie 200 dzałają poprawnie karty cyfra+ i TNK SD ja sam używam arive z kartą TNK SD a co ty słyszałeś że nie wszystko działa poprawnie na Ariva 200 tak to prawda ale tak było na początku jak wychodziły pierwsze arivy z starym softem na dzień dzisiejszy na arivie 200 karta TNK SD działa poprawnie to wiem na pewno a teraz chciałbym wstawić kartę TNK HD ale właśnie chyba się wstrzymam do nowego roku jak te karty z modułami ruszą na polski rynek już na dobre lepiej poczekać niż kupić teraz i sie wkurzać prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dowiedziałem się od satsklep.pl że Ferguson Ariva 200 NIE działa na razie z modułami TNK HD oni go testowali tak że narazie nie kupować modułu tnk hd do Ariva 200 i dowiedziałem się też że są problemy z innymi dekoderami innych firm nie tylko fergusona tak że ja sie narazie wstrzymuje z zakupem tego modułu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy admin Cie pokocha za ten skan ;) sam byłem gotów kupić SatKurier tylko dla tej tabelki, ale nie było go w Empiku ;)

A tak w nawiązaniu do Ariva200, mam nadzieję, że to kwestia oprogramowania - które support producenta naprawi tak, żeby działało poprawnie. Pamiętam, że na początku Ariva miała też problemy z modułem CAM Polsatu Cyfrowego, ale udało się to w końcu poprawić, więc może też tak będzie z nCAM HD, kwestia tylko ile trzeba będzie na to czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo TechniSat ma wyłączność na dystrybucję przez miesiąc. BTW. Link od PDFów jest po adresem, który już podałem, czyli na oficjalnej stronie TNK HD - więc nie wiem po co to dublować?!.

Ciekawe jest w karcie gwarancyjnej to, że wadliwe oprogramowanie jakie może się pojawić (a może bo jest stwierdzenie, że soft jest rozwijany) nie jest objęte gwarancją. No i wszędzie jest napisane, że to moduł CI, żeby nie denerwować ludzi niepotrzebną informacją, że jest to CI+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze oprócz tego, co już padło dodaję:

- Vu+ Solo/Duo: na image 5.2 i 5.3 odbiór kanałów nadawanych w MPEG-4 z modułu nCAM HD nie był podczas testów możliwy (szatkowanie)

- Opticum HD 9600/HD TS 9600, x550, x560 - mogą być problemy z uruchamianiem odbiornika z nCAM umieszczonym w kieszeni, mogą być problemy z dekodowaniem kanałów z 11,393 GHz, pol. V (przypuszczalnie zależy od wersji oprogramowania - możliwe, że MCAS sprawia problemy, a Conax nie).

 

Nadal są zawirowania z dostawami. Być może od jutra część sklepów ruszy z realizacją zamówień (a może już ruszyła?). Póki co mogę tylko powiedzieć to co wiem, czyli że Hollex: sprzedaż ruszy po 15 listopada (względy logistyczne i organizacyjne).

 

Co do TechniSata - proszę unikać słowa "wyłączność", bo nie do końca tak jest - to bardziej złożona sprawa. Generalnie powiedzmy, że TechniSat objął sprzedaż nCAM HD przez pierwszy miesiąc... honorowym patronatem ;)

 

Co do tego CI vs. CI+, to wiecie co Wam powiem? Jak CAM-y pojawią się w masowej dystrybucji, to wezmę kupię jednego, przeboleję stratę finansową i rozbiorę go :] Jak na CI+ coś mało zabezpieczeń ma, ale z drugiej strony na pudełku jest ostrzeżenie, że w przyszłości moduł może mieć pewne ograniczenia pozwalające na uzyskanie pełnych możliwości tylko w odbiorniku przystosowanym do CI+, a sam CI identyfikuje się w tunerach jako: Conax ITI CIPLUS CAM

 

Ponieważ zaczyna się gorący okres i z pewnością wiele osób będzie poszukiwać CAM-ów - przypominam, że reklamy na forum są zabronione - regulamin. Żebym nie musiał z moderatorami rozdawać stosu ostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"że w przyszłości moduł może mieć pewne ograniczenia pozwalające na uzyskanie pełnych możliwości tylko w odbiorniku przystosowanym do CI+", tu mam rozumieć że chodzi tu o inne usługi nie o kanały?

zauważyłem że globo hd s1 pozytywnie wyszedł w testach ale w sofcie conax czy nie?.Czy nadal będą prowadzone testy na tym nowym produkcyjnym sofcie,oraz jak pobieramy tą nową aktualizację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt "wyłączność" to daleko posunięte uproszczenie ;) co do zabezpieczeń to są one pewnie skorelowane z trybem, CI legancy to taka podstawowa obsługa a CI+ jest już zabezpieczony - głównie dlatego, że nie jest jeszcze złamany i żeby szybko nie był. Z ulotki producenta wynika, że w środku jest tylko jeden scalak + ram, owy scalak jest zabezpieczony przed piratowaniem, w gwarancji do nCAM jest mowa o "wgraniu oprogramowania" (że powoduje utratę gwarancji - co oznacza, że jest taka możliwość), więc faktycznie może ten moduł nie jest tak zaawansowany technologicznie jak ITI próbuje wszystkim wmówić ;) jednak to kłóci z niechęcią Pana Tomasza Berezowskiego do CAMów - można było przypuszczać,że mimo wszystko ITI zdecyduje się na CAM z górnej półki, a to chyba On zatwierdzał ostatecznie ten sprzęt, więc dużo jest znaków zapytania ;)

Może uda się ten demontaż nCAM wpisać w koszty? ;) Ja czekam jednak na oficjalną współpracę tego tunera ze sprzętami na bazie ALi, mam nadzieję, że do grudnia wszelkie problemy będą rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbawił tekst w tych ulotkach na stronie "TNK", że wprowadzenie tego modułu to "rewolucja na rynku" :D .

 

Zgoda, że sama idea "TNK HD" jest pewną rewolucją (bo nikt inny nie oferuje kanałów "HD" bez umowy), ale co jest "rewolucyjnego" w umożliwieniu odbioru tych kanałów za pomocą modułu "CI", chyba, że dla "ITI" i Pana Berezowskiego samo "wejście" w temat modułów "CI" jest "rewolucją" :D???

 

Ja w każdym razie czekam na potwierdzenie od Mr. Orbity jak moduł w wersji "produkcyjnej" sprawuje się na "Globo HD S1" (wersja "softu" "23700"/"23701") oraz ewentualnie "Opticum HD XTS 703"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbawił tekst w tych ulotkach na stronie "TNK", że wprowadzenie tego modułu to "rewolucja na rynku" :D .

 

Zgoda, że sama idea "TNK HD" jest pewną rewolucją (bo nikt inny nie oferuje kanałów "HD" bez umowy), ale co jest "rewolucyjnego" w umożliwieniu odbioru tych kanałów za pomocą modułu "CI", chyba, że dla "ITI" i Pana Berezowskiego samo "wejście" w temat modułów "CI" jest "rewolucją" :D???

Jakbyś poczytał wcześniejsze posty, to byś się nie dziwił :wink: To pierwszy na rynku moduł CI+ - reszta modułów, to zwykłe CI - stąd pewnie ta "rewolucja na rynku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie czekam na potwierdzenie od Mr. Orbity jak moduł w wersji "produkcyjnej" sprawuje się na "Globo HD S1" (wersja "softu" "23700"/"23701") oraz ewentualnie "Opticum HD XTS 703"???

 

 

na str 7 masz odpowiedz w tabeli że do Globo HD s1/TS1 współpracuje pozytywnie,ale pewnie mowa tu o 023700,ale to nie zmienia faktu że na 01 miałby być jakiś problem w sumie 00/01 są najlepszymi softami dla globo hd s1.Dziś dostałem odpowiedz od Globo:

Witam.

 

Satkurier już testował ten odbiornik z wynikiem pozytywnym, w

najnowszym numerze można znaleźć test działania najpopularniejszych

odbiorników z tym modułem.

 

My oczywiście testujemy nasze odbiorniki, ale mała liczba modułów

otrzymana od producenta powoduje, że testy potrwają.

 

pozdrawiam

Wsparcie Techniczne

 

Tu jest też spis tunerów,cóż ciekawe czemu zabrakło dopisać Globo HD s1- w pozytywnych.

 

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/175 ... dla-tnk-hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie Fergusona Arive 200 hd i mam takie pytanie bo mi pokazuje w ustawieniach siłe sygnału 90% a jakość 75% a na fergusonie FK 6900 z tej samej satelity (talerza )pokazuje sile sygnału 98% a jakość 90%-91% dlaczego taka jest różnica i czy na tej arivie w takim przypadku będzie mi działać poprawnie TNK HD moduł ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego samego satelity z tej samej czaszy, z tego samego kabla i z tej samej głowicy w innym egzemplarzu Arivy 200 mogłoby Ci pokazać nawet 10% różnicy, taka precyzja wykonania

 

różnica miedzy FK6900 a Arivą 200 wynika z innej głowicy, poza tym procenty nic nie znaczą, tu pasowałby raczje jakiś parametr który można porównywać np. BER, SNR

 

A co to ma w ogóle wspólnego z modułem TnK HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...