Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli robi Fortis to jest to ta sama fabryka co Ezyboxy, czyli też jest to dekoder na produkowanym przez STi linuksopochodnym OS21, tylko ja nie mam CI+ tylko CI, możliwe że ten sprzęg robi nam problemy, można jakoś wyłączyć wsparcie dla CI+?

 

Oprogramowanie będzie wszędzie to samo tylko różnice będą w wyglądzie i numeracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem Technomate 6900 Combo USB PVR Ready. Czy ktoś może pomóc i powiedzieć na jakim sofcie moduł CAM TnK HD pobierze automatycznie aktualizacje 1.00.03 (r1502)? Na kanałach o częstotliwości 11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK) nic się nie dzieje a gdy wchodzę do menu modułu pokazuje się komunikat że posiadam najnowsze oprogramowanie co nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Technomate 6900 HD Combo Super bezbłędnie wykrył nowe oprogramowanie 1.00.03. Soft odbiornika to 735-08-12-2010 (firmowy -ze strony producenta). Odbiornik obsługuje moduł TNK HD bez zakłóceń w 2 slocie. Slot 1 i czytnik kart wolne Na kanale AXN wyświetlany jest błędny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hjuston łi hew prablem!

 

Dwa dni temu zgasło mi wszystko, mimo że karta opłacona do marca (nawet paczka za free). Od tak nagle, nic nie było zmieniane, oprogramowanie od dawna 3.31 uniwersalne ("tuningowane" - ale tylko tu działa DVB-T, - bez problemów - moduł nCam i karta C+).

 

Kiedy na początku wjechałem w ustawienia modułu, wykrył aktualizację i bez problemu ją zastosował (Problem był przed, aktualizacja nic nie zmieniła).

 

Sygnał jest. C+, FTA i DVB-T działa, TNK HD - kod błędu, brak dostępu. Co robić?

 

ps. dzwoniłem do nich, jednak ich porada skończyła się na "pan przywróci standardowe ustawienia dekodera, a jak nie zadziała to wysłać do nas moduł"

ps2. sprawdziłem moduł w starym ferdku, czy zaskoczy na DVB-S SD paczce TVN, ale i tu kod błedu, brak dostępu.

ps3. od wczoraj tuner czeka na TVN HD (liczyłem że może uprawnienia nie chcą zaskoczyć).

 

Pomocy! Specjalnie kieruje to szczególnie do bigcyc123, który zawsze ma asa w rękawie w walce z Globo i nCam`em.

 

ps4. info techniczne w stopce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem Technomate 6900 Combo USB PVR Ready. Czy ktoś może pomóc i powiedzieć na jakim sofcie moduł CAM TnK HD pobierze automatycznie aktualizacje 1.00.03 (r1502)? Na kanałach o częstotliwości 11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK) nic się nie dzieje a gdy wchodzę do menu modułu pokazuje się komunikat że posiadam najnowsze oprogramowanie co nie jest prawdą.

 

Ja też miałem z początku kłopot - od razu po zatwierdzeniu OK do ładowania softu po komunikacie CI, że aktualizacja jest dostępna było "Aktualizacja oprogramowania modułu nie powiodła sie (0x00007)", z menu aktualizacja także pokazywała, że soft jest aktualny. Pomogło wyjęcie wszystkich modułów ze slotów oraz karty z czytnika, wygaszenie Mcas z autostartu i reboot tunera, następnie włożenie TYLKO nCAM do już uruchomionego tunera i pozostawienie na TVN HD. Po kilku sekundach 'zobaczył' nowy software i po zatwierdzeniu pobierania aktualizacja przebiegła już OK. Trwało to dość długo bo 13 min w sumie. Spróbuj może tak, że zrestartujesz tuner i potem po odpaleniu wkładasz moduł.

 

Widać wyraźnie pozytywne zmiany u mnie:

- kanały HD i SD z paczki TNK HD się jakby szybciej dekodują na start po przełączeniu

- poprawiono znacznie stabilność nCAM, nie ma zwiech przy częstym lataniu i zmianie kanałów nawet pomiędzy kanałami z różnych CAM i providerów co uprzednio szło łatwo wywołać

- jakby szybciej przełączają się i dekodują kanały dostępne tylko na określonym CAM np. pomiędzy nCAM a CAM Polsat - u mnie jest różnica, szybciej dekodują się po przełączeniu kanały np. z TVN HD na Polsat HD i odwrotnie

- stabilność pracy modułu z całej paczki TNK HD wzrosła, przy bardzo szybkim przełączaniu po wszystkich kanałach póki co nie udało mi się go zawiesić

 

Także jak dla mnie zmiany są OK. W Octagon 1018 moduł nCAM z softem 1.00.03 (r1502) pracuje bardzo poprawnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem. Właściwie zrobiłem wszystko z takich patentów, reset modułu do fabrycznych, reset tunera takiż, wgranie oprogramowania z conaxem, podmiana portów cam. Najbardziej mnie dziwi, że na innym tunerze też nie działa i że stało się to "nagle" bez żadnego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się wczoraj aktualizacja oprogramowania modułu do wersji 03. Czy wiadomo już coś więcej na temat zmian jakie wprowadza nowe oprogramowanie? Czy coś poprawiono? U mnie np. moduł sam "gubi" ustawienia języka (mam ustawiony na polski uproszczony a moduł sam co pewien czas przestawia na zwykły polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przewaks - jakbyś czytał wcześniejsze posty, to byś wiedział, że nie wczoraj, tylko od 24 stycznia i że zmiany to poprawka startu modułu na TVP1/TVP2 z czuwania i poprawki kompatybilności z niektórymi odbiornikami

 

@mateo.poznan - próbowałeś zostawić przykładowo na noc na TVN HD? Jakie daty uprawnień Ci wyświetla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateo.poznan moduł nie ma uprawnień ......... A ITI ma to w 4 literach , nie umieją nacisnąć producenta na poprawkę softu w module .... Jedynie dopać tuner który nie maił problemu z uprawnieniami i tak złapac lub opcja 2 której z tą karta nie testowałem >>>> Wsadż karte ITI w slot tunera i włącz na 20min na kanał TVN HD może załapie uprawnienia ( takie triki stosowałem z innymi kartami ) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za pomoc!

 

Zaskoczyło. Po dwóch 10 minutowych rozmowach z audiotele TNK doprosiłem się o ponowne wysłanie uprawnień (wczoraj wieczorem) i dziś (na pewno po 14, wtedy sprawdzałem ostatni raz i przed 17 wtedy już działało) zaskoczyło. Całość przy 3.31 Conax. W zw. z tym że musiałem wychodzić z domu nic więcej nie robiłem, jutro wrócę do MCAS, najwyżej co miesiąc będę musiał marnować 10pln na telefon z prośbą o aktywację ponowną i zabawę jak teraz.

 

A jeszcze pytanie, najtańszy moduł pod Multipakiet C+ w jakiej cenie? Może tak będę miał spokój?

 

No i (zapewne za miesiąc) przetestuje metodę @bigcyc123 z samą kartą bez modułu. Może zadziała.

 

A i jeszcze pytanie, czy TNK HD wysyła uprawnienia tylko na TVN HD? Mam fredka (DVB-S, MPEG2, SD) który "podobno" nie ma problemu z aktywacją nCamu - tylko jak może nie mieć problemu, jeśli uprawnienia byłyby tylko na DVB-S2 - może na nim bym działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niestety nie mogę pobrać aktualizacji modułu CAM na Arivie 200 soft 1.06B7

 

czy może to być spowodowane jakością sygnału na poziomie 40-50% ? taka jakość występuje tylko na kanałach HD..ale konwenter muszę zmienić ponieważ ma chyba już 10 lat i swoje przeżył :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co dekoder do d...y ? przeciez wczesniej ktoś napisał ze na tym sofcie co posiadam powinien pociagnac nowe oprogramowanie dla CAM'a..

 

jutro podjade do sklepu gdzie kupowałem zeby mi zaktualizowali...

 

 

aha czy to wina starego softu w CAM'ie, że często mam komunikat że program jest "zakodowany"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...