Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie dziś dostałem moduł i cała procedura aktualizacji "softu" w module i aktywacji karty przebiegła w moim "Globo HD S1" bez większych problemów :D . Co prawda na razie nie dekodują się kanały "Wojna I Pokój" i "Da Vinci" (wyskakuje komunikat "brak dostępu (5)"), ale z tego co tu przeczytałem to się zdarza i za jakiś czas wszystko powinno działać tak :D???

 

Nie ma na tę chwilę żadnych problemów we współistnieniu w tunerze karty "Cyfry+" w górnym czytniku, modułu "TNK HD" w górnym gnieździe "CI" i modułu "CP" w dolnym, zobaczymy jak będzie dalej (czy pojawią się te dwa brakujące kanały) :D .

 

Acha, w tunerze mam "soft" "23701".

 

Edycja 25 listopada 2010: Po tym jak na noc zostawiłem tuner włączony na "TVN HD" rano "Wojna I Pokój" i "Davinci" zaczęły być dekodowane :D .

 

Dodam jeszcze ciekawostkę, że na "Fox HD" wyskakuje mi ten sam komunikat, co wczoraj na "Wojnie I Pokój" i "Davinci" ("brak dostępu (5)"), więc to chyba oznacza, że kanał wkrótce pojawi się w ofercie :D!

 

W ogóle wszystko wskazuje na to, że "TNK HD" wbrew temu co niedawno podejrzewałem ma jednak osobny "caid" "Conax" od "Nki", bo np. na "Discovery Historia" żaden komunikat z modułu "TNK HD" niestety nie wyskakuje (na razie mam nadzieję :D! )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie moduł TnK HD chodzi prawidłowo w tunerze HUMAX HDCI-5000. Jedyny minus, to taki, że czasem przy przełączaniu kanałów nie wskakuje i się blokuje. Trzeba wyłączyć tuner i włączyć ponownie. Ale to jednak losowo. Wczoraj np. przez całe popołudnie przełączałem między kanałami i nic się nie działo.

Do tunera HDCI-5000 władowałem nowszy soft 10002T: http://www.humax.com.pl/hdf/HDCI-5000_upgrade.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się. Czy będzie jeszcze poprawka soft modułu nCam Tnk HD??

Wątpię , sprzedawcy ze wszystkimi problemami z modułem TNK HD odsyłają do producentów tunerów , ustrojstwo grzeje się we wiekszości tunerów jak Diabeł , korzystniej wziąść samą oferte N-ki bo taniej i więcej kanałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną ciekawostkę - mamy CAM z aktywnymi Filmbox Extra i Family zamiast Filmbox HD - coś się namieszało ;)

Aktualizacja CAM jest planowana.

 

Technomate: nie wiesza się Wam CAM na TVP1? Krótko była okazja sprawdzenia na odbiorniku i po kilku minutach na TVP1 odbiornik przestał dekodować, trzeba było zmienić kanał. Soft był jakiś z sierpnia br, ale nie wiem jaka wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam odbiornik OPTICUM9500HDPVR2CI2CX E Plus.W górnym czytniku mam kartę Cyfry+ w dolnym gnieździe mam moduł Cyfrowego Polsatu. Planuję zakupić moduł cam TnkHD. Czy ten moduł będzie działał w tym odbiorniku pomimo zmiany softu (przedtem czytniki były conax). Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tym odbiornikiem proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TM 6900 HD Combo super - u mnie nic się nie wiesza.

01.00.01 (r1250) - wersja opr. modułu

 

Kolego, jeśli możesz to opisz wrażenia:

1. czy moduł w tym odbiorniku działa stabilnie?

2. czy się nie grzeje?

3. czy da się nagrywać (jak rozumiem brak możliwości oglądania innego kanału z tego samego transpondera, bo moduł jest jednostrumieniowy)?

Opisz także sam proces inicjacji i podaj jaki masz numer softu w odbiorniku (nie w CMAM'ie)

 

Pozdrawiam, z góry dzięki za wypowiedź :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną ciekawostkę - mamy CAM z aktywnymi Filmbox Extra i Family zamiast Filmbox HD - coś się namieszało ;)

Aktualizacja CAM jest planowana.

 

Technomate: nie wiesza się Wam CAM na TVP1? Krótko była okazja sprawdzenia na odbiorniku i po kilku minutach na TVP1 odbiornik przestał dekodować, trzeba było zmienić kanał. Soft był jakiś z sierpnia br, ale nie wiem jaka wersja.

 

a u mnie Filmbox Extra, Family i Filmbox HD śmigają aż miło.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak moduł działa stabilnie. W górnym slocie Aston z Cyfra. W dolnym TNK HD. Tak w ogóle moduł Astona jest zdecydowanie szybszy od modułu z Cyfry.

2. Nie nie grzeje się.

3. Bez problemu można nagrywać. A w TM da się jednocześnie nagrywać np. 2 programy HD z tego samego trp i oglądać trzeci program z DVB-T. Nie ma z tym żadnego problemu.

4. Pisałem kilka postów wcześniej, wczoraj w południe kurier przywiózł moduł. Wysłałem sms-a, ok 16-tej po powrocie do domu włożyłem moduł do TM6900.

Zacząłem zabawę od aktualizacji. Po ok 10-15 minutach nowe oprogramowanie już grało. I zaczęły się pojawiać kanały. Największy problem był z MGM-HD. Zostawiłem na noc na TVN-HD, ale nie pomogło. Kanału rano nie było. Inne oczywiście grały. Pomogło kolejne pozostawienie na TVN-HD - ale tym razem wyjąłem moduł Cyfry. Pomogło - może to przypadek. W każdym bądź razie po powrocie z pracy wszystkie kanały już grają.

5. Soft alternatywny 7.22p lub 7.25p

6. Moim zdaniem to jeden z najlepszych odbiorników na rynku, bezproblemowy a brak j.polskiego ? Czy to może przeszkadzać? Moim zdaniem absolutnie nie. Jakość obrazu rewelacyjna, a HDMI przenosi oprócz obrazu również dźwięk cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taką ciekawostkę.. dziś o 19.15 dostałem wiadomość na moduł od TNK HD o planowanych zmianach systemowych... :)

 

Ja nie dostałem żadnej wiadomości, a mógłbyś ją zacytować???

 

Co do dodatkowych kanałów "nSport", to tak jak pisałem: ich udostępnienie jest jak najbardziej w porządku, bo skoro dajemy "nSport HD", to wypada dać całość "pakietu" (to tak jakby ktoś udostępnił w "Cyfrze" sam "Canal+ Sport HD", bez "Canal+ Sport 2" i "Canal+ Gol"). Tylko "Cyfrowy Polsat" jeszcze niecałkiem rozumie, że jak się daje "Polsat Sport" i "Polsat Sport Extra" do jednego pakietu (a przypominam, że "Polsat Sport Extra" kiedyś też był tylko w pakiecie "sport") to w nim też powinna być możliwość odbioru "Polsatu Sport HD", tym bardziej, że np. podczas mistrzostw świata siatkarek emitowane tam były na żywo mecze niedostępne na żywo w kanałach "SD"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje moduł tnk hd na pc-dvb Technotrend connect S2 3650CI. Testowany jest na programie DVBViewer i ProgDVB. Na początek testuje czy ogólnie rozkodowuje. Wszystkie kanały rozkodowuje jakie są dostępne w ofercie tnk hd. Co do kanału hd ładnie działa na TT-Viewer.

 

W kolejnym teście sprawdzam jak zachowują się kanały na dłuższe oglądanie i tutaj:

Uwaga!!! Zauważyłem nie porządany efekt rozkodowuje kanały, ale koło 10min a nawet mniej kanał staje się zakodowany, jakby moduł zrywał współpracę. Wracając na kanał nie kodowany i spowrotem na kanał kodowany - kanał kodowany rozkodowuje (tak jest na DVBViewer). Szukam przyczyny. Jeśli ktoś testuje, albo może pomóc w tej kwestii bardzo proszę.

 

Opisałem to co zauważyłem.

 

 

Potwierdzam działanie dodatkowych kanałów nSport, Filmbox extra, Filbox Family. Szkoda tylko, że mi po jakimś czasie moduł usypia i przestaje dekodowac. Zauwazyłem jedna kwestie. Jak modul przestaje pracowac, nie wyłaczam programu, nie restaruje dekodera, tylko wyciagam moduł i wkładam na nowo do dekodera i w tym momencie wszystko zaczyna pracowac na jakis czas. Sądzę, że problem tkwi po stronie modułu!! Czekam na nowy soft

 

 

Ktos jeszcze testuje ten moduł na innych dvb-pc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież była już mowa, że TNK HD nie działa prawidłowo na arivie. Być może wypuszczą aktualizację i sytuacja się zmieni. Tego nikt nie wie. Pozostaje czekać na aktualizacje do nowego softu (która to notabene jest bardzo potrzebna nie tylko ze względu braku współpracy modułu TNK HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Bez problemu można nagrywać. A w TM da się jednocześnie nagrywać np. 2 programy HD z tego samego trp i oglądać trzeci program z DVB-T. Nie ma z tym żadnego problemu.

 

Proszę kolegę jeszcze o potwierdzenie, czy z jednego transpondera TnK można jednocześnie oglądać i nagrywać inne kanały? Do tej pory mam TnK SD (samą kartę) i jest taka możliwość, interesuje mnie czy przy module TnK (jednostrumieniowym) również obsługiwane są dwa strumienie... Będę wdzięczny za informację, gdyż sam ostrzę sobie "apetyt" na ten moduł, ale interesuje mnie funkcja semi-twin (na DVB-T na razie nie mogę liczyć!).

 

Zgadzam się, że TM-6900 jest super, jakość obrazu i dźwięku ok. Myślę o nowym modelu TM-6902, który ma dwie głowice DVB-S2 i jedną DVB-T, ale zobaczymy jaka cena i kiedy pokaże się na rynku

 

http://www.technomate.pl

 

Pozdr. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę kolegę jeszcze o potwierdzenie, czy z jednego transpondera TnK można jednocześnie oglądać i nagrywać inne kanały? Do tej pory mam TnK SD (samą kartę) i jest taka możliwość, interesuje mnie czy przy module TnK (jednostrumieniowym) również obsługiwane są dwa strumienie... Będę wdzięczny za informację, gdyż sam ostrzę sobie "apetyt" na ten moduł, ale interesuje mnie funkcja semi-twin (na DVB-T na razie nie mogę liczyć!).

 

Kolego w zasadzie sam sobie odpowiedziałes na pytanie. Moduł jest jednostrumieniowy także nie nagrasz drugiego strumienia, który musi on zdekodować. Nagrasz to co oglądasz aktualnie lub timerem co nie oglądasz np. w nocy a chciałbyś widzieć ;). Sprawdzone praktycznie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...