Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten soft 1.3.42 to kpina z użytkowników tego tunera,nadal brak możliwości wyłączenia komunikatów z modułu n-cam hd ,wyświetla się ich więcej nisz było wcześniej,brak możliwości wył napisu na wyświetlaczu. Na lemontre poski sygnału nadal nie stabilne,szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Po wciśnięciu klawisza OPTION pojawia się napis "brak programów NVOD". Kojarzy mi się to oczywiście z funkcją VOD, ale rozumiem że nie ma to nic wspólnego z tym co w tej chwili oferuje Cyfra. Ale do czego to służy? Intryguje mnie to już od dłuższego czasu.

 

Nvod pod przyciskiem Option służy do usługi par per viev.Swietnym przykładem jest tu niemiecki Sky i w przypadku transmisji z sobotnich meczy bundesligi od 16.30 po naciśnięciu tego przycisku uruchamia się spis transmisji i masz szybkie przełanczanie po stadionach.Podobnie z Formułą 1 szybki wybór dowolnej kamery przy transmisji live,a przy emisji filmów godziny najbliższe rozpoczęcia emisji danego filmu i jego wybór.Jest to taka właśnie funkcja szybkiego uruchamiania zamiast przełanczania po danych kanałach par per viev.Praktycznie w polskich warunkach przycisk zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Czy ktoś mógłby mi ocenić jego przydatność wg moich kryteriów. Nie mam na myśli oczywiście softu, bo tym pewnie pobawie się z chęcią razem z Wami.

 

1. Czy ten tuner będzie odpowiednim do instalacji 4 satelit (13E;19,2E;23,5E;28,2E) + diseqc 4/1 (OPTICUM)

2. Podobno ma 2 czytniki kart + miejsce na moduły - czy obsłuży jednocześnie kartę kliencką ze smartwi oraz oryginalną kartę czeskiego operatora CSLink (chyba Cryptoworks/Irdeto) bez konieczności kokupywania modułów po wgraniu omawianego przez Was wcześniej softu?

3. Czy ktoś ma dane dot. poboru energii przez ten tuner (praca/czuwanie)

4. Jakby ktoś mógł polecić jakiś alternatywne rozwiązania, do w/w kryteriów - oczywiście w podobnym przedziale cenowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Add 1. Jaknajbardziej nadaje się doodbioru z czterech satlitów.

Add. 2 Po zmianie softu na wersję mc nie powinno być problemów z tym że czy ze splitteremtej marki sobie poradzi to nie wiem.

Add 3 Zajrzyj do instrukcji obsługi - chyba powinna być na stronie producenta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam soft 1.3.37 lemontree, nagrywałem ostatnio film z HBO2 HD i zauważyłem że przerwało mi nagrywanie dokładnie po 2 godzinach... podczas gdy powinno się jeszcze jakieś 40 minut nagrywać.

Dysk 500, 55% zajętego, na wcześniejszym sofcie który miałem nie było tego problemu.

Sporo filmów ma więcej niż 2 godziny więc jeśli tam jest jakaś blokada to to się mija z celem... ktoś ma jakieś rozwiązanie?

Ahaa... dysk jest w ntfs więc ograniczenie wynikające z wielkości pliku nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam soft amstar_1.3.42, dysk 500G NTFS pusty, transfer zapewnia nagrywanie i timeshift HD, jednak na kanale HD po wlaczeniu pauzy timeshift nie nagrywa glosu. Na kanalach SD wszystko gra. Zna ktos przyczyne tego problemu?

 

Anuluje pytanie, znalazlem przyczyne. Mam ustawione domyslne audio na dolby, amplituner podlaczony do hdmi. Kazdy program z dzwiekiem dolby domyslnie jest przesylany jako dolby, jednak po wlaczeniu pauzy i potem odtwarzaniu z timeshifta domyslne juz nie jest dolby tylko stereo, ktorego chyba nie ma nagranego. Wystarczy tylko nacisnac audio i przelaczyc na dolby, potem timeshift juz pamieta i gra za kazdym razem. Problem nie dotyczyl tylko kanalow HD, ale takze SD z dzwiekiem dolby np TVN.

Przy okazji, czy jest szansa ze kiedys bedzie X7 posiadal maly serwer ftp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ratunek to wgrywanie oprogramowania przez RS232 programem ze strony globo http://www.globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=703

 

Ale najlepiej niech się wypowie bigcyc.

 

 

Co do pauzowania przy nagrywaniu kanału HD to u siebie próbowałem na Discovery HD dać pauzę podczas nagrywania i uruchomić to dźwięk po wznowieniu działał normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem kiedy właczam np tvn pojawia sie komunikat LISTWA KANAŁÓW ZOSTAŁA ZMIENINA WCISNIJ OK BY AKTUALIZOWAC

po czym muszę wybrac ok bo żadna inna funkcja nie działa a po wyszukaniu kanału tvn- u juz na liscie nie ma i tak bez przerwy na różnych kanałach

ma ktoś sie z tym spotkał ? i wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "listwa", tylko "lista". Odbiornik zgłasza, że wykrył nową listę kanałów dla Telewizji na Kartę i próbuje ją pobrać. Taką funkcję ma oryginalne oprogramowanie Conax. Teoretycznie ma to działać tak, że pobierasz, zatwierdzasz i już więcej nie wyskakuje, a po samej operacji kanały samodzielnie poukłada. Powinno coś takiego pokazywać się raz na czas, nie codziennie, nie powinno utrudniać odbioru żadnego kanału, co najwyżej może namieszać na liście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123 Sprawdzilem ten temat z ftp ale to jest serwer na PC a mi chodzilo o serwer na X7. Na PC mam juz serwer ftp ale obsluga klienta ftp na X7 jest malo wygodna i pobiera pliki tylko z niektorymi rozszerzeniami... a juz o wyslaniu nagranego filmu z X7 do PC mozna zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat serwerowy jest bardzo interesujący ponoć mając dwa podobne tunery i połączywszy je poprzez "RJ45" mamy drugi tuner w pełni funkcjonalny tak jakby w nim również była karta dekodująca.

Niestety jest to skromna opcja na te czasy.Prosiła by się jakaś przelotka albo cuś by podpiąć poprzez Phoenix-a naszego PC.

Bądź odwrotnie za pomocą PC podpiąć np.2 tunery. Jednak taki komputerek PC musiał by praktycznie pracować 24h na dobę.

bądź jeszcze inna opcja tuner X7 z kartą podłączony po RJ45 z PC czy jest jakiś programik co potrafi odczytać to co wysyła karta poprzez tuner. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedy będzie dostępny soft do x7 w globo 1.3.45

 

fix:

- aktualizacja bibliotek procesora

- jest to już wersja bez napisu standby gdy odbiornik jest wyłączony w trybie prawdziwym jak i sztucznym (real/fake)

- w liście nagrań ponownie są wyświetlane informacje EPG z nagranej audycji

 

sofcik pojawił się na inne ali 23 marca

 

Czy istnieje jakiś inny soft do X7 niż ALI3602...

 

 

tak oczywiście jest sporo klonów odbiornika x7 i x4

aby wgrać inny soft

trzeba posiadać oryginalny nie przerabiany soft producenta

zmienić nagłówek na prawidłowy

dostosować go jako uniwersalny mod

 

KLONY ALi 3602

 

Szerokość 300mm

Loader M3602A

 

- Yumatu Full HD (06000100)

- Baff 2000 HD (06000100)

- Opticum X755/XT755/XTS755 (06000200)

- Truman TM-909 HD (06000300)

- Truman TM-300 HD (06000700)

- Edision Argus Mini (IP) (06000800)

- Golden Media Uni-Box 9060 / 9080 (06000700)

- V-Tech Z6010 HD Combo (06000900)

- On-Lien 4070 HD Combo (06000900)

- Amiko STHD-8800 (06000A00)

- Dynavision DAVINCI (06000400)

- Galaxy Innovations S6199/S6699/ST7199/ST7699 (06000B00)

- Venex 3602 HD Combo (06000900)

- Digitalbox HDTS 1200 (06000900)

- Startec HD (06000300)

- Dynavision Maxtech (06000400)

- Truman TM 9090 HD (06030300)

- Sanyogold HD 97 97x (06030400)

- Sanyogold HD 96 96x (06030400)

- Star Track SRT 2015 HD (06030500)

- Delta 362HD (06030400)

- Samsat HD (06030400)

- Goldsat HD (06030400)

 

Wersja 2 ( Uni-Box z nowym pilotem zdalnego sterowania tylko software: oryginalne lub Mcas. Pilot nie działa z softami w wersji MOD)

 

- SAB Titan II HD Combo (06000400)

- Golden Media Uni-Box 9060 / 9080 (06000700) Version 2

- Edision Argus Mini 2in1 (IP) (06000800)

 

Szerokość 220mm

Loader M3602B

Soft nie pasuje do wersji 300mm i odwrotnie

 

- Golden Media Uni-Box 9060 Class (06020700)

- Opticum HD X402p (06020200)

- Opticum HD X403p (06020200)

- Edision Argus Piccollo (06020800)

- Amiko SHD-7900 & SHD-8000 (06020A00)

- Dynavision PICASO HD PVR (06020400)

- Dynavision DAVINCI HD PVR (06020400)

- Yumatu HD (06020100)

- AB CryptoBox 300HD & 350 HD (06020A00)

 

 

http://www.yumatu.com.tr/index.php

http://www.baff.com.tr/yazilim.aspx

http://www.argus-family.de/produktrecei ... in1ip.html

http://www.sabsatellite.nl/sab-titan-1- ... combo-s900

http://www.galaxy-innovations.ru/index. ... egory_id=3

http://www.cynextra.com/index.php

http://amikostb.com/?q=support&id=9

 

 

JEDNAK PRAGNĘ PRZYPOMNIEĆ ŻE PRZY ZABAWIE INNYMI ZAMIENNYMI SOFTAMI TRACI SIĘ GWARANCJE PRODUCENTA

w razie uszkodzenia odbiornika nie zawsze można go uratować po rs232

 

JEDYNE SOFTY JAKIE MOŻNA WGRYWAĆ DO ODBIORNIKÓW FIRMY GLOBO I PODLEGAJĄ GWARANCJI SĄ ZAMIESZCZONE NA STRONIE poniżej

http://opticum.cba.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...