Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie:

A czy ktoś może mi powiedzieć jak X7 współpracuje z cyfrowym Polsatem, na dniach mam zamiar przejść do Polsatu. Moduł cam już czeka na mnie :) tak więc jak to się ma do X7

 

Oraz mam problem z X7, otóż po zakończonym nagrywaniu X7 zawiesza obraz i dźwięk. Dopiero jak przełączę na inny kanał to wraca wszystko do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich softach czasami rozjeżdżał mi się obraz z dźwiękiem, ale w tym praktycznie cały czas. Tez macie taki problem? Doraźnie pomaga zatrzymanie w timeshift na kilka sekund i włączenie play.

Dokładnie, w sofcie 1.40 fonia wyprzedza obraz, przy zmianach ustawieniach obrazu zawiesza mi tuner, wróciłem do 1.37..używam lemontree mcs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich softach czasami rozjeżdżał mi się obraz z dźwiękiem, ale w tym praktycznie cały czas. Tez macie taki problem? Doraźnie pomaga zatrzymanie w timeshift na kilka sekund i włączenie play.

Dokładnie, w sofcie 1.40 fonia wyprzedza obraz....

Niestety - 1.40 to jest totalna masakra - nic nie da się oglądać - dźwięk sobie, obraz sobie.

 

A taka prośba do bigcyca - bo może masz jakiś kontakt z twórcami lemona - może mogliby wstawić przy odtwarzaniu plików takie menu jak jest w standardowym menu (nie HD). W standarcie jak jest lista plików do odtwarzania z USB, to jest miejsce i na nazwę kanału i na nazwę nagranego programu. W lemonie - mimo że menu jest w rozdzielczości HD, a więc teoretycznie więcej miejsca na napisy, to pojawia się tylko nazwa kanału. W efekcie mam np. dziesięć pozycji Canal+, a nie wiem co się tam kryje - to jest wg mnie masakra nr 2 (bo nr 1 to niewątpliwie kwestia dźwięku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nachalnie wgrywać co chwile nowe wersje softu? ja jakiś czas temu jak wgrałem i zobaczyłem że mi odpowiada to zostawiłem go i już nic nie ruszam.

Ale i ten co mam nie jest idealny a mianowicie:

1. Program nagrany z TVN nie ma głosu

2. Po zakończeniu nagrywania zatrzymuje mi się obraz

Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać pkt.1 to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neik

Napisz proszę jaką masz wersję softu?

 

EDIT:Odnośnie braku dźwięku na nagranym kanale TVN

 

Otwórz ten nagrany prog.z TVN nastepnie na pilocie wciśnij przycisk AUDIO i wybierz ścieżkę masz do wyboru( POL,albo Dolby digital)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wersja 1.3.42) Zmiany:

 

 

* poprawiona współpraca z modułami nCAM HD - TnK (automatyczna aktualizacja oprogramowania modułu, przełączanie kanałów, aktywacja karty)

* poprawiony błąd synchronizacji dźwięku z obrazem dla systemów Nagra

* poprawiony błąd zniekształceń dźwięku DD

* aktualizacja bibliotek procesora

 

U nas będzie z opóżnieniem poprawka :P ( więc czekać cierpliwie ) .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi spliterami działa poprawnie ten tuner - zwróciłem uwagę na MEDIUM IV ale nie jestem pewny czy to dobry wybór.

Koszysta ktoś z was z splitera przewodowego ? doradźcie jaki będzie najkorzystniejszy a być może uniwersalny.

ps. ponoć idzie coś takiego uzyskać za pomocą RJ45 i odp.oprogramowania ale mi rozchodzi się by sygnał podzielić na trzy odbiorniki w tym PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi spliterami działa poprawnie ten tuner - zwróciłem uwagę na MEDIUM IV ale nie jestem pewny czy to dobry wybór.

Koszysta ktoś z was z splitera przewodowego ? doradźcie jaki będzie najkorzystniejszy a być może uniwersalny.

ps. ponoć idzie coś takiego uzyskać za pomocą RJ45 i odp.oprogramowania ale mi rozchodzi się by sygnał podzielić na trzy odbiorniki w tym PC

 

Miałem Medium - jego wadą jest brak możliwości aktualizacji oprogramowania, teraz ci może wszystko działać, ale jak za jakiś czas kupisz sobie nowy tuner albo cyfra znowu coś zmieni to na pewno będzie problem. Kupiłem go z rok temu czyli np jeszcze nie miał obsługi Arivy, którą dodali dopiero niedawno, poza tym po zmianie przez cyfrę częstotliwości kodowania czasem się przywieszał.

Na szczęście przypomniało mi się że mam w szufladzie mój stary spliter - SMALL II a go już można zaktualizować, karty też. Po aktualizacji działa doskonale, bez jakichkolwiek problemów więc zdecydowanie polecam.

 

Co do obsługi komputera przez spliter to owszem, ale mając jakiś tuner + karta TV, o innej możliwości nie słyszałem.

Pełnią szczęścia byłby dla mnie spliter działający na lanie tak jak to jest w multiroomie n-ki, niestety na razie czegoś takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wersja 1.3.42) Zmiany:

 

 

* poprawiona współpraca z modułami nCAM HD - TnK (automatyczna aktualizacja oprogramowania modułu, przełączanie kanałów, aktywacja karty)

* poprawiony błąd synchronizacji dźwięku z obrazem dla systemów Nagra

* poprawiony błąd zniekształceń dźwięku DD

* aktualizacja bibliotek procesora

 

U nas będzie z opóżnieniem poprawka :P ( więc czekać cierpliwie ) .........

Zgodnie z obietnicą :D już są do pobrania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Czy ktoś z użytkowników tego tunera używał modulatora? Ja nie mogę go zmusić do działania. Chcę wysłać sygnał do drugiego telewizora (w kuchni), który posiada tylko wejście antenowe. Podłączyłem antenę (naziemna, analogowy sygnał) do tego tunera i przelotka działa dobrze, gdyż na tym drugim telewizorze odbieram wszystkie kanały naziemne, lecz nie mogę nigdzie znaleźć sygnału nadawanego przez modulator (próbowałem ustawiać różne kanały i systemy w menu tunera i nic). Sprawdzałem na dwóch rożnych softach tj najnowszym ze strony producenta i OPTICUM_HD_X7_300_mcs_amstar_1.3.3X - nie pamiętam dokładnie i na obu to samo. Sprowadziłem również na innym telewizorze i nic. Modulator jest analogowy, a nie dvb-t (jest w ogóle coś takiego jak modulator dvb-t?)? Ktoś miał podobny problem? Czy taki problem może być podstawą do reklamacji tunera?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę martwi nie ta odpowiedź :/ Wynika z niej, że w opisie tego tunera na większości stron jest błąd, między innymi na tej stronie również:

"Modulator RF

Złącze wejściowe RF Typ:

Standard:

Rodzaj: Female

Impedancja: Ω

Złącze wyjściowe RF Typ:

Standard:

Rodzaj: Female

Impedancja: Ω

Częstotliwość od: MHz

do: MHz

Wyjściowy kanał do remodulatora od CH:

do CH:

Standard TV PAL G:

PAL I:

PAL K:"

W instrukcji tunera na stronie producenta przy opcji "modulator" jest gwiazdka z opisem "opcjonalnie". Czyli były wersje z modulatorem i bez niego czy nigdy go nie było? Jeżeli nigdy nie było modulatora to umieszczanie w menu opcji "modulator" z ustawieniami kanałów itd to"śmiech na sali" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć jaką czułą ma głowicę na dvb-t z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam!
moim zdaniem dobrą. Powiedziałbym też, że zupełnie dobrze radzi sobie z zakłóceniami impulsowymi. TVN Warszawa odbiera stabilnie z sygnałem poniżej -80dBm.

 

Jak dla mnie, jedyny problem z DVB-T, to brak opisów audycji w EPG na mux-3 (soft. 1.3.21).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem tego odbiornika.

 

Jako że bigcyc123 wydaje się być do tego odpowiednią osobą mam zamiar wypisywać tu mniej lub bardziej znaczące niedociągnięcia w oprogramowaniu w nadziei na ich wyeliminowanie ;)

 

małe uwagi do wersji mcs_amstar 1.3.42:

 

- niekonsekwentne działanie funkcji z pilota:

przyciski AUDIO, MENU, INFO, EPG, TXT włączają to co mają włączać, a po kolejnych naciśnięciach tych przycisków można wyłączyć ekran wyboru audio, teletekstu, itp.

przyciski SUBT (do potestowania np. na TVN, TVN 7) i FIND trzeba wyłączać EXIT-em.

Gdzie tu logika?

 

- przy próbie odblokowania kanału w oknie organizacji kanałów kanał odblokowuje się kłódeczką, która powinna być podpisana Odblokuj, a jest Zablokuj jak przy kanałach niezablokowanych

 

- po zamontowaniu napędu na USB można wybrać prawdopodobnie napisy z USB dwa razy naciskając SUBT... na kanałach, na których NIE pojawia się komunikat Brak napisów!, tylko wybór napisów, np. TVN, TVN7, po naciśnięciu dwa razy SUBT dochodząc do menu wyboru napisów z USB i naciśnie się EXIT, zostaje GRAFICZNY ŚLAD belki tytułowej Napisy (BUG!), który można usunąć wywołując MENU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...