Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

może ktoś się wypowiedzieć na temat nowego softu 1.3.81 ?

Obecnie zainstalowany mnie trochę denerwuje, głównie tym że jak na pilocie uniwersalnym Logitecha wcisnę "Watch TV" (czyli włącz TV, włącz tuner i włącz kino domowe) to nie ma dźwięku i muszę "zresetować" kino. Czyli po prostu kino muszę włączyć jak już tuner zastartuje (na przewodzie optycznym).

Druga sprawa - od jakiegoś czasu tuner traci dźwięk i przywiesza się na HBO HD (cyfra +). Ma to chyba coś wspólnego z dwoma ścieżkami audio w dolby digital.

Ojciec też miał na tym kanale problemy (na jakimś górnopółkowym Humaxie) i jak mu się to naprawiło to mi zepsuło :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można się spodziewać nowego softu?

Denerwuje mnie jeden szczegół,napiszcie czy macie tak samo na najnowszym sofcie: Wyszukiwanie kanałów przez przycisk find,to żeby podglądnąć jakiś kanał wyszukany muszę wcisnąć ok i wtedy wychodzę z tego menu i muszę ponownie wklepywać. Dawniej można było po wyszukaniu przeskakiwać po kanałach strzałkami góra dół i był podgląd obrazu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do najlepszego softu to chyba na razie 1.3.49

 

Kanały oczywiście można ustawić dowolnie. Trzeba na to poświecić trochę czasu ale jak już się ustawi to dodać jeden kanał lub zmienić kolejność to moment.

 

Bedzie OK do czasu az z jakiegos transpondera bedziesz chcial dodac nowy kanal. Lista WSZYSTKIE SATELITY się posypie, kanały HD polecą w rozne miejsca. Jedynie lista FAV sie nie zmienil. Ale lista WSZYSTKIE SATELITY jak pisalem posypie się (tzn tylko kanaly HD powędrują gdzie chcą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do kwestii którą kiedyś poruszałem - odbiór tv naziemnej. Otóż mieszkam w Łodzi gdzie uruchomiono gigantycznie silny nadajnik o mocy 400W. Sygnał jest tak silny że niestety go nie chwytałem. Ale korzystając z podpowiedzi zacząłem szukać sygnału odbitego - i chyba go znalazłem. Problem polega na tym, że sygnał mi znajduje ale nie wyszukuje kanałów. I tu moje pytanie - przy jakim poziomie sygnału powinien X7 coś znaleźć? - u mnie jest poziom 83%, jakość 70% - czyli wg mnie dość silny sygnał - ale może jest zbyt zniekształcony ze względu na to odbicie? I pytanie nr 2 - czy komuś w Łodzi udało się coś złapać na X7?

 

edycja: jest pewien sukces - wychwyciło mi kanały, mam je na liście - ale to wszystko :(

chwyta mi epg, od czasu do czasu poszatkuje dźwięk - ale czarny ekran.

Przynajmniej wiem że głowica działa - ale sygnał niestety jest za słaby - także czekam na odpowiedź przy jakich parametrach coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

 

Mam mały problem z nagrywaniem kanałów radiowych, dokładnie z jednym. Chodzi o kanały radiowe nadawane z HB (dla Cyfry +) - "Cyfra+PR" z transpondera 10892/H/27500. Po wybraniu odpowiedniego audio mamy: pr1 (program 1 PR), pr2 (program 2 PR) itd.

Nagrywałem wczoraj z "Dwójki" audycję i w dekoderze można oczywiście to nagranie odtworzyć, jak zresztą zapis wszystkich ścieżek (pr1,pr2,pr3,pr4,zag). Niestety gdy próbuję zmienić w kompie nagrany plik np. na wav lub mp3 to zmienia mi oczywiście pięknie, ale "widzi" tylko zapisaną ścieżkę dla (pierwszego) - pr1.

Czy można to jakoś "obejść" to, żeby nagrać coś z "Dwójki" i mieć faktycznie nagraną do zmiany formatu tylko tę ścieżkę dźwiękową?

Gdyby była możliwość utworzenia odrębnego kanału radiowego na liście kanałów tylko z właściwym audiopid dla "Dwójki" bez pozostałych ścieżek to byłoby OK, ale tak chyba się nie da? Pamiętam, że na Opticum 7300 nagrywał mi tylko jedną wybraną ścieżkę z tego kanału ... :?:

 

Z góry dzięki za pomoc :smile:

 

Pozdr.serd. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chyba jedynym wyjściem z sytuacji jest utworzenie (wklepanie "z ręki" parametrów) nowego kanału radiowego, który ma tylko jeden audiopid - dla właściwego kanału (np. 117 to Polskie Radio Program 2). Zrobiłem tak w Opticumie 7300 i działa OK. W X7 nie mogę znaleźć opcji, gdzie mógłbym ręcznie utworzyć w podobny sposób nowy kanał jw. :(

 

Pozdr.serd. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ten tuner od tygodnia i mam problem z timerami tzn. programuje np.timer nr 1 na tvn timer 2 TVP ,po zrealizowaniu pierwszego timera tuner wyłacza się na tvn i tu pojawia się problem ponieważ timer nr2 włacza się nie na TVP tylko na tvn czyli ostatnio oglądanym ,czy tak dzialają opticumy.Może to sprawa softu?,na dodatek podczas wlczania tunera bedacego wstanie czuwanie automatycznie nie przelacza poAV.Mam starego poczciwego fergusona i zaczynam sobie [beep] w brodę co ja kupilem.Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem, po ułożeniu listy ulubionych programów i dodaniu programów HD (Cyfra+) po jakimś czasie pojawia się komunikat - lista kanałów została aktualizowana i moją pracę szlag trafia. Jak ułożyć w/w listę aby była "stała"? Nie mam ochoty układać tego non stop... Czy da się to jakoś rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...