Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie to zgłosić więc zgłaszam takiego, niemal krytycznego babola. Korzystam z najnowszej wersji oprogramowania 1.3.81 lemon. Zauważyłem duży problem z prawidłowym działaniem modułu Polsatu. Gdy wchodzę w menu i ustawiam kolejność programu, timery itp. to obraz na programie z Nagravision gaśnie, natomiast nie ma problemu z innymi programami. Przejście na inny kanał i powrót pomaga ale nie zawsze. Czasami dekoder głupieje i gubi moduł. Trzeba dopiero zgasić dekoder, wyjąć moduł, poczekać z minutę i włożyć z powrotem i ponownie włączyć zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to zgłosić więc zgłaszam takiego, niemal krytycznego babola. Korzystam z najnowszej wersji oprogramowania 1.3.81 lemon. Zauważyłem duży problem z prawidłowym działaniem modułu Polsatu. Gdy wchodzę w menu i ustawiam kolejność programu, timery itp. to obraz na programie z Nagravision gaśnie, natomiast nie ma problemu z innymi programami. Przejście na inny kanał i powrót pomaga ale nie zawsze. Czasami dekoder głupieje i gubi moduł. Trzeba dopiero zgasić dekoder, wyjąć moduł, poczekać z minutę i włożyć z powrotem i ponownie włączyć zasilanie.

 

Do współpracy z modułem CPolsatu najlepszy jest 1.3.32 lemontree

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You need to download the software and channel list by the "All SW + Bootloader" mode. (The current channel list will be removed and replaced by the channel list of Canal Digitaal, Astra1, Astra2, Astar3, Hotbird, Turksat).

1- Booting "ON"problem is fixed.

2-Auto diseqc problem is fixed.

3- Audio/video synchronous problem is improved.

4- Page + en Page - problem is fixed.

5- RCU of SAB Unix F+ Solo is working with this s/w.

6- Some Holland cities are added to the USALS menu.

7- HDD format menu is added to: Menu/USB/HDD format.

8- Factory reset problem is fixed.

9- Some menu faults are corrected.

10-Beeper problem is fixed. Menu/Installation/Satellite installation/Beep.

11-TP record option is added. Menu/USB/PVR setting/Record type.

12- Auto Diseqc order is changed for FastScan. Astra1, Astar3, Astra2, Hotbird.

13- Scrambled record menu is deleted. Menu/USB/PVR setting.

14- Single scan, TP scan, Tp edit and Multi search are added to USALS and Diseqc 1.2 menu.

 

 

Tyczy się seri od 1.4.00 do 1.4.02

 

Pozdrawiam ......

 

PS: po dograniu listy i zgaszeniu tunera może ona znikąc wiec odradzam dogrywanie a zalecam układanie listy z pilota )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się zastanawiam na zakup tego sprzętu, chciałbym aby ktoś porobił mi zdjęcia jak wygląda menu itp

i co w najnowszym sofcie czyli OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.4.01.r zostało dodane zmienione

 

proponuję lekturę instrukcji obsługi. Znajdziesz ją na stronie big cyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z softem 1.4.01 dekoder chodzi zdecydowanie szybciej, ma lepszy czas reakcji na pilota, szybciej przełącza kanały i odczytuje zdjęcia, czy filmy z USB to główna zaleta. Rzadziej się resetuje szczególnie przy odtwarzaniu filmów w HD z HDD. Ale ma poważną wadę, znikają listy ulubionych. Naprawdę irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.w poniedziałek chcę kupić właśnie ten model,tylko i wyłącznie pod c+.do dziś korzystam z poczciwego dziadka GI DSR9000CI PVR PREMIUM, modułu aston 2.18, i splitera przewodowego greeneightsystem.pytanko do szanownych posiadaczy X7,brać ten tunek czy nie?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...