Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo specyficzny pilot. Często nie reaguje na zwykłe naciśnięcie, a nawet jeśli naciśnie się mocniej to jest duża szansa, że wskoczy "MUTE" albo "7".

 

Poza tym przy przewijaniu listy w górę czasem nagle zaczyna przyspieszać przewijanie przeskokiem o 10 pozycji.

 

Materiały z których wykonano to poziom podróbek z allegro, ale tego się akurat spodziewałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pilot, o którym piszesz powyżej i ręcznie nauczyłem poleceń z oryginalnego pilota, chyba nie ma go we wbudowanej bazie, a mimo wszystko czasem zdarza się tak, że w tajemniczy sposób wywoływane są niepożądane funkcje: jakiś numer zamiast strzałki w dół, albo wręcz wyłączenie odbiornika innym przyciskiem. Co prawda dzieje się tak dość sporadycznie, ale mimo wszystko jest to dość dziwne... więc może to być niedoróbka w odczytywaniu poleceń w odbiorniku (oprogramowaniu albo sprzęcie), a nie problem z samym pilotem. Chyba przy oryginalnym pilocie też tak się działo, ale używałem go tylko parę pierwszych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko kwestia pilota. To raczej kwestia odbiornika w tunerze, bądź zbyt grubego plastiku przed nim, który także tłumi zbyt mocno światło wyświetlacza. Mam zarówno pilota z 7300, jak i zaprogramowałem sobie wysokiej klasy pilota uniwersalnego do topowego modelu amplitunera Yamahy, którym mogę przełączać wszystko kierując pilota nawet w drugą stronę niż stoi odbiornik, a Opticum X7 działa i tak 'koślawo' i żeby chciał przełączać, trzeba celować pilotami dokładnie w tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawnie zaprogramowany i od zawsze działa bezproblemowo z innymi urządzeniami. Kilka razy uczyłem tych samych przycisków dla pewności, kiedy problem pierwszy raz się pojawił. Dziwne zjawiska pojawiły się może z 7-10 razy w sumie odkąd mam dekoder (na sofcie amstar), więc w praktyce nie przeszkadza mi to bardzo, tylko potwierdziłem, że takie coś ma miejsce, kiedy ktoś inny wspomniał o podobnej sytuacji. Co to w ogóle według ciebie znaczy zaprogramować pilot oskar niepoprawnie, skoro już wcześniej pisałem, że problem pojawia się sporadycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - czy ten model ma funkcję PLAYER`a i DLNA ?

 

2 - czy gniazdko RCA +12V jest regulowane, i jaka jest jego ociążalność prądowa ?

 

3 - czy można swobodnie dopisywać transpondery i ich parametry oraz układać listy kanałów ?

 

4 - czy jednocześnie moża włożyc kartę C+ i TND SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Player mp3 i filmów ale z wyłączeniem AVI. DLNA nie obsługuje

2. Możesz podać 12 cincha lub nie, regulacji innej nie ma. Obciążalność to 50mA

3. Dwa razy TAK

4. Osobiście nie posiadam ale po to ten tuner chyba ma dwa sloty CAM i dwa zwykłe. Cyfra działa chyba przez CAM a TNK SD wystarczy sama karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Player mp3 i filmów ale z wyłączeniem AVI. DLNA nie obsługuje

2. Możesz podać 12 cincha lub nie, regulacji innej nie ma. Obciążalność to 50mA

3. Dwa razy TAK

4. Osobiście nie posiadam ale po to ten tuner chyba ma dwa sloty CAM i dwa zwykłe. Cyfra działa chyba przez CAM a TNK SD wystarczy sama karta.

 

 

Wskaż mi instrukcję dopisywania swobodnego transponderów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...