Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Ja mam pytanie z trochę innej beczki. Przeszukałem wątek i menu Opticuma, ale nie udało mi się znaleźć opcji.

Nie wiem czy Wy miewacie problem z nieterminowym nagrywaniem programów. Jako, że kanały typu TVN, Polsat itp nie stanowią problemów (zazwyczaj zaczynają się po czasie i kończą przed wyznaczonym), to programy, np. HBO, nagrywają mi się "na styk". Mówię tu oczywiście o nagrywaniu z użyciem EPG. Problem się pojawia, jak "na styk" się rozminie z emitowanym programem. Zegar mam synchronizowany z NTP.

Pytanie moje jest takie, czy ten tuner ma możliwość ustawienia dodatkowego czasu nagrywania na początku i końcu wyznaczonych ram czasowych? Taką opcję posiadał dekoder UPC i nieźle się to sprawdzało.

Jak ktoś znalazł na to sposób, to bardzo proszę o podzielenie się informacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nei miałem z tym problemó ale przychodzi mi teraz jedno rozwiązanie do głowy.

 

Ustawić ręcznie zegar, bez synchronizacji z cofnięciem np o 2min. Każdy program rozpocznie nagrywanie dwie minuty wcześniej a końcówka to prawie zawsze jeszcze reklamy :)

 

edit

 

Możesz napisać do Globo z propozycją takiego udoskonalenia. Może w następnej wersji się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim rozwiązaniu, tylko się obawiam obgryzania zakończenia ;)

nie przyglądałem się czy soft 1.4.16 czegoś nie wnosi w tym temacie, wydaje mi się, że dla pewności "ważniejsze" programy ustawie ręcznie :(

Co do pisania do globo, patrząc na częstość wprowadzania przez nich udoskonaleń to trochę jak rzucanie grochem o ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pisania do globo, patrząc na częstość wprowadzania przez nich udoskonaleń to trochę jak rzucanie grochem o ścianę.

Dobrze napisane, ja już czekam ponad miesiac na odpowiedź z serwisu i nic..

 

I kto tu coś mówił o ekipie fergusona ??

 

jak widać, teraz,, to kup i nie marudź!!

a jak cos Ci sie nie podoba to juz Twoj problem

i albo siedź cicho i patrz na wady w oprogramowaniu albo wyrzuć przez okno ;]. Nikt Ci w końcu nie kazał kupować ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgralem ostatnio najnowsza wersje softu lemontree mcas i niestety okazalo sie ze po SCART nie wyswietla sie menu - jedynie po HDMI.

Dla mnie to problem bo moj "multiroom" polega na tym ze w jednym pokoju ogladam przez SCART a w drugim po HDMI :)

Pytanko:

Czy to kwestia wersji softu (mialem 1.3.x) czy lemontree (mialem wczesniej zwykla) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest wyjście ANT OUT, ale na co ono pozwala tego nie odkryłem. W każdym razie po podłączeniu drugiego TV, sygnału nie było i to pewnie także smutna wiadomość dla Ciebie :(

 

lemontree na telewizorze 4:3 może być rozjechany, tym bardziej jesli równocześnie masz podłączone HDMI i SCART. Jedyne co to możesz spróbować w menu ustawić ręcznie format 4:3.

Może się coś poprawi.

nie o to chodziło; generalnie nie zawsze(i nie wiem od czego to zależy), ale mam czasem w lewym górnym rogu "blue screen" i na nim napis ~menu dostępne tylko przez sygnał HDMI.

co do "rozjechanego" menu to rzeczywiście trochę pikseli gubi (zarówno na HDMI jak i SCART), ale wg mnie nawet na 4:3 SCART widać wyraźnie (na moim 17calowym LCD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście ANT OUT posiada wspomniany odbiornik i napewno działa ,tylko ze po podpieciu drugiego TV przez modulator trzeba dostroic drugi telewizor przeszukując kanały analogowe aby pojawił się ten sam obraz co na głownym tv,kazdy dekoder który ma ant out ma inny kanał przekazujący sygnał na inny odbiornik telewizyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odbiorniki nie posiadają modulatora UHF, jest tylko przelotka sygnału antenowego.

Ale jak ktoś chce podłączyć drugi telewizor to można wykorzystać wyjścia chinch i ewentualnie dodatkowy zewnętrzny modulator ale lepiej będzie poprowadzić kabel chinch do drugiego tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki potwierdziliście moje podejrzenia ze ANT OUT to przelotka DVB-T :-((. Ale mam jeszcze jedną interesującą mnie kwestię - TV samsung plazma (nie pamiętam modelu) podłączona jest do tunera X7 po HDMI - niestety nie ma automatycznego przełączenia TV na sygnał z Tunera po włączeniu X7, musze to robić ręcznie poprzez pilota TV. Poprzedni tuner miałem podłaczony do TV poprzez EURO i TV fajnie przeskakiwał na obraz z Tunera automatycznie. Jest jakies rozwiązanie ? - bo szukałem w ustawieniach TV i Tunera i nie znalazłem rozwiązania

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy i zielony na temat.

Prosze o pomoc.Zakupiłem tuner opticum X7 i chciałbym na nim ogladać TNK HD poprzez moduł ncam.

Prosze o podpowiedź jaki soft użyć, żeby wszystko śmigało jak trzeba.

 

Troche się przeraziłem bo teraz doczytałem że ten model nie obsługuje AC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...