Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym spytać czy u was przy odtwarzaniu plików ts, lub avi,mpeg działa klawisz zielony (stop) i żółty (pause) bo u mnie jak nacisnę klawisz zielony to wcale nie działa, a jak zielony nacisnę to pokazuje się okienko na wybór plików z napisami do filmów, zamiast pause w czasie filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest błąd w oprogramowaniu i występuje od samego początku, odkąd wprowadzono w 1.3.64 odtwarzanie różnych formatów plików. Dodatkowo jak byś przewijał na jakiejś prędkości do przodu lub tyłu, nie działa przycisk Play, a więc nie można przywrócić do odtwarzania, co jest frustrujące, ale można to obejść, skacząc do przodu lub tyłu strzałkami w lewo lub prawo a potem OK.

 

Pożyczyłem niedawno tzw. stary pilot od Opticuma 7300 z innym układem klawiszy (dostępny ewentualnie na allegro) z ciekawości i na tamtym pilocie wszystkie te przyciski DZIAŁAJĄ i od razu nauczyłem mój pilot samouczący się tamtych klawiszy, więc wygląda na to, że soft jest pisany w pierwszej kolejności pod starego pilota, a że możliwość odtwarzania innych formatów plików wprowadzono niedawno, to pojawił się problem w nowym.

 

Np. to okienko z wyszukiwaniem napisów wyświetla się na żółtym przycisku, który właśnie w starym pilocie służy do wyboru napisów - ewidentnie niepełna obsługa nowego. To jest komedia, że na pilocie niedostarczonym z odbiornikiem działa lepiej niż na nieoryginalnym, ale tak już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na celowniku 703-ke i zastanawiam sie czy warto? Dotychczas korzystalem z dekoderow ADB 2850 TNK HD. Obraz i dzwiek jest o.k. i zasadniczo jestem zadowolony, ale niestety ma on swoje ograniczenia i mysle o zakupie czegos bardziej powazniejszego i niezaleznego od oprogramowania operatora... Przez chwile mialem ARIVE 120 i powiem szczerze ze co do obrazu to niestety ale jest gorszy niz z ADB 2850. Pozatym minusem w Fergusonie byla zmiana kolejnosci na listach ulubionych -podczas zmiany danego kanalu na jednej z list, robil to takze na pozostalych i co gorsze takze na glownej! Ogolnie powstawal wielki bajzer... Drugim wielkim minusem byl czas wyszukiwania kanalow z Hot Birda, trwalo to tyle jakby szukal przez szczegolowe strojenie. Trzecim minusem byla sama funkcja sortowania programow na listach, dosc dziwaczne i strasznie nie logiczne -mozna sie pogubic. *Wiec mam pytanie??? Jak 703-ka spisuje sie w tych tematach, jak z jakoscia obrazu, z czuloscia DVB-T? Czy poprawnie wspolpracuje z karta TNK, ewentualnie z modulem i katra TNK HD? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios, w trybie oglądania ts-ów zgrywanych z TV do domyślnego folderu - tak, w trybie trzecim od lewej otwierania plików mkv, mp4, ts i innych - nie. Soft 1.4.15 mcas amstar i wszystkie poprzednie, choć przed 1.3.64, kiedy dało się tylko otwierać ts-y z różnych katalogów, nawigacja działała w tym trybie. Być może dlatego że to amstar? Ale to właśnie amstar teoretycznie powinien być najbardziej dopracowany. Potwierdzisz, że na lemontree się tak nie dzieje na jakimś pliku np. mkv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że chodzi ci o to, że przy skanowaniu transpondera na własne życzenie przestawiają ci się przy okazji inne kanały z tego transpondera. Channel auto detection tylko wyłącza uciążliwe komunikaty i dotyczy działania na życzenie odbiornika. Jeśli nie podobają ci się zmiany w numerach kanałów po tym jak sam skanujesz transpondery, to pozostaje tylko utworzenie listy ulubionych, jak ktoś już pisał w osobnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznajcie się, jak Wam X7 współpracuje z modułami np. Polsatu. U mnie padaka, za każdym razem jak uruchamiam dekoder to muszę cały rytuał zrobić by mi zaskoczył. Czy da się to jakoś naprawić? Potem działa czyli programy itp. Instalowałem kilka różnych wersji oprogramowania i zawsze to samo.Ewentualnie jaki dekoder tej firmy działa poprawnie z Polsatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale kamqs napisał, że mu to przeszkadza, bo w końcu przy każdym skanowaniu trzeba się ręcznie bawić z przywracaniem kolejności kanalów, ja zresztą podzielam tę opinię, więc w takim wypadku tylko utworzenie listy ulubionych jest rozwiązaniem, bo nie ma do zaznaczenia opcji pozostawienia kanałów już wyszukanych na swoich miejscach, choć moim zdaniem powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tu sprawdziłem jeszcze i przyznaję, że się pomyliłem... w każdym razie przestawia ręcznie zmodyfikowane nazwy kanałów na nazwy domyślne (przynajmniej na amstar). Pamiętam, że pojawiały się problemy z kanałami DVB-T, które się przynajmniej kiedyś przestawiały same na koniec (teraz spróbowałem i o dziwo tego też nie doświadczyłem) i od tego czasu korzystam tylko z list ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy któryś z kolegów wie może jak ustawić tunek aby w przypadku korzystania z odbioru przez kabelek AV można było sterować napięciem 12V na 8 stopce wtyczki.

W moim tunerze to napięcie jest stale nawet w ustawieniu standby. Znika dopiero po całkowitym wyłączeniu tunera. Jest więc problem automatycznego przechodzenia TV w stan TV i tuner.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jacor4

A do czego ci to potrzebne?

Kabel euro podpięty do tv powinien sam powodować przejście tv do odbioru z euro, chyba że w telewizorze nie jest ustawiona taka funkcja. Podłącz prawidłowo tv i tuner (do wejścia oznaczonego tv) i włącz tuner. Jeśli sam nie wystartuje na tv to wtedy poszperaj w ustawieniach telewizora albo przełączaj na AV ręcznie.

p.s. Gdzie można znaleźć legalne oprogramowanie mcas do x7? Jest jakieś nowsze od 1.3.15? Ewentualnie czy jest jakieś co wspiera E-AC3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...