Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem sobie 1.4.15 i ... nie wiem co mam o tym sądzić.

Na epg cyfry nie mam polskich znaków - tylko krzaczki. Na 1.3.81 chyba było wszystko w porządku - nie chce mi się z powrotem wgrywać starego softu.

Ja tylko tak mam czy u wszystkich takie jajo?

 

potwierdzam, co prawda mam x403 ale krzaczki są, co gorsza epg pokazuje błędnie aktualny program, tak jakby o jedną pozycję w tył. nie dotyczy to wszystkich kanałów. też mi się nie chce wgrywać starszego softu, bo znów z pena nie idzie plików video odtworzyć. tak źle i tak niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na jakiej wersji softu idzie przeprowadzic aktualizacje modułu N-cam HD i na jakim programie lub czestotliwosci, moduł działa na wersji 1.4.15 , próbowałem tez na oficjalnej ze strony globo ale przy probie aktualizacji z poziomu menu modułu n-cam tylko jest komunikat sprawdzanie wersji prosze czekac , czy ktos kto posiade ten tuner umiał przeprowadzic aktualizacje na tym tunerze i jakim sofcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam ogromny problem

 

przez menu ustawienia wybieram sobie parametry nagrywania kanału

przykładowo 18:05-18:30

przychodze do domu

i zawsze zamiast 25 minut nagrało mi 15..

 

dlaczego ??

 

i dlaczego podczas nagrywania obojetnie jakiego kanału nie mozna w tym czasie ogladac tv naziemnej ?

przeciez to bezsensu, nie koliduje z kanalem nagrywajacym, przeciez... rozumniem ze w tym czasie mozna ogladac tylko kanaly z tego samego transpondera.. ale co do tego ma naziemna ?

 

chore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie, jak ustawić parametry aktualizacji ręcznej lub automatycznej (obecnie mam aktualizacja http takie http://192.168.3.12/stbtest/a.abs), natomiast przez ftp to ftp://ftp.servage.net) no i nie działa?.

 

Połączenie tunera z modemem działa, bo tuner pobiera prognozę pogody, oraz czyta RSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opticumów jest do tego splittera specjalna karta - na allegro dostaniesz (o ile to nie chwyt marketingowy, że czymś się różni; na swojej karcie do tego dekodera mam naklejkę Opticum, pozostałe są niby zwykłe i w opisie aukcji zwracano uwagę, żeby poprosić o kartę do tego modelu). W każdym razie u mnie działa z tym splitterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na jakiej wersji softu idzie przeprowadzic aktualizacje modułu N-cam HD i na jakim programie lub czestotliwosci, moduł działa na wersji 1.4.15 , próbowałem tez na oficjalnej ze strony globo ale przy probie aktualizacji z poziomu menu modułu n-cam tylko jest komunikat sprawdzanie wersji prosze czekac , czy ktos kto posiade ten tuner umiał przeprowadzic aktualizacje na tym tunerze i jakim sofcie

Witam, pewnie sobie już poradziłeś ale napiszę dla osób które będą miały taki sam problem, nie wiem jak jest na sofcie od x7 ale na sofcie od GM Uniboxa v 1.4.18 moduł aktualizuje się na tp. gdzie est kanał MGM HD, tam też można aktywować kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i na pewno ten temat był już poruszany, ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi dla siebie. Zamierzam zakupic pakiet cyfry+ i mam dylemat czy wybrac Pace i płacic haracz lub byc niezależnym i kupic własny dekoder. Jak te dwa tytuowe dekodery mają sie do siebie? Pomijając ich cenę i to jaki mam telewizor. Chodzi mi o porównanie z praktycznego punktu widzenia (za i przeciw :-) Może ktoś z was ma z tym jakieś doświadczenia? Zależy mi na waszej opinii.

Ps. A może wybra jakiś inny dekoder do 500zł?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz własny dekoder to ustawiasz sobie kanały jakie chcesz i w kolejności jaką chcesz. Jak na satelicie pojawi się nowy kanał to go sobie dodajesz i nie czekasz na łaskę operatora. Jeśli planujesz korzystanie z vod to wymagany jest dekoder operatora (jeśli się nie mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że ja też wybrałem x7, bo oprócz tego że mam cyfrę można też korzystać z konkurencji - np. n na kartę, dostęp do kanałów HD z innych satelit itp. Ale te 2 głowice, czyli możliwość swobodnego nagrywania jednego, a nagrywanie drugiego jest bardzo fajne. Mam to na tunerze n-ki i to jest super.

X7 ma teoretycznie możliwość równoczesnego oglądania i nagrywania (w postaci zakodowanej) z tego samego transpondera ale - to nie jest to samo i czasami się nie udaje.

Jak zwykle - wybór należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o sugestie, może ktoś miał podobny problem. Mam rzeczony Opticum x7 i spliter Small II, który dzieli Cyfrę+ na trzy odbiorniki. Niestety nie odkodowuje kanałów na X7. Producent splitera podaje obsługę innych modeli Opticum, ale może ktoś wie co dorzucić do karty klienckiej, żeby odkodowywał C+.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o sugestie, może ktoś miał podobny problem. Mam rzeczony Opticum x7 i spliter Small II, który dzieli Cyfrę+ na trzy odbiorniki. Niestety nie odkodowuje kanałów na X7. Producent splitera podaje obsługę innych modeli Opticum, ale może ktoś wie co dorzucić do karty klienckiej, żeby odkodowywał C+.

Pozdrawiam

 

Może masz wgraną wersje oprogramowania Conax a nie MCAS? Tylko MCAS obsługuje cyfrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...