Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam pytanie odnośnie HD X7, posiadam abonament cyfry+ i mam opcję multiroom, kłopot jest taki, że co 6 godzin muszę załadować 2 kartę. Czy istnieje możliwość podłączenia 2-ch HD X7 po lanie (Ethernet) celem stałego odbioru w drugim pokoju, bez konieczności doładowania.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalek_101:

Zobacz czy Ci widzi kartę - jak się włoży kartę do czytnika, to powinien się na wyświetlaczu pojawić odpowiedni napis. Ja zaobserwowałem że czasami muszę wyciągnąć kartę i włożyć ją z powrotem i "docisnąć". Takie kłopoty zaczęły mi się od czasu jak przekładam kartę pomiędzy Sagemcomem i X7 - wcześniej tego nie miałem - nie wiem czy to uroda współpracy z tamtym tunerem, czy też po prostu zaczyna wyrabiać mi się slot na karty, ale niestety to mi się zdarza.

A więc włóż kartę -, jak Ci nie widzi jej, wyciągnij i włóż z powrotem - może pomoże.

W każdym razie na tym sofcie spokojnie czytniki działają, nie ma potrzeby zmiany na mcas - chyba że masz jakąś zrąbaną wersję softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalek_101:

Zobacz czy Ci widzi kartę - jak się włoży kartę do czytnika, to powinien się na wyświetlaczu pojawić odpowiedni napis. Ja zaobserwowałem że czasami muszę wyciągnąć kartę i włożyć ją z powrotem i "docisnąć". Takie kłopoty zaczęły mi się od czasu jak przekładam kartę pomiędzy Sagemcomem i X7 - wcześniej tego nie miałem - nie wiem czy to uroda współpracy z tamtym tunerem, czy też po prostu zaczyna wyrabiać mi się slot na karty, ale niestety to mi się zdarza.

A więc włóż kartę -, jak Ci nie widzi jej, wyciągnij i włóż z powrotem - może pomoże.

W każdym razie na tym sofcie spokojnie czytniki działają, nie ma potrzeby zmiany na mcas - chyba że masz jakąś zrąbaną wersję softu.

Witam i dzięki za pomoc. Po każdym włożeniu karty do obojętnie jakiego czytnika nic się nie dzieje nie ma żadnego odczytu z karty.Trochę to dziwne bo na co dzień używam modułu TNK , a czytnika nie używałem prawie wcale .Chyba będzie trzeba odesłać tuner do serwisu bo gwarancja mija w grudniu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz to zrezygnuj z tej opcji multiroomu.u dystrybutora powinieneś dostać drugą niezależną kartę cameleon

Generalnie, to kończy mi się umowa z cyfra + i mam zamiar zrezygnować z opcji multiroom, u lokalnego dystrybutora zaproponowano mi kupno urządzenia CLONE za 499 zł, ja posiadam 2 tunery HD X7 i myślałem, że mogę za pomocą ethernetu oba połączyć i dzielić uprawnienia. Cyfra dopuszcza taką sytuację w obrębie mieszkania, domu. Ponoć poprzedni model Opticum umożliwiał dzielenie uprawnień po RS-e, chciałbym wiedzieć, czy można to zrobić po lanie. Drugi pokój jest na poddaszu i podciągnięta jest tam sieć po kablu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za pomoc. Po każdym włożeniu karty do obojętnie jakiego czytnika nic się nie dzieje nie ma żadnego odczytu z karty.Trochę to dziwne bo na co dzień używam modułu TNK , a czytnika nie używałem prawie wcale .Chyba będzie trzeba odesłać tuner do serwisu bo gwarancja mija w grudniu. :(

A czy ta karta którą chcesz włożyć do czytnika jest sprawna? Sprawdzałeś ją ? - Bo z tego co piszesz to nie za bardzo rozumiem czy to jest jakaś nowa karta, czy też przestała Ci działać karta która wcześniej chodziła.

Jeżeli nie jesteś pewny czy ta karta jest dobra, to włóż do czytnika kartę od TNK - oczywiście Ci nie zadziała, ale powinien ją odczytać, pokazać, że jest Conax itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam 1.4.15 ale rób jak chcesz. Co do aktualizacji nagrywasz na pendrive nowy plik, robisz backup (kopiuj software na dysk czy jakoś tak) w menu system. Potem aktualizuj przez usd, wybierasz plik, ustawiasz software bez kanałów, klikasz ok, 2 minuty i po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam :lol2: o tych waszych problemach z pilotem.Miałem podobne bardzo męczące z 7300 CI2CH.

Kupiłem podróbkę za 25zł jest nieporównywalnie lepsza od oryginalnego.Kanały szybko się przełaczają przy minimalnym nacisku, promień ,,rażenia'' około 2mb wokół tunera.W oryginale musiałem dokładnie wcelowywać i mocno naciskać klawisze-bo nie reagował.

Przymierzam się do zakupu HD X7 lub Fergusona Arivę 210.

Napiszcie jaka jest jakośc obrazu w Opticum HD X7- najlepiej w porównaniu z innym tunerem- jaką rozdzielczośc pokazuje telewizor przy kanałach SD z componentu lub HDMI.Chyba ,że niema się czym chwalić :lol2: Jak pisał moderator na innym forum: obraz z X7 jest ,,mydlany'' - ostry z Opticum Premium HD 9600.

U mnie w dekoderze7300 : 720x576 z componenta i 720x480 z HMDI-obraz bardzo dobry.

Zakładam ,że podobnie jest w Opticum HD X7 8)

Moim skromnym zdaniem ,wszystkie piloty Opticum mają tę samą wadę:za duża odległośc płytki drukowanej od klawiszy.

Odległośc ta z upływem czasu, na skutek mocnych nacisków zdenerwowanego użytkownika i deformacji całej plastykowej obudowy -POWIĘKSZA SIĘ.

Do prowadza to do braku reakcji na ciągłe próby włączenia tunera[u mnie]- lub też jak opisuje maciej oświęcim tuner wykonuje kilkanaście operacji.

Możnaby tą wadę usunąć szybko podkładając papierowe podkładki pod płytkę drukowaną-tylko że obudowa pilota jest niedeformowalna= na stałe sklejona.Może ktoś umie ją rozebrać?

Producenci podróbek pilotów natychmiast zrozumieli przyczynę usterki i ją wye[beep]owali , powiększyli przy okazji promień ,,rażenia'' pilota.Teraz [przez podróbkę] włączenie tunera u mnie to przyjemność.

Przedtem ręka bolała od ciągłego nacisku przy układaniu listy kanałów.

Globo wie o tym tylko nic sobie z tych kłopotów użytkowników nie robi. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania filmu z usb x264 nagle zatrzymał się obraz i po kilku chwilach znów zadziałał tylko na środku ekranu uwyskoczył komunikat

"video interleave too" - który nie znika po chwili

Jakby ktoś wiedział co się dzieje, co robię źle albo dał jakieś wskazówki jak to obejść to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest jakaś strona ze screenami softów?Menu itp.

I pytanko dla praktyków:

 

Jaki Waszym zdaniem jest najlepszy soft pod względem obrazu?

Obecnie używam softu:

ALI3602_06000200_AMIKO_Synaps_HD_X7_New_remote_ps_1.4.23

wcześniej miałem:

ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_ps_lemontree_1.4.16

ale zauważyłem że szybciej soft AMIKO reaguje na programy w [beep] jak np.NRK z Astry 4.8E.

Pytam ponieważ już czytałem że galaxy???Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...