Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem tuner Globo Opticum x7 series na Allegro. Model ID ALI_3602, Software: 06000200_1.4.15 [beep], nie mam pojęcia co to oznacza bo jestem kompletnym laikiem w tej kwestii. Wszystko było OK do dzisiaj, gdy wszedłem do menu ekranowego i chciałem zobaczyć jakie są opcje zmiany audio oraz obrazu. Przy próbie przełączenia jednej z tych opcjii, nie mogę teraz wejść do menu ekranowego, w ogóle nie działa OSD, dostaję tylko komunikat "BRAK MENU OSD W TRYBIE SCART. PRZEŁĄCZ TV NA HDMI" nie mam pojęcia jak to wyłączyć. Nie mam wejścia HDMI w TV. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz program z menu dla tv HD (lemontree). Wgraj na pendrive jakieś amstar, idź do kogoś kto ma taki telewizor i zrób update do tej wersji.

 

Czy np. OPTICUM_HD_X7_300_mcs_amstar_1.4.34 będzie się nadawał do mojego odbiornika hd xts 703p? Znalazłem to w necie ale tak naprawdę to nie wiem nawet czy są jakieś "pewne" strony z których można ściągnąć aktualny software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zaczyna się aktualizacji od najnowszego softu, zawsze od starszego i sprawdza czy wszystko działa. Tak naprawdę jak wszystko jest OK to nie ma po co zmieniać. Chyba że pojawią się jakieś nowe funkcje ale to można dowiedzieć się z forum.

 

Jeśli chodzi o X7 to wszystkie softy HD nie działają na złączu SCART, przy czym obraz po scarcie jest ale nie ma menu.

 

Ogólnie dekoder jest bardzo dobry ale producent oszczędzał na czym mógł i tak:

- ma flasha 32MBit, czyli 4MB tyle co w starym 7300, efektem tego jest rozpakowywanie softu (8MB) do pamięci,

- na oficjalnych softach nie nagrywa z różnych transponderów mimo że są w tym samym paśmie i polaryzacji, 7300 to umiał

- wspomniane menu HD nie działa

- posiada tylko mocną czerwoną diodę stanu wyłączenia - to już nie wiadomo po co.

 

Na plus należy zaliczyć że dekoder szybko przełącza kanały SD i HD, listy ulubionych nie są uzależnione od głównej listy jak w 7300 oraz że jest bardzo bogato wyposażony jak na swoję cenę, ponadto na sieci można znaleźć 10 różnych oprogramowań z menu HD, przy czym edision, amiko i GM wyglądają naprawdę znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oficjalnych softach nie nagrywa z różnych transponderów mimo że są w tym samym paśmie i polaryzacji, 7300 to umiał

 

a na softach mcas umie ? czy lepiej kupić arive 210?

 

PS.Mam rozumieć że zaden soft HD nie działa na scart nawet AMIKO_Synaps_HD-X7 i sprawdzał ktoś czy na starszym sofcie działają kanały od tp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do laurki CSA dodam łyżeczkę dziegciu,

tuner TV jest made in China*) ze wszystkimi plusami i minusami. do najpoważniejszych należy tandetne gniazdo wymagające trzymania wtyczki pod dziwnymi kątami by umożliwić przesył za pomocą pętli loop (czyli włączamy kabel antenowy do tunera a drugi kabel do TV, tak by na TV można coś obejrzeć). W efekcie słabe sygnały telewizyjne są nie do odebrania gdy wtyczka jest pod złym kątem.

Jeden ze swoich tunerów rozebrałem i też zauważyłem niedoróbki jak niedokręcenie śruby mocującej moduły CAM, przez co nie działał poprawnie moduł bo coś nie stykało jak trzeba. Trzeba było poprawiać...

*)mam na myśli układ do tv naziemnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa, nie opłaca mi się kupować, lepiej zainwestować w dekoder do NTC przynajmniej w nim się da nagrywać jeden kanał a oglądać drugi

To już poważna wada, bo satelita ma swoją głowice i NTC tez swoją

 

PS.Czy to jest wina softu czy sprzętowa?

Niech kolega wymieni na którym bo znam tylko 1 model który jest 2 głowicowy i potrafi nagrywać 1 a oglądać co innego z innego multiplex ( ba nawet nagrywać 2 a oglądać co innego ) ......

 

Zwykłe dvb-t mogą nagrywać i oglądać tylko z 1 multiplexu :P jak optyki , fergusony czy sprytne wiwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...