Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale nasz dekoderek czyta tylko avi z h264 ha,ha

Z tego co można by sobie życzyć nie odczytuje tylko kodeków xvid/divx, za to MPEG-2 i h.264 włożone do dowolnego kontenera mpg, avi, mkv, mp4 odczytuje, choć jak pisałem dla h.264 lepiej użyć mkv, ewentualnie mp4 z audio aac (choć avi też obsłuży).

 

czytałem specyfikacje ale skonwertowałem Total Video Converter AC3 a pisze ze nie superuje audio

Nie jestem w stanie zrozumieć, co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w specyfikacji stoi że obsługuje ac3 zgoda ale ja po skonwertowaniu mojego pliku avi programem total video converter używając kodeka ac3 niestety widze informacje "audio codec not support"

i filmik jest niemy.Wszystkie te zabiegi robie po to żeby odtwarzać filmy pochodzące z kamery Sony HD a skonwertowane do pliku avi przy pomocy Pinnacla.Byc może coś źle robie potrenuje jeszcze

a przy okazji może mi powiecie czy ten plik avi powstały po obróbce Pinnaclem jest w jakości HD( sądząc z wielkości pliku to jest w HD bo plik jest równie duży jak oryginalny plik z kamery) i czy po konwersji kodekiem H264 też będzie HD ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Właśnie nabyłem 703p by tymczasowo oglądać tylko DVB-T. Stoję jednak przed wyborem operatora satki. No i tu dylemat. N-ka czy CYFRA+. Z tego co doczytałem to z CYFRĄ + nie będzie problemu. Wszystko będzie śmigać (HD też). Do n-ki trzeba modułu NCAM. Co ciekawe ten moduł jest sprzedawany wraz z N na kartę. Czy jeżeli włożę tam kartę N-ki z ich oryginalnego dekodera to będzie działać? NIe chce telewizji na kartę tylko wersje abonamentową. Głównie chodzi mi o kanały HD, których w N-ka ma 2 razy więcej niż CYFRA+. W dekoderze wymieniony już soft na lemontree 1.4.34. Swoją drogą to czym się równią softy CONAX a MCAS? Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie, karta abonamentowa N w żadnym wypadku nie zadziała w module nCam.

 

Karty N, N na kartę i TNK HD są parowane z urządzeniem z którym zostały sprzedane (tunerami ADB czy nCam) i nie zadziałają z żadnym innym, nawet oryginalnym, oferowanym przez N urządzeniem. Karta działa tylko w tym "pudle" z którym ją dostałeś.

 

2) Więcej kanałów HD w N, co proszę? Ach ten marketing i stereotypy :lol: Chyba porzuciłeś zainteresowanie telewizją satelitarną albo masz trefne źródło informacji:

https://satkurier.pl/news/72864/35-kanal ... cyfry.html

Na chwilę obecną Cyfra ma więcej kanałów HD niż N. :smile:

 

3) Na oprogramowaniu Conax w czytniku ruszą wyłącznie karty w tym systemie (np TNK SD, MTV), po wgraniu oprogramowania MCAS w czytniku (bez modułu) ruszą wszelkiego rodzaju karty Seca (Cyfra+), Viaccess (Al Jazeera Sport), Conax (TNK SD, MTV), Irdeto (Al Jazeera Sport, ORF) czy nawet Nagravision 3 (HD+), które nie są sparowane z dekoderem/modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie odrobinę się ostatnimi czasy tv satelitarną nie interesowałem. Dopiero teraz jak się przeprowadziłem i w obecnym miejscu zamieszkania nie dociera nic trzeba było coś wybrać. Czyli podsumowując: Biorąc teraz Cyfrę+ będę na x7 z softem mscas mógł spokojnie korzystać z całego pakietu programowego tego dostawcy? Obecnie właśnie ten soft mam wgrany. Wiedziałem, że są ta tym forum fachowcy, którzy mi pomogą. Facet w sklepie (tam gdzie kupowałem x7) powiedział, że wystarczy moduł cam do N na abonament. No cóż. Teraz to powinienem mu ten dekoder oddać. Ale może nawet lepiej. Jak tylko Cyfra+ będzie chodzić to już dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Jeśli masz w domu instalację na dwa odbiorniki satelitarne (do każdego pociągnięty kabel SAT) to możesz wziąć dekoder za darmo i opcję MULTIROOM.

 

Dostaniesz wtedy dwie niezależne od siebie karty, jedną wkładasz do Opticuma x7, a drugą do tego co dostaniesz za darmo. Na obu będziesz miał tę samą ofertę programową, ale możesz oglądać zupełnie odmienne programy.

 

Nie, Cyfra obecnie nie paruje kart. Karty możesz przekładać między dekoderami (np. zepsuje Ci się x7, to gdy kupisz inny dekoder to karta Cyfry zadziała w nim bez problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Tak właśnie zrobię. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc.

 

EDIT:

A tak jeszcze z innej beczki.

Wymieniłem soft na wersje z menu w HD.

W miedzy czasie podłączyłem dekoder do telewizora przez euro. Wiadomo co się stało. Brak menu.

No i teraz moje pytanie. Czy w takiej sytuacji mogę zaktualizować soft do wersji z menu SD przez USB? Czy muszę podłączyć przez RS232. Uprzedzam pytanie. Nie mam dostępu do telewizora z HDMI przez najbliższy tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mógł byś jeśli wrzucisz do głównego katalogu pendriva/dysku tylko jeden plik z softem i ktoś ci poda dokładna sekwencje przycisków na tunerze (odradzał bym użycie pilota) do wejścia w menu wgrywania softa. Ja nie pomogę bo mam soft z innego tunera ;)

 

edit.

Sekwencje przycisków musi ci podać ktoś kto ma identyczna wersję leemontree

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by to zrobiłgdyby było to takie proste :)

 

Sprawdziłem dla ciebie. Na wersji 1.4.34 lemontree

1.Uruchom tuner i odczekaj 2min dla pewności że już wstał

2. Wciskasz MENU na obudowie

3 3 razy strzalka w prawo i ok

4 3 razy w dol i ok

5. Jesteś na etapie wybierania pliku z softem. Jeśli będzie tylko jeden na pendrivie to dajesz dwa razy w dol i ok aby wgrać sam soft. Gdybyś chciał wgrać z bootloaderem dajesz raz w dol, dwa razy w prawo, raz w dol i ok.

6. W tym momencie wgrywa ci soft i czekasz na restart tunera.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Procedura wykonana i soft udało się załadować.

Bardzo dziękuję za pomoc. Mam teraz procedurę spisaną i zawsze można na ślepo przywrócić soft.

 

W przyszłym tygodniu będę testował kilka softów grupy FFteam.

Podobno najnowsza wersja 1.4.46 nie jest zła.

Z tego co czytałem usunięto napis STANDBY z wyświetlacza podczas uśpienia,

Poprawiono działanie pilota,

no i zupełnie inne menu, które ze screenów wygląda na nieprzyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciekaw jestem softów innych grup. Czy coś jest w nich dodane.

Trafiłem na stronę z różnymi softami do X7 tylko nie wiem czy jest bezpieczne wgrywanie tego do tunerka.

http://www.familienforum.biz/board5-dvb ... rmware-x7/

może ktoś testował inne alternatywne softy i może podzielić się opiniami o nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...