Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wybieram ręczne instalowanie kanałów sat.

ustawiam transponder 12,265 27500V

skanuj transponder i wyszukuje kanały ale TVP2 HD nie znajduje.

Co robię źle ?

Szczerze to już mnie dobija ten dekoder i te ręcznie dodawanie kanałów HD bo ich nie łapie przy automatycznym skanowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokoiły mnie bardzo odpowiedzi na forum Emitel na mój post, w którym skarżę się, że na dwóch ścieżkach nie mam fonii,fragmenty cytuję:

 

"Jeżeli na ścieżce ORG i AUX nie ma dźwięku, to znaczy, że Twój tuner nie spełnia wymogu co do dźwięku Dolby Digital Plus i musisz się liczyć z tym, że jeśli w przyszłości ścieżka MPEG Polski zostanie zamieniona na DD+ to stracisz dźwięk w tunerze"

 

I druga:

 

"Jeśli po tym nowym przeskanowaniu nadal nie słychać dźwięku na TVP 1 HD/TVP 2 HD przy wyborze ścieżki dźwiękowej DD+ 5.1 i/lub na ścieżce dźwiękowej DD na TVNie to znaczy że telewizor albo tuner dvb-t nie spełnia obowiązkowych wymogów technicznych na Polskę i jeśli zakupiony telewizor/tuner był po lipcu 2011 to kupujący MA PRAWO oddać sprzedawcy taki sprzęt i to bez względu jak długo juz użytkuje, a sprzedawca MA OBOWIĄZEK zwrócić pieniądze, ponieważ złamał prawo obowiązujące po lipcu 2011 dotyczące sprzedaży telewizorów i tunerów DVB-T. Sprzedawcy takiemu grozi kara do 50 tys. zł. jeśli taki fakt zostanie zgłoszony do Urzędu Ochrony Konsumenta."

 

Ja akurat zakupiłem tuner przed lipcem, więc nie mam prawa do roszczeń z tego tytułu, ale wiem, że tunery te są wiąż sprzedawane, więc albo ja coś źle rozumiem, albo myli się ten, kto tak drastycznie dyskwalifikuje omawiany sprzęt.

 

Czy ktoś ma informacje nt planów TVP zamiany ścieżki MPEG Polski na DD+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie od dziś wiadomo, że ten odbiornik nie obsługuje E-AC3. Takie są niestety realia kupując odbiornik, albo traci się jedno albo drugie. Także chyba nie uda ci się go oddać, a sprzedawcy to niestety mało wiedzą i jeśli ci go "wcisnął" i powiedział, że obsługuje DD+ to tylko z niewiedzy. I nie wiem czy jest możliwość dodania takiej możliwości w przyszłym sofcie od producenta.

A co do planów to masz rację - plany. Nawet jeszcze proces cyfrazacji się nie zakończył a ty już o wyłączeniu ścieżki MPEG piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Były już próby pisania protez do dekoderów Opticum, ale żeby rozwiać na ten temat wątpliwości, dobrze jest zapytać u źródła, czyli wprost w Globo-Polska.

 

Najlepiej telefonicznie.

 

Problem tylko w tym, że oni zwykle absolutnie nie mają pojęcia o detalach dotyczących ich sprzętu.

 

Dziwne, nie sądzicie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wam jestem nowy.wczoraj wgrałem hd 1.4.74 [beep] i śmiga bez zarzutu . w pilocie zmiana przy nagrywaniu zamiast czerwonego wciskam czarny option.jest maly problem z nagranymi wczesniej filmami na dysku zewnęyrznym, na starym sofcie 1.4.15 chodziły ,a na tym nowym pokazuje mi albo mpeg albo avi i te co sa avi to niema obrazu tylko dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...