Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym (nie)szczęśliwym posiadaczem x7.

Pytanie powtórzone ale mnie nurtujące - czy problem ze spliterem Medium IV, który wyświetla najpierw MediaGuard bla bla bla a potem - zakodowane, leży po stronie splitera czy softu do tunera?

Jeżeli o to chodzi to karta MediumIV musi być zakodowana specjalnie.

Mam to samo, chyba problem leży po stronie oprogramowania, ale pewny nie jestem. Wypróbowałem kilka softów i ten OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.3.81 powoduje mi najmniej komunikatów

"brak karty..."

 

Napisze bo może ktoś będzie szukał.

Jeżeli chodzi o Medium IV (proj. leśny dziadek) karta spliterowa musi być odpowiednio zaprogramowana. Jeżeli wiecie jak się je programuje to można sobie próbować. Mi powiedzieli, że się nie opłaca do nich wysyłać starej żeby doprogramowali. Wysyłka x2 +20 zł za programowanie a nowa od nich 45 zł z wysyłką.

Jak już otrzymałem kartę to wystarczyło sobie programy HD dodać i wszystko śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem tu nowy i od niedawna posiadam x7 mam pytanko czy oprogramowanie do tego tunera już nie jest tworzone ? nieoficjalne firmware (o którym tu nie mówi się) ma numerek 1.4.72 oficjalne natomiast 1.4.34 i nadal napis na wyświetlaczu standby gdyby nie to że w sofcie "nieoficjalnym" są poprzestawiane przyciski i np nie działa kasowanie nagranych programów pewnie bym kożystał więc czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć czy opticum x7 przestał być wspierany ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze bo może ktoś będzie szukał.

Jeżeli chodzi o Medium IV (proj. leśny dziadek) karta spliterowa musi być odpowiednio zaprogramowana. Jeżeli wiecie jak się je programuje to można sobie próbować. Mi powiedzieli, że się nie opłaca do nich wysyłać starej żeby doprogramowali. Wysyłka x2 +20 zł za programowanie a nowa od nich 45 zł z wysyłką.

Jak już otrzymałem kartę to wystarczyło sobie programy HD dodać i wszystko śmiga aż miło.

 

To jest oczywiste że karta musi być pod ten tuner zaprogramowana, ja zakupiłem gotową tzw. FX pod ten tuner ale powyższy problem występuje - tu pytanie do użytkowników tego tunera bez splittera Medium, czy u was zdarza się że kanał znika albo zacina się i wyskakuje komunikat o braku kontaktu z kartą po czy (kilka sekund do kilku minut) kontakt z kartą wraca, bo nie wiem czy to problem ze splitterem czy z oprogramowaniem lemontre

Jak wygląda porównanie LINBOX AVIRA 300 HD z tunerem Opticum HD X7 (kompatybilność ze splitterem Medium IV, jakość obrazu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym (nie)szczęśliwym posiadaczem x7.

Pytanie powtórzone ale mnie nurtujące - czy problem ze spliterem Medium IV, który wyświetla najpierw MediaGuard bla bla bla a potem - zakodowane, leży po stronie splitera czy softu do tunera?

A więc popytałem w necie i jest rozwiązanie, jeśli tuner traci kontakt z kartą (w moim przypadku karta splittera Medium IV) wyświetlając komunikat należy na kartę nakleić 2 lub 3 kawałki taśmy aby zwiększyć docisk styków w czytniku, w moim przypadku pomogło i problem znikł. Prawdopodobnie czytnik w X7 nie jest za dobry albo z kartami splittera jest coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Po uruchomieniu kolejnego multiplexu, oznaczonego jako MUX1 mamy dostęp do kolejnych programów w tym do kanału TVP1 HD. Po dodaniu kanałów do odtwarzania pojawił się obraz lecz nie było dźwięku. Odnośnie dźwięku na TVP1 HD. Możemy włączyć dźwięk ustawiając w Menu --> Preferencje --> Język --> Priorytet Audio ( należy dokonać ustawienia na ) i pojawia się dźwięk. Tuner Opticum HD xts 703p, Soft: MCAS 1.4.05. Pozostałe ustawienia językowe ustawione na Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładne namiary na TVP2 HD :

 

tp. 78 (12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: - Ch=3106

PID V: 1542 (MPEG-4/HD)

PID A: 1540 (pol), 1541 (org, AC3)

PID PCR: 1542

SID: 3106

PID PMT: 33

Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+), Conax (n), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...