Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:D Dzięki jordan87,to jeżeli chodzi o skanowanie transpordera ,czy całego satelity to wiem - dzięki .

Mnie dokładnie chodzi , o dodanie nowego satelity zmiana nazwy - wolne miejsca na liście satelitów są - ale jak to zdziałać , w instrukcji :read: nic nie ma .

Próbowałem ale nic nie wymyśliłem - stare Globo 5000Ci było bez żadnych min w tej materii .

Pozdrawiam - :-D .

Witam, jeśli chcesz zmienić nazwę lub dodać pozycję orbitalną dla usals to można to zrobić tylko w edytorze settingów.

Problem z tym że na tym edytorze z softów z nowym bootem nie da się prawidłowo otworzyć takiego settingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina softu, który nie radzi sobie z szybkim przeskakiwaniem po kanałach. Trzeba wolniej albo wgrać oryginalny Conax. Jest stabilniejszy, ale też nie pozbawiony wad.

 

Prawda, że przy szybkim przełączaniu kanałów pojawia się "brak sygnału" ale na oryginalnym Conaxa jest to samo, chyba że jest inaczej ?

Obecnie używam softu 1.3.49, wcześniej conaxa 1.3.14 oba mają loadery 1.1.15.

 

Testowałem wcześniej nowe sofy ale na każdym były zawieszenia, przy szybkim przeskakiwaniu po kanałach.

Czy można listę z loaderem 1.1.15 zmienić na 1.1.16, żebym nie musiał układać na nowo listy przy wgraniu nowego softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie można wgrać samą listę, próbowałem wcześniej kilka razy i zawsze pojawiał się komunikat "inna wersja loardera"

Sąsiad który ma identyczny tuner, tłumaczył mi że nie można ...

 

Czy jest jakiś stabilny soft, który nie powoduje zawieszeń przy szybkim przełączaniu kanałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam sie nad kupnem sprzętu do odbioru Cyfry+ i N na karte oraz dvbt. Chciałem zadac pytanie, czy ktos używa w x7 jednoczesnie karte Cyfry+ i moduł nCam NnaKarte i na jakim sofcie?

Czy kanały się nie blokują (np TVP2 w nnk i cyfrze sa z jednego transpondera)? Nie wiem czy lepiej wybrac arive 210 czy lepiej opticum x7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim X7 Tnk HD oraz cyfrę i raczej nie ma kłopotów. Poprawnie rozpoznaje uprawnienia i zwykle nie ma kłopotów. Raz na jakiś czas coś się zdarzy że ma jakiś kłopot ale jest to naprawdę baaaaardzo rzadko.

Kiedyś były kłopoty ale było to na 1 wersji softu do modułu TNK. Na tunerze mam najnowszy soft.

DVB-T chodzi bez zarzutu - tylko trzeba przy programowaniu pamiętać że oznaczenie nr kanałów nie mają nic wspólnego z oficjalną numeracją kanałów, tylko trzeba kierować się częstotliwościami. Ale obraz jest super, poprawnie odczytuje EPG.

Można na liście kanałów mieszać kanały satelitarne z naziemnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z muxa 3 Ci nie powiem, bo mieszkam w wielkiej metropolii, czyli Łódź i tam zasięg tego muxa ogranicza się w zasadzie do centrum miasta, a ja mieszkam tak z 10 km od nadajnika i tu już nie dociera (musiałbym chyba antenę wywalić na dach bloku - a to już się nie opłaca).

Dla muxa 2 wczytuje EPG na cały tydzień, z pełnym opisem

Mój soft to 1.4.34 lemon ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2HH120.

Mam trochę obejściową propozycję zamiast dodania nowego satelity tylko za pomocą pilota i menu tunera.

W nieużywanym przez ciebie satelicie dopisz ręcznie interesujące cię transpondery z żądanego satelity a wykasuj niepotrzebne a następnie wyszukaj satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ piotrmal6666:

no tak, dla mux-1 i mux-2 to i u mnie jest wszystko OK (Raszyn, PKiN). Problem jest z mux-3, gdzie EPG i Info wczytują się same tytuły audycji. Co prawda, ustawić nagranie można, no, ale nie poczyta się nic więcej. Soft 1.3.81 conax.

Najlepsze, że zarówno w Globo, jak i w Emitelu są zdziwieni... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@a.cisek1 lepiej jednak dodać nowego satelitę i włączyć Blind Scan, dekoder automatycznie wyszuka wszystkie dostępne transpondery i przeszuka je

 

@chris powinieneś cieszyć się że masz MUX-3 inni tyle szczęścia nie mają i długo mieć nie będą :( a że w globo czy emitelu są zdziwieni to nie ma się czemu dziwić, oni zawsze są zdziwieni, problem pewnie sam się rozwiąże wraz z modernizacją nadajników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris - a może spróbuj wczytać najnowszy soft. Ten co masz to jest zabytek. Nie gwarantuję że coś poprawi, ale z tego co pamiętam, to różnica w stabilności softu 1.4.34 a 1.3.81 (przynajmniej u mnie) była dość duża.

Już samo to , ta moja wersja została wprowadzona dość dawno i nie wprowadzono żadnych poprawek, a w czasach kiedy był soft z serii 1.3 to poprawki były czasami co 2 tygodnie o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ piotrmal6666 - mam najświeższą firmową, jeśli mogę tak powiedzieć... :D Ja go używam głównie dla jednego SAT FTA i testowo, od czasu do czasu, do DVB-T, więc potrzebuję tego oficjalnego softu. Ale, może faktycznie, w wolnej chwili podmienię na coś nowszego, choć coś ciemno widzę ten mux-3... Wygląda, że tam jest jakiś duży problem pomiędzy TVP, Emitelem, a dostawcą systemu EPG. Żeby było śmieszniej, EPG dla kanałów TVP na mux-1 i mux-3 są różnie nadawane. :D

 

@ moreblack - no, mam mux-1 i mux-3, a do kompletu jeszcze dwa HD. Ale, na pocieszenie powiem, że korzystam z kablówki, a X7 podczepiony jest pod TV CRT... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Cię nie namawiam do nieoficjalnego softu :)

Na stronie znanego z tego forum bigcyca http://opticum.cba.pl/ znajdziesz jak najbardziej pewny soft do tego tunera. Na stronie firmowej globo są trochę do tyłu - nie wiem dlaczego.

W każdym razie na tej stronie jest ten mój soft (no może nie do końca taki jak mój (1.4.34 - to dla maciekperla ) , ale tobie inny nie jest potrzebny :) )

W każdym razie co do epg, to poczytałem sobie co się z nim wyprawia na forum emitela i faktycznie są z nim jakieś jaja. No ale cóż - to chyba faktycznie jakaś sprawka TVP i jestem ciekaw co będzie szybsze - poprawne nadawanie EPG u państwowego dostawcy, czy start komercyjnego (płatnego) muxa Polsatu - bo tam już coraz głośniej wróbelki o tym ćwierkają :) - ale to już off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znowu mam problem. Przy zmianie kanałów wyrejestrowuje mi kartę dostępu z czytnika kart. Musze zrestartować tuner a nawet wyłączyć go z prądu. Wyciąganie i włożenie do drugiej kieszeni nic nie daje, dopiero reset. Zdarza się to kilka razy w tygodniu. Raczej nie jest to wina styków. Miał ktoś problem,może poradził sobie. Soft MCAS_lemontree_1.4.34.r, tuner ma już rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja Cię nie namawiam do nieoficjalnego softu :)

Na stronie znanego z tego forum bigcyca http://opticum.cba.pl/ znajdziesz jak najbardziej pewny soft do tego tunera. Na stronie firmowej globo są trochę do tyłu - nie wiem dlaczego.

W każdym razie na tej stronie jest ten mój soft (no może nie do końca taki jak mój (1.4.34 - to dla maciekperla ) , ale tobie inny nie jest potrzebny :) )

W każdym razie co do epg, to poczytałem sobie co się z nim wyprawia na forum emitela i faktycznie są z nim jakieś jaja. No ale cóż - to chyba faktycznie jakaś sprawka TVP i jestem ciekaw co będzie szybsze - poprawne nadawanie EPG u państwowego dostawcy, czy start komercyjnego (płatnego) muxa Polsatu - bo tam już coraz głośniej wróbelki o tym ćwierkają :) - ale to już off topic.

Witam.

Ja na GM Unibox 9080 z softem 1.4.41 na obu muxach gdzie jest tvp mam pełne epg z opisami.

Może poszukajcie przerobionego softu od Uniboxa dla X7 dodatkowo można przypisywać źródła dekodowania dla osób korzystających z dwóch platform.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1.4.34 mcas lemontre mam dokładnie to samo co kolega co jakiś czas wyświetla zakodowane i tylko restart pomaga (u mnie blokuje się tylko na kanałach polsatu) . Powoli zaczynają mnie irytować kolejne softy, najbardziej stabilny uważam 1.3.81 niestety na tym sofcie delikatnie rozjeżdza się obraz z fonią na niektórych kanałach. Sam czekam na soft który doprowadzi wszystko do ładu . Czekam na wasze opinie odnośnie softu. Moja platforma to cyfra.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gubienie uprawnień to jest to faktycznie jakiś bug - było już kiedyś o tym na forum jak tylko ten soft się pojawił.

Mnie pomogło przełożenie karty cyfry do dolnego czytnika kart. Od tego czasu jak to zrobiłem mam zero problemów.

Także jak dla mnie soft 1.4.34 jest najbardziej pewnym i stabilnym softem jaki miałem do tej pory na X7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...