Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nie to, że gubiło mi od samego początku uprawnienia, kiedy tylko przełączałem na Polsat News, nazwałbym 1.4.34 (amstar) najlepszym softem do tej pory wydanym (niestety z tego względu już dawno zrobiłem downgrade do 1.4.15). A 1.4.34 amstar jest to pierwsza wersja amstar, w której po nagraniu programu aktualny kanał nie zacina się i nie trzeba już przełączać na inny i powracać, żeby oglądać go dalej. O lemontree się nie wypowiadam, bo już wiele razy się okazywało, że niektóre problemy z amstar wersji lemontree nie dotyczą (i odwrotnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - to nie jest to do końca prawda ;)

Menu nie ma przez euro jak jest równocześnie przekazywany obraz przez HDMI w HD i przez euro. Jak przełączy się opcję wyjście video z YUV ma RGB, to menu jest dostępne i na hdmi i na Euro. Oczywiście wtedy obraz wysyłany na HDMI nie jest HD tylko SD. No i jakość czcionek delikatnie mówiąc nie jest najciekawsza - bo jest zoptymalizowana pod HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio w moim tunerze HD X7 wgrałem soft 1.4.34 mcas lemontre, niestety mam problem z ginącymi kanałami po aktualizacji listy kanałów, która jest wymuszana! W poprzednim sofcie wystarczyło nie aktualizowa, dostępny klawisz "nie" a w obecnym sofcie jest tylko "tak" Czy można temu zaradzić? Czy dostępna jest gotowa lista pod Canal plus, którą można wgrać i nie męczyć się z ciągłym skanowaniem satelity. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze opinie związane z użytkowaniem Opticum X7: strasznie wolno.

 

Wczesniej używałem Opticum 4060cx z karta Cyfry+ i kanały przełączały sie z akceptowalna szybkością. W X7 mam cyfre+ i modul nCam, i własnie na kanały z nCam trzeba czekać około 4-5 sekund. Oprogramowanie niestabilne, zawiesza się, nie można przelecieć szybko po kanałach. Dodatkowo nie chce sie pobrac nowy soft od nCam. Jestem lekko rozczarowany, bo jednak x7 to sprzet o klase lepszy niz 4060cx. Moj soft w X7 to amstar 1.4.34, może nowsze wersje cos poprawią w działaniu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Może ktoś mi pomoże. Otóż mój problem polega na tym iż mam wgrany soft 1.4.34 i w zasadzie wszystko jest ok, tylko nie mogę oglądać sportowych kanałów CP. Inne kanały tego pakietu mogę oglądać bez problemu. Może ktoś wie co może być przyczyną? Wina softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki soft moge wgrac by mi non stop nie zmienialo listy kanalów??? co sobie ustawie liste to sie kasuje??

 

musisz miec wylaczone" channel auto detection", mam soft 1.4.34 i tez mi zmienialo liste kanalow po wyszukaniu nawet na wylaczonej tej funkcji wiec radze ci uloz sobie liste FAV i bedziesz mial problem z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aac, mp3, ogg, pewnie też ac3, skoro odczytuje dolby digital ze strumieni.

 

EDYCJA:

Swoją drogą jak już chcesz taki plik utworzyć z h.264 to naturalnym wyborem powinno być mkv a nie avi, avi jest dość przestarzały, ma pewne ograniczenia i nie był tworzony z myślą wsadzania do niego h.264. Chyba tylko produkcje z virtualduba z pluginami (ze względu na samo ograniczenie tego programu) mają sens jako avi + h.264 ale zawsze można je przepakować do mkv np. avidemux-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdze a może wiesz czy X7 współpracuje z kartami do systemu Conax (chodzi on TNK)

Swoją drogą jak już chcesz taki plik utworzyć z h.264 to naturalnym wyborem powinno być mkv a nie avi, avi jest dość przestarzały, ma pewne ograniczenia i nie był tworzony z myślą wsadzania do niego h.264.

tak ale nasz dekoderek czyta tylko avi z h264 ha,ha

 

Dodano: czytałem specyfikacje ale skonwertowałem Total Video Converter AC3 a pisze ze nie superuje audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...