Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

maciej oświęcim- napisz dokładnie w jaki sposób można wyłączyć skrzynkę pocztową.Mam inny dekoder Opticum ale problem ten sam, mam włożoną kartę TNK i moduł cyfrowego Polsatu- kiedy włączę TVN24 - moduł Polsatu wyrzuca komunikat zasłaniający ekran:tego kanału nie masz w abonamencie[ rzeczywiscie niemam w MINI HD Polsatu-ale mam go na karcie TNK]

Gdyby się udało wyłączyć skrzynkę pocztową w module cyfrowego Polsatu mógłbym korzystać z TNK i MINI HD-bez zakłóceń.

Teraz muszę wysuwać albo kartę albo moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w menu, wybierasz karta i moduł CI, dalej wybierasz karty CI i zaznaczasz (tam gdzie masz listę modułów) wyświetlanie komunikatów z karty na wył. Będzie trochę przycinał na kanałach zakodowanych dla jednej z kart zaraz po przełączeniu, ale po chwili powinien się uspokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można wyłączyć skrzynki pocztowej z modułu Polsatu.Rozmawiałem z infolinią technik powiedział ,że komunikaty skrzynki pocztowej są integralnie związane z sygnałem i nie można ich wyłaczyć. TNK np. podaje tylko ,,zakodowane''

Być może rozwiązaniem tego problemu jest stworzenie osobnych list : dla TNK i MINI HD Polsatu i przełaczałbym tylko między listami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, komunikaty idą ale można zablokować wyświetlenie ich w X7 w taki sposób jak podałem. Co do oddzielnych list to musiałbyś sprawdzić czy kanały nie są wyświetlane jednocześnie, np. TVN24 jest zakodowane jednocześnie dla wszystkich platform, nie ma dubli. Jeśli mini pakiet Polsatu nie ma tego kanału to będziesz miał dalej to. Gdzieś czytałem, że któryś Golden Media ma możliwość ustawienia w opcjach wybór, które dekodowanie ma obsługiwać przy simulcrypt. Może ktoś zrobi to samo na innych tunerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dodam swoją skromną opinie ponieważ stałem się posiadaczem X7 nie ukrywam że barierą decydującą była kwota jaką moglem przeznaczyć na sprzęt(400zł).Zasadniczym kryterium było posiadanie głowicy DVB-t czyli dekoder Combo.Po zaapikowaniu sobie wiedzy teoretycznoforowej na temat kilku combosów w tej cenie wybór padł na X7.Generalnie wszystkie są bo siebie podobne (jak i problemy z nimi) przy wyborze kierowałem się ilością dostępnego softu poprawiającego pracę tunera i wydaje mi sie że X7 ma go sporo i to jeszcze nie koniec.Drugim kryterium był wygląd miał być miły dla oka.Sprzęt kupiłem na jednym z portali z kablem HDMI gratis.Oczywiście był ograny starszą wersją softu z 2010 r Amstar.

Pierwsze wrażenia po wgraniu softu Lemontree 1.4.34 dla HD (telewizor lcd Funaj HD).Obraz zdecydowanie lepszy niż na Amstar przy moim starym lcd (10000:1)telewizor dostał drugie życie poprawa kontrastu koloru zdecydowany plus.Grafika ekranowa na Amstar wydaje się być czytelniejsza ale to rzecz gustu.Epeg bez zarzutu.Szybki teletext.Plus.Nagrywanie -na pena 4gb 2.0 program Serwus HD (Astra) niemieckojęzyczny bezpłatny HD (ciekawy) zapis w formacie TS nagrywa odtwarza -konwersja (Format Faktory)do MKV-odtwarza-Plus.

DVB-t mux 2 ok 30km bezproblemowo na antence pokojowej-Plus.Wyświetlacz spory-plus,zegarek mały-minus,wieka dioda czerwona-minus,wieki napis standby-minus,potrafi sie sam zrestartować podczs zabawy pilotem-minus,długo się włacza-minus.Co jeszcze zobaczymy.Jak dla minie korzystającego z oferty Tnk-sd (stara karta) przy monobloku i dvb-t za niewielkie pieniądze mam dobre podstawy tego co da sie ogldać nie plącząć sie w umowach i abonamentach :brawo: Tunerkowi stawiam -5..pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe oprogramowanie, najstabilniejszy jest Truman, szukaj oprogramowania opisanego Lemontree Proton. Aktualnie używasz Lemontree Opticum to wersja HD dla Opticum X7 - mniej stabilnejsza.

 

Jakby co to napisz do mnie na PW to dam Ci namiary na wersję bez STANDBY.

 

 

soft pobrałem z

http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/in ... oft%20MCAS

Truman jest softem alternatywnym,i podobno nie czyta orginał pilota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktos z uzytkowników tego tunera moze podpowiedzieć. Jak w tym tunerze wyłączyc aktualizacje listy kanałów ? Co sobie poukładam kanały, na drugi dzień komunikat Lista kanałów została zmieniona kliknij OK. Czy jest możliwe żeby te kanały po ich poukładaniu były cały czas niezmienne dopóki sam ich nie zmienię?? Soft jaki posiadam to OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.4.34.r. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...