Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Mam do Was ogromną prośbę ponieważ na odbiorniku OPTICUM HD X7 series Combo nie potrafię wyszukać MUX 8, na czym bardzo mi zależy a wiem że sama antena odbiera ten multipleks ponieważ testowałem to na innym dekoderze. Z różnych for o tematyce satelitarnej dowiedziałem się iż problem polega na oprogramowaniu dekodera. Miałem na stałe wgrane oprogramowanie które było od kupna dekodera na którym odbierałem bez problemu MUX 1,2,3 oraz MUX TVS:

pierwsza.jpg

Zaznaczę że jestem z Rudy Śląskiej i odbieram programy z nadajnika RTCN Katowice Kosztowy. Po zmianie oprogramowania na te: http://www.globo.com.pl/pl/p/hd-x7-series

Zyskałem dodatkowo dostęp do stacji TVP Kraków z nadajnika Katowice Bytków (poprzednie oprogramowanie mi blokowało odbiór). Proszę o pomoc jakiego oprogramowania użyć by mieć dostęp także do MUX 8. 

dekoder.jpg

 

Może ktoś z Was miał już podobny problem który rozwiązał? Proszę o porady.

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem jest softowy z dźwiękiem E-AC3 i nie idzie go rozwiązać (wsparcie zakończone przez głównego producenta , nic tylko szukać na oprogramowaniu nielegalnym) , drugi problem jest taki, że ciężko też trafić na oprogramowanie, na którym działa poprawnie pasmo z zakresu 7 MHz.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

...na odbiorniku OPTICUM HD X7 series Combo nie potrafię wyszukać MUX 8 ...

 

Nie mam już tego dekodera ale spróbuj w opcjach instalacji zamiast Polski wybrać inny region np Grecję, Niemcy. Ważne są dokładne parametry odbioru czyli częstotliwość kanału i pasmo 7 MHz (VHF). Ostatnie oprogramowanie wydane przez producenta ma już kilka lat, jest to wersja 1.4.98. Niestety nie ma go na stronie producenta. Czyli brak wsparcia. Można się pokusić o soft alternatywny.

Edytowane przez tv-poznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestał mi działać kanał TVP2 na ncplus.

Mam Opticum X7 i PVR Pace oraz spliter RF Link.

Na Pace działają wszystkie programy bezproblemowo. Na X7 wczoraj zauważyłem że nie działa TVP 2 HD - wypisuje że jest zakodowane.

Ze strony [nie linkujemy do miejsc z nielegalnymi wersjami oprogramowania - regulamin] ściągnąłem soft Lista X4/X7 black synaps_gi_1.5.69_gisclub.tv z nową listą kanałów z 8.11.2016r.

Odświeżyłem uprawnienia na karcie.

Nic to nie pomogło nadal TVP2 nie działa.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz przeszukać transponder 12,265 GHz V. Tam kanał TVP 2 HD powinien się wyszukiwać 2 razy, więc może ten drugi zadziała. Jeden kanał ma SID 3106, drugi 3116.

Ewentualnie może tutaj ktoś miał podobny problem: https://forum.satkurier.pl/topic/16449-problem-z-odbiorem-kana%C5%82%C3%B3w-z-12265-ghz-pol-v/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam .... W żaden sposób mój tuner jak w tytule nie widzi  a co za tym idzie nie wgrywa pliku hsdata,cfg .który po wciśnięciu przycisku lupa powinien się pokazać i zapytać, czy jestem pewien.

Może w samym pliku lub nazwie jest coś nie tak? W tunerze widzę jeszcze ukośnik przed nazwą, ale nie mogę go wpisać z poziomu komputera (notatnika). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Wczoraj podłączyłem Opticuma X7 wgrałem soft globo_x7_black synaps_gi_1.5.69_gisclub.tv, włożyłem kartę nc+ cameleona, kartę TIVU sat oraz moduł polsatu. polsat działa tuvu działa natomiast Karta nc+ komunikat zakodowane. moje pytanie brzmi czy to wina softu czy katra nc+ została sparowana gdyż do tej pry uzytkowałem ją w ich sprzęcie chyba to jest wifi box ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj podłączyłem Opticuma X7 wgrałem soft globo_x7_black synaps_gi_1.5.69_gisclub.tv, włożyłem kartę nc+ cameleona, kartę TIVU sat oraz moduł polsatu. polsat działa tuvu działa natomiast Karta nc+ komunikat zakodowane. moje pytanie brzmi czy to wina softu czy katra nc+ została sparowana gdyż do tej pry uzytkowałem ją w ich sprzęcie chyba to jest wifi box ?

Możesz zadzwonić i poprosić żeby puścili ci uprawnienia jeszcze raz. Jeżeli to nic nie da, to prawdopodobnie karta złapała FEDC, i bez odpowiedniego oscama się nie obędzie. Z tego co widzę ten opticum to ma jakiś badziewny zamknięty soft, więc możesz zapomnieć o tej karcie w tym tunerze. Tylko tuner z E2 tzn linuxem odpali karte z FEDC

 

Obecnie kupowanie tunera bez Linuksa to niedosc że proszenie się i kłopoty to skazanie się na brak wsparcia ze strony producenta i społeczności ;)

Nawet najtańszy nbox odpali ci tą kartę. Ale lepiej kupić już coś przyszłościowego ;)

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...