Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam duży problem. Otóż za pomoca programu Upgrade_RS232_Opticum_X4_X7.exe postanowilem zainstalowac w swoim X7 703p oprogramowanie globo_x7_rc2_amstar_truman_1.4.63_gisclub.tv. Wybralem opcje Upgrade, all sw (no channel list). Po wgraniu juz cos było nie tak, w TV wyskoczyla informacja o bledze zawiazanym chyba cos z hardwerem HW (lub HR). Po wylaczeniu i wlaczeniu tunera juz nie pokazuje sie zupelnie nic. Tunera nie mozna wlaczyc, nie reaguje na pilota, na wyswietlaczu wyswietla sie tylko godzina.

 

Postanoowilem wrocic do poprzedniego softu OPTICUM_HD_X7_300_mcs_amstar_1.4.34, ale NIE MOGE go wgrac. Wyskakuje "Transfer data failed". Nie moge wgrac ponownie zadnego innego softu!

 

EDIT: Poradziłem sobie programem ArivaUpgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie wiem czy pytanie było, ale je zadam i proszę o odpowiedź.

Mam w planach zakup odbiornika Opticum HD XTS 703. Ten sprzęt jest odbiornikiem combo i tu jest pierwsze pytanie. Czy można mieć na jednej liście kanałów, kanały z DVB-T i satelity czy są dwie listy i trzeba je przełączać? Oprócz tego chciałbym móc odbierać na nim pakiety n na kartę i MTV Unlimited. Na pewno z paczką MTV odbiornik poradziłby sobie, ale czy z modułem n na kartę? Czy do tego trzeba zmieniać jakieś softy? Ostatnie pytanie pytanie dotyczy listy kanałów. Czy można podłączyć ten odbiornik do komputera i z niego edytować listę kanałów (zmieniać pozycje, nazwy kanałów, dodawać, usuwać itp.)?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dekoderze można ustawić 32 listy ulubionych, na listach można mieszać kanały satelitarne i NTC. Chodzi ładnie z MTV Unlimited, N na kartę, Cyfrowy Polsat, Cyfra+, TP Orange, TnK SD, wszystkie kanały. Trzeba zmienić soft ze standardowego na CAS chyba że chcesz tylko MTV+n na kartę, to wtedy standardowy będzie działać. Listę można edytować na komputerze najlepszy soft to MCAS z BAFF2000HD nazwany lemontree proton, standardowy soft do Opticum X7 nazywa sie Amstar. Oczywiście wgrania Lemontree, Synaps, X-window, Lemontree Proton może unieważnić gwarancję na dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym chciał taki układ: n na kartę z modułem i MTV Unlimited z kartą CYFRY+ w czytnikach? A można nagrywać materiały na pen drive'a i bez problemu je odczytać w komputerze? Jak sam odbiornik działa? Często się zawiesza i czy w ogóle się to zdarza? Jak wygląda menu? Chodzi mi o grafikę ekranową (OSD bodajże)?

:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś na ten post: "A jakbym chciał taki układ: n na kartę z modułem i MTV Unlimited z kartą CYFRY+ w czytnikach? A można nagrywać materiały na pen drive'a i bez problemu je odczytać w komputerze? Jak sam odbiornik działa? Często się zawiesza i czy w ogóle się to zdarza? Jak wygląda menu? Chodzi mi o grafikę ekranową (OSD bodajże)?"

??

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym (nie)szczęśliwym posiadaczem x7.

Pytanie powtórzone ale mnie nurtujące - czy problem ze spliterem Medium IV, który wyświetla najpierw MediaGuard bla bla bla a potem - zakodowane, leży po stronie splitera czy softu do tunera?

Jeżeli o to chodzi to karta MediumIV musi być zakodowana specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil.1603 możesz nagrywać na pena, a później odtwarzać bez problemu w kompie.odbiornik działa dobrze.trzeba tylko pilotem celować w x7.tak zawiesza się.przez 8 miesięcy max 4 razy zaliczył mi zwiechę.osd ok.ładne,czytelne.w sd lub hd,zależy jaki soft mu zapodasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tuner umozliwia wspoldzielenie karty poprzez port RS? Jezeli tak to czy trzeba mu wgrywac jakies specjalne oprogramowanie i czy w trybie "standby" moze on pracowac jako serwer? Pytam poniewaz mam juz w mieszkaniu 2 tunery Globo z taka opcja (modele 7300 i 7260) i chcialbym polaczyc wszystkie 3 razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym (nie)szczęśliwym posiadaczem x7.

Pytanie powtórzone ale mnie nurtujące - czy problem ze spliterem Medium IV, który wyświetla najpierw MediaGuard bla bla bla a potem - zakodowane, leży po stronie splitera czy softu do tunera?

Jeżeli o to chodzi to karta MediumIV musi być zakodowana specjalnie.

Mam to samo, chyba problem leży po stronie oprogramowania, ale pewny nie jestem. Wypróbowałem kilka softów i ten OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.3.81 powoduje mi najmniej komunikatów

"brak karty..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman.

Wg mnie ten tuner umożliwia współdzielenie karty przez port RS na sofcie nieoryginalnym /np. w wersji mcas zmieniającej czytnik na uniwersalny/ jednak nie będzie w trybie standby pracował jako homeserwer. Sprawdzałem to na OPTICUM 402p, a jest on podobnej konstrukcji tyle, że bez DVB-T. W trybie standby pracuje w ten sposób np. OPTICUM 7010CX /posiadam takowy zbędny, lecz nie jest to tuner HD/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Doman_ nie można tylko po lanie , ale w steanbay nie działa jako serwer ( działa ta opcja tylko na 9500 rs i lan )

No to mnie troche zalamales, bo tuner juz zamowiony i dzisiaj jade go odebrac :-)

 

Swoja droga to juz kompletnie zglupialem bo docieram do 2 sprzecznych informacji. Czy Twoje sa potwierdzone? Moze jest jednak jakis soft ktory umozliwia udostepnianie po RS? Tutaj uzytkownik "ryro" pisze, ze cos takiego robil, tyle ze mial problemy z poprawnym funkcjonowaniem:

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=17&t=9125&start=825#p535828

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@Emil.1603 możesz nagrywać na pena, a później odtwarzać bez problemu w kompie.odbiornik działa dobrze.trzeba tylko pilotem celować w x7.tak zawiesza się.przez 8 miesięcy max 4 razy zaliczył mi zwiechę.osd ok.ładne,czytelne.w sd lub hd,zależy jaki soft mu zapodasz :)

A fabryczny nie jest dobry? I po co te zmiany softu są w ogóle?

:):smile::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii im wyższy soft,tym lepiej ma działać odbiornik.w praktyce przeważnie jest inaczej :)

Według parametrów Opticum HD XTS 703 ma czytniki UCAS, a w praktyce jest Conax. Jest jakiś soft, który pozawala na dekodowanie głównie Conax'u, Nagra Media Access (Seca MediaGuard i/lub Nagravision) czy Viaccess

:):smile::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii im wyższy soft,tym lepiej ma działać odbiornik.w praktyce przeważnie jest inaczej :)

Według parametrów Opticum HD XTS 703 ma czytniki UCAS, a w praktyce jest Conax. Jest jakiś soft, który pozawala na dekodowanie głównie Conax'u, Nagra Media Access (Seca MediaGuard i/lub Nagravision) czy Viaccess

:):smile::wink:

 

Szukaj softu OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.4.34 czy innego z dopiskiem "mcs".

 

Dekodują one zarówno Conax, Nagrę MA (przykładowo Seca: Cyfra+ i Nagravision 3: HD+ czy Cyfrowy Polsat jak masz stosowne dane parujące) jak i Viaccess + parę innych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...