Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałeś czym jest to spowodowane - no właśnie tym, że obsługa jest niedopracowana. Co jest odtwarzane też już można było wyśledzić we wcześniejszych postach, a od 1.3.64 raczej nic się nie zmieniło - z H.264 nie działa dobrze, tylko tak jak pisałeś, że się zatrzymuje, chyba że plik TS, avi nie działa wcale, tylko słychać dźwięk, ale będzie działać, z MPEG-2 w MKV otwarza, przypuszczam, że voby też by poszły z płyty dvd. Zamiast zbierać filmy w MPEG-2 warto poczekać na lepszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że inny kodek został zastosowany... MKV to nie kodek, to kontener, do którego można wsadzić dowolny kodek... najczęściej jest to H.264, tak jak np. xvid i divx wsadza się do AVI, ale różnica jest taka, że MKV jest uniwersalny... sam próbowałem MKV z MPEG-2 i działało płynnie... Może ty właśnie masz plik zakodowany w MPEG-2 (tak jak płyty dvd). Tak zakodowany materiał zajmuje stosunkowo więcej miejsca, ale radziłbym ci poczekać, aż poprawią H.264 i xvid-y. Wtedy czy to będzie wsadzone do MKV, MP4 czy FLV nie będzie robić różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upload zapodałem 2 softy testowe 1.4.01 Conax i MCAS ( przełożone z Goldena przez kolegę @rafejo ( którego poproszono o pomoc przez mojego znajomego ) info co zawierają tu >>> viewtopic.php?f=128&t=14440&p=498456#p498456 ) Obecnie nie mam jak je sprawdzić wiec niech testują zawansowani użytkownicy co maja w komputerze port RS ( w razie czego do wgrania orginału )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów! Mam prośbę o informację jak zachowują się wasze tunery przy rozdzielczości 1080i odświeżanie 60. Mam 3 takie tunery x7 i na jednym z nich przy takim ustawieniu obraz zaczyna skakać (gubić klatki) co najlepiej można zauważyć na kanałach informacyjnych gdy na dole jest tekst przewijany. Serwis ograniczył się do wgrania softu (tak jakbym sam nie umiał) i twierdzi, że tak ma być gdy im przesłałem ów dekoder po raz drugi - i uważają, że wysyłka była nieuzasadniona. Proszę o sprawdzenie u was tego objawu - dodam, że to występuje na każdym sofcie. pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rusticalming

Dzięki za info, jednak ja prosiłem o sprawdzenie czy faktycznie gubią klatki te tunery. Jak wspominałem 2 inne tunery x7 jakoś sobie radzą na identycznych tv (sony KDL-46EX710 - to chyba nie jakiś zabytek) - co więcej jak ustawiam tuner na auto - wówczas tv się przełącza jakoś na 1080i @60 - to jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś doświadczenia jak funkcjonuje karta HD+ w czarnej wersji HD02 w Opticumie x7?

 

Niby znalazłem oprogramowanie MCAS do x7 z notami:

 

- fixed recording timer after standby

- fixed EPG bar in EPG window

- fixed hd plus card hd02

- fixed liberty n3 card

- fixed zerbra2 n3 card

- fixed merlin n3 card

 

Ale nie mogę nigdzie zweryfikować czy działa..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 09 w module Polsatu. Czy to jest normalne zjawisko na tym tunku czy też jakiś szerszy problem. Zgodnie z sugetiami z tego forum podłożyłem różne podkładki pod chipa, zadzwoniłem do ICOK w celu puszczenia uprawnień (karta była aktywna), ustawiłem kanał dla abonentów a mimo to albo pojawia się komunikat o tym błędzie na każdym kanale, gdzie jest ten system kodowania albo nie zawsze (nie wiem czemu). Zrobiłem update softu do wersji, która jest teraz na stronie opticum i trochę pomogło ale nie do końca. Inna sprawa, że nie zawsze moduł jest wykrywany przez tunek... Powiedźcie jak walczyć z tym czymś bo chciałbym pooglądać co nie co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam softu 1.3.49 - zdecydowanie daje radę.

 

Po przesiadce z Fergusona jestem w siódmym niebie - na pewno lepsze pudło niż Ariva 200. :)

 

Jedyny mankament to losowo działający pilot - często zdarza się, że wskakuje mi inna funkcja niż nacisnąłem na pilocie (np Mute przy naciśnięciu 3, często wskakuje cyfra 7.. itp). Czy istnieją jakieś zamienniki bądź piloty z innych Opticumów, które będą współpracowały z x7? Czytałem tu coś o pilocie z 7300, ale czy jest on dużo wygodniejszy? Po prostu żeby przyciski działały po wciśnięciu, a nie wygnieceniu w spód obudowy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...