Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać pierwszą poprawkę w tym nowym sofcie 1.3.49 można nareszcie wył komunikaty modułu TNK HD,ale tuner ma kłopot z uruchomieniem kanału TVN HD tak jag by nie zawsze widział ten kanał,ogólnie wymaga następnej poprawki,jak zwykle jedno poprawią drugie popsują, co do wyświetlacza nadal nie ma możliwości wył napisu standby i chyba się nie doczekamy tej opcji, czasami podczas przełanczania kanałów wyskakuje napis brak sygnału szczególnie w lemontre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy u was też na sofcie amstar 1.3.49 mcs nagrywanie na dysk nie działa?

 

oki już udało mi się dojść co było problemem z nagrywaniem wina leżała po stronie dysku już wszystko gra :jupi:

 

 

jednak jest pewien problem, który zauważyłem "usypiania" dysku, gdy odtwarzam nagrania z dysku to co 30 minut uruchamiam dekoder od nowa, usypiający dysk usypia też dekoder. :shock:

 

 

 

 

:read:

taka mała pomoc

** Aktywacje modułów należy wykonywać na kanałach jak niżej:

 

- moduł CAM Cyfrowego Polsatu na kanale Info VOD, Dla Abonentów lub TVP Info (12284 H)

- moduł CAM z kartą Cyfry Plus na kanale TVP1 (10892 H)

- karta TNK SD na kanale TVN (11393 V)

- moduł nCAM TNK HD na kanale TVN HD (11449 H)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę informacje - mam wgrany soft mcs_lemontree_1.3.49.r i chodzi mi o wyświetlanie napisów na kanałach HBO HD - u mnie drugi wers jest poniżej i go nie widać, jak jest u was.

 

oki a jaki jest format obrazu czy przypadkiem nie jest włączony 4:3PS zamiast np 4:3LB ?

 

Ja już się pogubiłem, przeczytałem wszystkie posty odnośnie X7 i nie jestem pewien które softy mają obsługę z oryginalnego pilota.

 

do globo z softami conax i mcs wszystko działa oki pilot również wersja amstar jak dla mnie jest najbardziej stabilniejsza w działaniu.

http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/in ... ICUM_HD_X7

 

 

Softy alternatywne nie posiadają gwarancji producenta!

 

Interfejsy Graficzne GUI:

AMSTAR - Yumatu, Opticum

LEMONTREE - Baff 2000 HD

 

p s

 

Wraz ze wzrostem numeru wersji software zawiera więcej udoskonaleń, poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może spróbuj wgrać 1.3.49 mcs amstar

 

p s

z jakiego TP masz HBO ?

 

mam pytanko gdzie można znaleźć support do Amiko STHD-8800 bo jak się nie mylę to kopia właśnie x7

 

na http://www.amikostb.com/?q=support&id=9 trzeba znać pewne dane ( Serial Number: )

 

może jakieś instrukcje na pw

 

miałem kiedyś na x4 soft z amiko 7900/8000 z pl i powiem ze grafika jest ładniejsza niż ta w opticumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana loadera od 1.3.60 na nowy 1.1.6 :D ( powrót na stary przez usb po wybraniu opcji soft+loader )

 

i już zaczynają pojawiać się dodatki

 

Dodane odtwarzanie plików video (wersja testowa - wymaga poprawek) *. mpg, *. mpeg, *. vob, *. avi, *. ts, *. m2t, *. m2ts, *. mp4, *. mov ... ect(cytat BRIMSTONE)

 

Małe info z klona dynavision :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy na tym forum był poruszany problem z nagrywaniem na dysk twardy ale ani razu nie padło rozwiązanie. Mam soft 1.3.49 mcas i w żaden sposób nie mogę sprawić aby coś nagrało się ze stanu stanby. Jedyna oznaka próby to wyświetlenie się napisu stanby mimo, że był wyłączony i później brak reakcji na pilota. Pomaga tylko odłączenie z sieci. Próbowałem z dwoma różnymi dyskami zasilanymi zewnętrznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały news

 

możliwe że kolejny soft pod tuner pojawi się już z nowym botkiem

 

małe info jeśli tak będzie

 

Najnowszy Bootloader 1.1.6 - pasują listy kanałów z bootloadera 1.1.5.

Można bezproblemowo powrócić do software z bootloaderem 1.1.5 wgrywając w opcji soft + bootloader

Lista kanałów z software z bootloaderem 1.1.6 nie pasuje do software z bootloaderem 1.1.5

 

na niektórych forach pokazały się nawet już podfoldery z tą nazwą gdzie będą softy umieszczane

 

trzeba cierpliwie czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy na tym forum był poruszany problem z nagrywaniem na dysk twardy ale ani razu nie padło rozwiązanie. Mam soft 1.3.49 mcas i w żaden sposób nie mogę sprawić aby coś nagrało się ze stanu stanby. Jedyna oznaka próby to wyświetlenie się napisu stanby mimo, że był wyłączony i później brak reakcji na pilota. Pomaga tylko odłączenie z sieci. Próbowałem z dwoma różnymi dyskami zasilanymi zewnętrznie.

Moje doświadczenie jest takie - dysk z zasilaniem zewnętrznym (trekstor) - szalone problemy z wybudzeniem dysku i faktycznie praktycznie nagrywania ze standbya o ile nie niemożliwe, to bardzo loteryjne.

Dysk 2.5 cala LG 500 GB zasilany z usb - spisuje się poprawnie, o ile nagram na nim jakiś plików ponad te które wynikają z nagrań - czyli w zasadzie nie mogę z niego korzystać równolegle na PC i tunerze. Nie mam pojęcia jaka jest reguła- nie chodzi tu chyba o wielkość plików ale o ich ilość. Wystarczy, że zostawię na dysku za dużo wersji softu (lub backupów kanałów) i już zaczynają się cyrki z nagrywaniem. Ale jak korzystam z dysku tylko do nagrywania to jest OK. Tyle że teoretycznie wprowadzana z oporami funkcja odtwarzania avików lub zdjęć jest hmmm - mocno problematyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jakieś problemy, tzn. czasem jak chcę coś nagrać rano, to są problemy - nagrywa mi niby ZAKODOWANY sygnał. Okazuje się, że nie tylko nagrywa, ale przy zwykłym odbiorze podaje mi, że kanał jest niby zakodowany, nawet na kanałach FTA jest wtedy przez jakiś czas nieczytelny kolorowy zniekształcony obraz - czyżby felerny model? Ktoś się z czymś takim spotkał? Po jakichś 15 minutach przekładania programów np. oglądając kanał z naziemnej telewizji cyfrowej lub nagrywając ją, da się oglądać i nagrywać kanały satelitarne kodowane lub nie.

soft 1.3.49 amstar i 1.3.42 amstar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim!

zastanawiam się nad kupnem tego tunera. Będzie używany głównie do tv naziemnej dvb-t i niekodowanej tv sat. Zależy mi także na sprawnie działającej funkcji PVR. Mam parę pytań:

1. Czy pilotem od tunera można włączać i wyłączać telewizor? (mam LG)

2. Jak jest z proporcjami obrazu? Czy zapamiętuje format dla każdego kanału osobno? Czy jest funkcja zoom?

3. Jak wygląda nagrywanie programów? Czy można w EPG zaznaczyć jakiś program do nagrania?

4. Czy po odłączeniu od zasilania jakieś ustawienia są tracone? (np zegar)

5. czy jak mielibyście kupić tuner jeszcze raz to wybralibyście x7 czy np arrive 200 combo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań:

1. Czy pilotem od tunera można włączać i wyłączać telewizor? (mam LG)

nie.

2. Jak jest z proporcjami obrazu? Czy zapamiętuje format dla każdego kanału osobno? Czy jest funkcja zoom?

moim zdaniem w miarę dobrze. Ustawienia są globalne. Jest kilka różnych ustawień - popatrz w instrukcję obsługi.

3. Jak wygląda nagrywanie programów? Czy można w EPG zaznaczyć jakiś program do nagrania?

tak

4. Czy po odłączeniu od zasilania jakieś ustawienia są tracone? (np zegar)

hmm, nie wiem... :D zegara nie używam, za małe cyferki - z daleka nieczytelny...

5. czy jak mielibyście kupić tuner jeszcze raz to wybralibyście x7 czy np arrive 200 combo?

chyba tak, pomimo tego, że nie wyświetla opisów w EPG na mux-3 (Globo obiecuje, że wkrótce poprawi to...) i nagrywa tylko na penach o dużej pojemności.

 

Co do innych odbiorników, ściągnij sobie manuale, poczytaj, porównaj:

http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&category=2&prod_id=41

http://www.golden-interstar.pl/download/1274443058_Instrukcja%20GM%20Unibox%209060%20i%209080Combo%20W2003.pdf

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chris, możesz napisać - jakie informacje są wyświetlane na pasku informacyjnym po zmianie kanału /data, godzina.../ co jeszcze?

wyświetla dość dużo informacji, jak:

  • ikonę odbioru TV lub Radia
  • nazwę kanału
  • numer kanału na liście
  • nazwę audycji bieżącej + pasek postępu
  • nazwę audycji następnej
  • odbieranego satelitę
  • aktualny czas
  • szachownicę pól informacyjnych o odbieranej audycji i chyba czegoś jeszcze...:
    • obecność EPG
    • obecność TXT
    • obecność napisów DVB
    • sygnalizacja HD
    • stereo
      ....

 

Czy grafika jest w HD?

używam go z CRT, więc nie wiem. Ale chyba w wątku było już kiedyś coś na ten temat.

 

Czy często ten tuner się zawiesza?

Nie używam go zbyt intensywnie, tylko FTA SAT + DVB-T ale nigdy mi się jeszcze nie zawiesił. Soft oficjalny 1.3.21.

 

Czy próbowałeś już DVB-T? Głowica jest czuła czy raczej standard?

moim zdaniem tuner DVB-T zachowuje się bardzo dobrze. Jest na pewno czulszy od zwykłych zewnętrznych dekoderów DVB-T (w cenie około 200zł), dość dobrze radzi sobie z zakłóceniami impulsowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...