Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak:

Mam dwie karty z C+ i dwa dekodery od nich. Dodatkowo mam X7 a więc jeden dekoder pozostaje bez karty.

Czy mogę zakupić katrę CLONE i włożyć ją do dekodera od C+ a kabel pociągnąć od X7?

Będzie takie coś działało? Jeżeli nie to może ktoś poda mi inne rozwiązanie jak wykorzystać dekoder bez karty żeby oglądać na trzecim TV C+

 

drugie pytanie macie może EPG szczegółowe dla DISNEY CH. ?

jak tak to jak mam to zrobić u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do @jojtek. Nie mam sygnalu na tp.12476 H 27500 na HB.Jest to tp. Orange. Na tym tp.jest AXN, ktory jest tez w TNK HD. Wszystkie inne programy mam wyszukane, tego natomiast brak ze wzgledu na brak sygnalu. Tp. wpisalem recznie a sygnalu brak. Moze cos robie nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jojtek

 

Wejdź do menu>>>instalacja>>>instalacja kanałów satelitarnych>>> następnie zaznacz polaryzacja ustaw ją na auto i ponownie sprawdż sygnał na tp.12,188 V 27500 FEC 5/6

Już to wcześniej robiłem...nic nie pomogło, oprócz 12,1888 V nie działa mi 11,508 V, jutro posprawdzam, wymienię konwerter, jak nie będzie mocnego mrozu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem na x7 ten tp. 12,476 H 27500 u mnie jest ok!

 

Poziom sygnału 85%

jakość sygnału 74%

 

Sprawdziłeś inne transpondery np.C+,CP mają poprawny sygnał?

 

@jojtek

Podejrzewam,że faktycznie jest to wina konwertera na to wychodzi,że ma on problem z polaryzacją V (ale mogę się mylić) sprawdź inne tp. nadawane w polaryzacji V i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , od niedawna mam wyżej wymieniony tuner i mam pytanie soft 1.3.08 loader 1.1.5 .Ogólnie tuner chodzi bardzo stabilnie (Cyfra+) ale z nagrywaniem mam pewne problemy tzn. jeśli dysk (250 gb Hitachi) wejdzie w stan uśpienia po zaprogramowaniu timera tuner przełączy się na dany kanał dysk się wybudza ale niestety nie nagrywa oczywiście można wyłączyć funkcje uśpienia ale po co dysk ma niepotrzebnie cały czas mielić ,druga sprawa jest podobna z tym że chodzi o przejście z standby do nagrywania wszystko się włącza ale dysk nie nagrywa. I tu mam pytanie do szacownego grona czy nowszy soft naprawia te błędy i który ewentualnie polecacie . Chodzi mi o to żeby poprawiając nagrywanie nie pogorszyć czegoś innego zaznaczam teraz sam tuner chodzi bardzo stabilnie. I na koniec pytanie czy nowszy soft można bezpiecznie wgrać przez USB i czy w nowszym jest fast scan pod Cyfrę + . Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transponder jest, ale wygląda, że jest słaby i wymaga bardzo precyzyjnego ustawienia czasy, a zwłaszcza skrętu konwertera.

 

Wygląda więc, że masz zbyt nieprecyzyjnie ustawioną antenę. Nie powinna być to w każdym razie kwestia softu.

 

U mnie, przykładowo, na większości transponderów mam około 70% jakości, a na tym transponderze waha się 40...60%, co jest spowodowane tym, że ostatnio próbowałem różne konwertery i ostatni został ustawiony tymczasowo na oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris byc moze jest to slaby transponder. Konwertera nie da sie ustawic precyzyjnie przy obrotnicy.Ustawienie skretu konwertera na HB bezie skutkowalo pogorszeniem sygnalu na innych satelitach. Byc moze trzeba bedzie lekko dostroic antene na tym tp.Ale to przy lepszej aurze. Dzieki za rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytanie do szacownego grona czy nowszy soft naprawia te błędy i który ewentualnie polecacie .

 

Zdecydowanie nowy soft poprawia nagrywanie i wybudzanie dysku.

Co do wersji - im wyższy numerek, tym raczej lepiej. Do wyboru masz albo soft z menu HD lemontree - ale gorszy opis nagranych pozycji, lub zwykłe menu amstar - lepszy opis nagrań ale słaba grafika menu. Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem na x7 ten tp. 12,476 H 27500 u mnie jest ok!

 

Poziom sygnału 85%

jakość sygnału 74%

 

Sprawdziłeś inne transpondery np.C+,CP mają poprawny sygnał?

 

@jojtek

Podejrzewam,że faktycznie jest to wina konwertera na to wychodzi,że ma on problem z polaryzacją V (ale mogę się mylić) sprawdź inne tp. nadawane w polaryzacji V i daj znać.

Zmieniłem konwerter i dalej to samo, chyba to wina anteny albo skręcenia konwertera, albo diabli wie czego, polaryzacja V działa na innych transponderach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie który soft waszym zdaniem jest najlepszy tzn. sprawia najmniej kłopotów . Pytam z tego powodu bo co jakieś dwa tygodnie wychodzi jakiś nowy soft a ja nie mam ochoty co chwila instalować na nowo tylko potrzebuje w grać taki który faktycznie coś wnosi bo co soft to potem czytam w postach a to poprawili to a pogorszyli to. Także jaki najlepszy. Pozdrawiam:) ps. mój soft to 1.3.08 loader 1.1.5 . Cyfra +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś podłączony swój tuner do neta,do czego takie połączenie można wykorzystać u mnie działa tylko (pogoda), nie mogę zaktualizować tunera przez LAN,co to za funkcja (czytnik RSS)?

Miałem podłączony do neta, nic ciekawego nie ma, nie uaktualniałem softu, a czytnik RSS - http://pl.wikipedia.org/wiki/Czytnik_kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...