Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając do pakietu optimum to mam ten pakiet ale przez miesiąc miałem mieć prestiż (jakaś promocja C+) do dnia dzisiejszego nie wyłączyłem dekodera i nadal mam prestiż :)

Boję się że po zmianie dekodera wrócę do optimum :(

Właśnie sprawdziłem dalej mam HBO i inne kanały z wyższego pakietu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neik.. tego to nie wiem, ja mam przez 3 miesiące wszystkie kanały bo przeszedłem z Polsatu. Wątpię czy zmiana tunera ma na to wpływ, raczej chodzi o nr kary, do niej przypisywane są uprawnienia..

Pytanie do forumowiczów..czy sprawdzał ktoś funkcję "Ustawienia anteny", prawdopodobnie trzeba wpisać dane geograficzne, a pozycja satelity skąd wziąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do pakietu optimum to mam ten pakiet ale przez miesiąc miałem mieć prestiż (jakaś promocja C+) do dnia dzisiejszego nie wyłączyłem dekodera i nadal mam prestiż :)

Boję się że po zmianie dekodera wrócę do optimum :(

Właśnie sprawdziłem dalej mam HBO i inne kanały z wyższego pakietu :D

 

Jestem w podobnej sytuacji (poza tym że wyłączam tuner codziennie na noc) i z tego co zauważyłem zniknął tylko Fox HD, czyli między innymi MTV HD, TVP1 HD, pakiet Filmboxów, Animal Planet HD, BBC HD i kilka innych zostało...

Nie łudź się- wyłączenie tunera nie ma tu znaczenia, liczą się otrzymywane klucze.

 

Z innej beczki ,czy ktoś próbował korzystać z USB tunera poprzez CZYTNIK KART PAMIĘCI SD -- zamiast tradycyjnego PENA.

 

Działa, natomiast karta musiała by być minimum coś około class 12 żeby działało nagrywanie kanałów hd. Mi z kartą 16 Gb class 6 nawet nie za bardzo chciało działać nagrywanie zwykłych kanałów.

 

Co do pytania- czemu czasem nie można nagrywać na pena 8 gb? X7 przydziela jakiś obszar dysku na time shift (chyba 20 gb) i po prostu pen 8 gb jest za mały. Widać że nikt nie myślał o stosowaniu w tym tunerze pendrivów, bo mając dysk 500 gb to 20 to raczej tyle co nic (2 i pół filmu w HD) natomiast w penie to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania- czemu czasem nie można nagrywać na pena 8 gb? X7 przydziela jakiś obszar dysku na time shift (chyba 20 gb) i po prostu pen 8 gb jest za mały. Widać że nikt nie myślał o stosowaniu w tym tunerze pendrivów, bo mając dysk 500 gb to 20 to raczej tyle co nic (2 i pół filmu w HD) natomiast w penie to dużo.

to wiem, że przydziela pamięć na TS i trzeba mieć powyżej 20Gb na pokładzie, ale inne tunery zwalniają tę pamięć, jeśli TS jest nieaktywny, a wygląda na to, że X7 ją blokuje. Jak dla mnie takie sobie rozwiązanie, wymuszające na kliencie kupienie HDD. No, ale z drugiej strony, przy cenie 450zł i zapisie o dysku Opticum w parametrach tunera, nie ma co dyskutować... ;)

 

Ktoś wie, czy na GoldenMedia 9080 jest tak samo, że nie można nagrywać na małych penach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Wgrałem ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.3.35

Nie mając kanałów chciałem wgrać listę użytkownika z Software_1.3.21_Conax_(X7)_Polska_Lista_Kanalow

i wywala mi napis "błąd przy sprawdzaniu pliku"

nagrywałem na kilku pendrive'ach ito samo

a może coś źle robię?

Proszę o pomoc krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiego operatora?

Najlepiej to zrobić skan poszczególnych transponderów należących do danego nadawcy. Tutaj masz c+ http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html

Po skanowaniu całej satelity można się pogubić. Dla cyfry i tnk masz szybkie skanowanie - ale pamiętam że nie wszystkie HD wchodzą z c+ - wtedy dodajesz kanały brakujące przez Insauj kanały satelitarne > wybierasz numer tp > skanuj tp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem lepszy sposób na przenoszenie kanałów nawet między softami z różnym bootloaderem. Potrzebny nam plik z kopią zapasową naszego starego softu i plik z nowym softem.

W AliEditor który jest na stronie globo wczytujemy nasz stary soft z listą kanałów tak jak byśmy chcieli ją edytować. Otwieramy zakładkę File>Export podajemy nasz plik z nowym softem, potwierdzamy jako listę użytkownika i później wgrywamy plik z nowym softem do tunera (nie jestem tylko pewien czy później nie trzeba wgrać z tego pliku samej listy użytkownika bo ja to zrobiłem na samym końcu).

 

Mam nadzieję że to ułatwi sprawę w przyszłości nie tylko mi :)

 

ps Tym sposobem udało mi się nawet przerzucić listę użytkownika z mojego X7 na X4 brata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

Wgrałem ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_mcs_lemontree_1.3.35

Nie mając kanałów chciałem wgrać listę użytkownika z Software_1.3.21_Conax_(X7)_Polska_Lista_Kanalow

i wywala mi napis "błąd przy sprawdzaniu pliku"

nagrywałem na kilku pendrive'ach ito samo

a może coś źle robię?

Proszę o pomoc krok po kroku.

 

Wejdź do menu>>>system>>>aktualizacja przez usb i naciśnij ok! następnie w opcji( plik z oprogramowaniem) wybierz listę kanałów, którą wykonałeś wcześniej w 1.3.21conax.W tryb aktualizacji zaznacz software (bez kanałów) i naciśnij przycisk ok.

 

PS.jeśli w dalszym ciągu będzie problem z wgraniem tej listy to wykonaj inną opcję wgrywania.

 

1.Wgraj ponownie soft 1.3.21conax w trybie aktualizacji ustaw software+kanały

2.jeśli wszystko przebiegło poprawnie i soft 1.3.21conax jest wgrany w tunerze wraz z kanałami to jest ok!

3.Teraz przystąp do wgrywania softu 1.3.35mcas lemontree tylko w trybie aktualizacji ustaw software bez kanałów.

Podejrzewam,że wszystko powinno być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atusat,

Właśnie wykonałem te czynności według twoich zaleceń krok po kroku.Powiem szczerze,że to działa :brawo: raz się pomyliłem w ustawieniach no,ale cóż moja wina.Moja lista z 1.3.21conax została załadowana do softu mcas 1.3.35 lemontree robiłem dokładnie,tak jak napisał atusat.Ja wgrywałem samą listę ustawiłem następujaco: software plus kanały , potem wgrałem soft mcas 1.3.35 tryb aktualizacji software bez kanałów i wszystko gra i buczy lista działa dobrze jestem zadowolony,że nie trzeba listy układać od nowa :jupi:

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Straszna lipa w takim razie :( bo taki PVR od Cyfry nagrywa jakis kanal ale mozna ogladac inne nie tylko z tego samego transpondera, ale z danej polaryzacji V lub H (przy instalacji jednokablowej)

lipa, nie lipa. Nie porównujmy odbiorników dwugłowicowych (lub z podwójną głowicą), jakimi są, między innymi, PVR-y, do odbiornika z pojedynczą głowicą (rzecz jasna, mowa o głowicach SAT).

 

Po prostu przy odbiorniku dwugłowicowym jest zwykle możliwość wewnętrznego ustawienia jednego wejścia antenowego na obie głowice, i dlatego można wtedy nagrywać i oglądać równolegle różne programy z tej samej ćwiartki przy pojedynczym kabelku antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie działania kart Cyfry oraz TNK ale podłączonych do czytników a nie przez moduły, czy po wgraniu softu MCAS one razem bez problemu działają?

oraz pytanko 2 jak z EPG w tym tunerze bo u mnie obecnie w arivie 100e w EPG podawany jest tylko cząstkowy program TV nawet parę godzin w przód nie można zobaczyć co będzie grane a co dopiero kilka dni do przodu, większość kanałów w ogóle nie ma podawanego programu. - jak jest z tym w X7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przy odbiorniku dwugłowicowym jest zwykle możliwość wewnętrznego ustawienia jednego wejścia antenowego na obie głowice, i dlatego można wtedy nagrywać i oglądać równolegle różne programy z tej samej ćwiartki przy pojedynczym kabelku antenowym.

 

Dzieki za fachowe rozjaśnienie zagadnienia. Nie pozostaje nic jak dwuglowicowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...