Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich--proszę o pomoc w uzyskaniu dostępu do kanałów TNK HD.Posiadam dekoder Opticum HD X7--kupiłem kartę z modułem --kartę aktywowałem przez sms--sprawdziłem telefonicznie,jest ok.--wgrałem soft 1,3.21, ostatnio wgrałem nowy soft 1.3.27.Ustawienia dekodera są nast. HOTBIRD 13E ,Typ konwert.-uniwersalny(GI 201 Platinum X) NR TP 35)11499 H 27500 ,-- DISeQC 1/2 ,-- pozycj wył.-- 22K wył, --0/12V wł,--polaryz. auto--ToneBurst wył--zasil LNB 13V/18V --Poziom sygnału 83% Jakość 72%..Połączenie dekodera z TV przez HDMI(podłączałem też przez EURO).Cały czas wyświetla komunikat--BRAK DOSTĘPU 5.Proszę się nie śmiać--jestem nowy i już w swoich latach,ale nie mam zamiaru zamawiać wizyty instalatora!!-- podoba mi się to FORUM i dlatego liczę na Waszą pomoc--z poważaniem VITO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki cytat z instrukcji modułu:

"W celu umożliwienia odbioru moduł musi zostać sparowany (skojarzony) z przypisaną do niego kartą dostępową,

musi również odebrać uprawnienia dostępowe przesyłane drogą satelitarną. Odpowiednie informacje są wysyłane

po aktywowaniu karty, są one wysyłane na transponderze, na którym nadawany jest program TVN HD.

Aby dokonać aktywacji należy zainstalować moduł nCAM HD w odbiorniku, a następnie wyszukać na liście programów

kanał TVN HD i przełączyć odbiornik na odbiór tego programu. Parametry transpondera, na którym przesyłane

są uprawnienia:

Częstotliwość – 11449 MHz

Polaryzacja – pozioma (H)

Modulacja – DVB-S2

Symbol rate – SR 27500

Wartość FEC – ¾"

 

Tu masz link do całości, proponuję poczytać http://telewizjanakarte.pl/fileadmin/pd ... estawu.pdf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty INSPEKTOR tego dokonałeś!!!--ja na sofcie 1.3.21 walczę już od końca Grudnia i NIIIICCCC--podpowiedz jak X7 ustawić żeby się udało

 

no koledze INSPEKTOR mogło się udać ponieważ Cyfra+ wprowadziła okno otwarte od 15-01-2001 do 15-02-2011 dla swoich kanałów / pakietów, jak miał pakiet optimum to ma wszystkie kanały z pakietu prestiż. więcej info na na stronie C+, Nic innego sensownego do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujące pytanie dotyczące tego tunera. Jak się odbywa jednoczesne korzystanie z dwóch kart Cyfra + i TNK ?.Czy jest jakaś ogólna lista zapisanych programów i tylko zmieniam programy ? Czy trzeba z pilota wybrać kartę z której chcę korzystać i dla każdej karty jest oddzielna lista programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem sobie antenę TV do mojego tunera. Podłączyłem też drogi kabel od tunerka do Tv tak by nie dublować kabli. TV naziemna pracuje nawet w stand by tunerka. Natomiast gdy przełączyłem na tuner i satelitę to zauważyłem że obraz się strasznie zaczął smużyć i dodatkowo zaczęły się robić pasy. Wszystko wraca do normy po wypięciu kabla antenowego (tego co łączy tuner z TV) od tunera. Mam dodatkowo podpięty tuner za pomocą złącza scart (euro). Czy jakoś da się uniknąć tych zakłóceń? Bo jednak nie chcę wypinać i wpinać za każdym razem jak chcę analog pooglądać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stałe puszczony kabel antenowy przez tuner i nie zauważyłem żadnego problemu, chyba że w opcjach tunera wyłączy się opcję "Loop", wtedy jeśli tuner jest wyłączony to sygnał na tv jest przytłumiony, ale jeśli dobrze cię zrozumiałem to u ciebie jest na odwrót więc pojęcia nie mam. Może zobacz czy na innym TV będzie też taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Nadal walczę z kartą i modułem TNK HD.Wczoraj (24h temu) przełożyłem moduł z kartą w dolne gniazdo,dzisiaj wyświetlił się komunikat o aktualizacji modułu.Postąpiłem w/g treści komunikatu i w efekcie aktualizacja przebiegła prawidłowo, po czym wyświetlił się komunikat--BRAK DOSTĘPU ( 5 )---proszę odpowiedzcie co to znaczy ??????,bo ja mam nadzieję , że wszystko jest na dobrej drodze i kanały TNK HD zaświecą--tylko muszę cierpliwie czekać---ALE!!!!--dzięki za odpowiedż,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konfigurację TNK HD + multipakiet Cyfry i wszystko działa bez zastrzeżeń - karta cyfry włożona do czytnika X7.

Najnowszy soft faktycznie poprawił współpracę z modułem, nie ma teraz klopotu z dekodowaniem kanałów po włączeniu ze Stand-Byea, Nie zaobserwowałem restartu tunera - na starej wersji softu kilkakrotnie mi się to zdarzało.

Nie sprawdzałem jeszcze współpracy modułów TNK i Cyfry bo z tym były na poprzedniej wersji problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.Oczywiście, że aktywowałem kartę przez sms,zadzwoniłem też na info TNK,stwierdzili że jest ok.Cały czas dekoder jest włączony na kanał TVN HD.Jakość sygnału 73%Szkoda że nikt nie podpowiada jak ma być ustawiony dekoder--już próbowałem ustawień fabrycznych,po czym wgrałem soft 1.3.27,następnie zeskanowałem satelitę HotBird,ustawiłem pozycję 653(kanał TVN HD ) i nic!!! dekoder wyświetla komunikat (BRAK DOSTĘPU 5 ).Za 6 godzin minie czas (48 godzin ) gdzie dekoder powinien pracować normalnie. Czuję że coś mam żle ustawione .Proszę odpowiedzieć jakie mają być ustawienia od góry do dołu, oczywiście po wejściu do ( MENU )Bez Waszej pomocy nie dam rady!!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kogoś z tunerkiem gdzie można załączyć moduł CAM to sprawdź u niego czy działa. Jak tak to znaczy że tuner jest niesprawny, w przeciwnym razie moduł i karta ma problem. To raz. Sprawdź czy kanały FTA odbiera poprawnie, nie przesądza to ale mniej więcej będziesz wiedział czy potrzebujesz korekty anteny czy konwertera. Pamiętaj że n i tnk hd wymagają bardzo precyzyjnego ustawienia. Bez co najmniej sat findera możesz mieć kłopot z ustawieniem. Więc na koniec przekalkuluj czy 100 zł za ustawienie anteny to dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciej za odpowiedż. Kanały FTA odbieram w dobrej jakości.Sygnał z HotBirda mam 73%,ale sprawdzany na pasku w TV z dekodera.Nie używałem satfindera,chociaż posiadam prosty model.Przyjąłem za dobry; poziom sygnału j/w.Antenę mam nową TRIAX 100TD.Założyłem ZEZ na ASTRĘ .Po przełożeniu kabla do konwertera ASTRY--kanały niemieckie w HD --super!! reszta również do przyjęcia.Nie zainstalowałem DISeQ , żeby nie robić zamieszania.Bardzo proszę kogoś kto używa TNK HD w HDX7,aby wszedł w "MENU" tunera i NAPISAŁ! wartości wszystkich ustawień tunera(satelita HotBird 13E) od góry do dołu--chcę się upewnić że mam prawidłowo--pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VITO2010V2 :

Szczerze powiedziawaszy to nie wiem co Ci doradzić, bo u mnie wszystko przebiegało bez problemowo. Już miałem zasugerować uaktualnienie modułu - ale widzę że masz ten najnowszy.

rozumiem że skoro się kontaktowałeś z BOKiem TNK to aktywacja z ich strony jest zakończona - można by jeszcze spróbować sprawdzić do kiedy masz uprawnienia - https://ssl.telewizjanakarte.pl/tnk_hd/ ... owania.php .

Jeżeli tam jest wszystko OK, to może wejść i sprawdzić uprawnienia na tunerze - menu - karta i moduł CI-moduł CI- kieszeń 1- Informacje o module i karcie - moja karta- status subskrypcji - tam powinny pojawić się uprawnienia na styczeń.

Jeżeli są- to znaczy wg mnie że uprawnienia na kartę doszły i to jest jakiś problem z tunerem lub jego komunikacją z modułem.

Jeśli nie ma - to po prostu nie doszły uprawnienia.

jeśli uprawnienia są to jeszcze spróbuj odbioru innych kanałów- TVP1, 2 zwykłego TVN, TVN7, bo może faktycznie masz za słaby sygnał i tuner nie daje rady.

ja mam poziom sygnału na TVN HD 82% i jakość 76%

 

Wgmnie spisywanie jakiś parametrów z HB nie ma sensu - jak Ci zeskanowało kanały to znaczy że wszystko jest OK. Ale sprawdź jakość sygnału KONIECZNIE dla tvn HD - czyli wyświatlamy TVN HD , a następnie INFO- INFO -Informacje. Może się zdarzyć że masz lekko przestawiony konwerter i dla innych transponderów (szczególnie SD) jakość sygnału jest super, a dla TVNu -słaba. Chociaż skoro zaktualizowało Ci moduł to chyba nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z HotBirda mam 73%,ale sprawdzany na pasku w TV z dekodera.

Każdy transponder może mieć inne wartości mocy i jakości. Przerabiałem to na tepsowskim shd85 zanim zacząłem odbierać wszystko za co zapłaciłem. W "instalacji"->"kanały satelitarne" po wybraniu konkretnego tp można zobaczyć co rzeczywiście jest na danym tp.

 

Wgmnie spisywanie jakiś parametrów z HB nie ma sensu - jak Ci zeskanowało kanały to znaczy że wszystko jest OK.

Może zeskanować listę kanałów ale wartości siły i jakości będą koszmarne. Np. przy kanałach naziemnych ściągło mi listę kanałów ale nic się nie wyświetlało albo sieczka. Poprawa anteny pomogła mi z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do osób które mają najnowsze oprogramowanie wgrane 1.3.27, ponieważ właśnie zauważyłem że na większości kanałów HD nie mam audio (np. National Gegraphic HD, Animal Planet HD, BBC HD...). Czy u was też jest taki problem?

 

Ja miałm identyczne problemy....na niektórych HD nie szedł głos przez TV tylko przez kino domowe.

W menu-preferencje-ustawienia Audio/Video - cyfrowe wyjście audio ustawiasz "wyjście LPCM" ......powinno pomóc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do osób które mają najnowsze oprogramowanie wgrane 1.3.27, ponieważ właśnie zauważyłem że na większości kanałów HD nie mam audio (np. National Gegraphic HD, Animal Planet HD, BBC HD...). Czy u was też jest taki problem?

 

Trzeba odpowiednio ustawić w menu odbiornika- cyfrowe wyjście audio (ustawienia audio/video) ,jak odbierasz tylko na tv nie może być na auto,powinno pomóc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...