Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.3.31 wersja mcas do pobrania już z menu HD po raz 1 w Opticum X7 i zwykłym menu oraz szeregiem zmian , np szybszy dostęp do multimediów i inne zmiany :D

 

 

- Zmienione menu biblioteki mediów (przycisk z folderem)

Jest teraz dostęp do wszystkich plików znajdujących się na dysku bez potrzeby wchodzenia do menu tunera.

 

- Ikona powiększenia obrazu (przycisk 0) przesunięta na bok

 

- Dostęp do bezpiecznego usuwania urządzeń podłączonych przez USB:

Menu -> USB -> Można bezpiecznie usunąć urządzenie

 

- Możliwość edycji plików na dysku (kopiuj, usuń...) z poziomu tunera

 

- zapamiętywanie pozycji kanałów na listach ulubionych po wyłączeniu tunera

 

Tuner odtwarza pliki:

Audio:

mpeg3 bez VBR (mp3)

ogg (ogg)

 

Video:

mpeg2 (mpeg) (ts) / mogą to być pliki z innego tunera GM / odtwarzanie z pozycji file list Video w bibliotece mediów

mpeg4 (mpeg) (ts) / mogą to być pliki z innego tunera GM / odtwarzanie z pozycji file list Video w bibliotece mediów

 

Zdjęcia:

Jpeg (jpg)

 

Tuner czyta tylko takie rozszerzenia jakie podane są w nawiasach. Jeżeli tuner obsługuje dany plik, ale rozszerzenie jest inne to tuner go nie rozpozna.

 

Pliki nagrane z tunera (zarówno mpeg jak i ts) możemy sobie wyedytować, powycinać reklamy itp na komputerze, a później oglądać w tunerze.

Nie potrzeba przenosić całych nagranych folderów (pliki 000.dvr 000.ts info3.dvr) aby tuner je odtworzył. Wystarczy wybrać tylko plik video ts lub mpeg (opcja File list/Video w bibliotece mediów)

 

 

I inne nie wymienione zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki nagrane z tunera (zarówno mpeg jak i ts) możemy sobie wyedytować, powycinać reklamy itp na komputerze, a później oglądać w tunerze.

Nie potrzeba przenosić całych nagranych folderów (pliki 000.dvr 000.ts info3.dvr) aby tuner je odtworzył. Wystarczy wybrać tylko plik video ts lub mpeg (opcja File list/Video w bibliotece mediów)

 

Jest jakiś prosty programik w którym można łatwo konwertować/przycinać nagrania z naszych tunerów? Próbowałem programik "Export Tool-Konwerter nagran Opticum HD" ze strony globo i z twojego serwera ale w ogóle nie rozpoznaje/nie otwiera plików z nagraniami.

 

ps Wreszcie, po kilku godzinach zabawy ustawiłem od nowa listę kanałów na menu HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Dzięki bigcyc 123 za czuja,tak tu jak i na 403, :mrgreen:

 

 

Zauważyłem już pierwszy problem po przejściu na lemontree, nie mogę przywrócić listy kanałów z wersji SD mimo tej samej wersji bootloadera. Jest na to jakiś sposób?

 

??? :?: .Ja podmieniłem sam ten nowy sofcik 1.3.31 :brawo: (bardzo fajna sprawa). z 1.3.27 i wszystkie kanały mi zostały,żadnych braków,czary? albo coś żle zrobiłeś, zawsze na marginesie robię kopię, :?: ale mam jedno-nie wybudza się na nim NCAM hd ze standby ?przy najmniej na razie,zobaczę co dalej? Dam znać,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag do softu 1.31 (HD menu).

Plus - fajnie wygląda, dużo informacji dostępnych o kanale do których byłem przyzwyczajony w swoim starym mediasacie :) (oczywiście z nieoficjalnym softem). I to niestety chyba wszystkie plusy :(

Minusy: ( i tu niestety więcej)

1. W nagraniach na HD brak pełnego opisu. Pokazuje się tylko nazwa kanału bez opisu co jest nagrane. A więc mam np 5*Canal+ i nie wiem co tam jest. Jest to niestety powrót do pierwszych wersji softu. To jest gigantyczne wada która wg mnie praktycznie uniemożliwia pracę z HD.

2. Podgląd JPG. Mam pliki w full HD 1920:1080 (obrazy testowe LCD). Ku mojemu zdumieniu po ich wczytaniu obraz jest ściskany do formatu 4:3 (?????).

 

Więcej już nie testowałem, bo tych wad mi wystarczy. Ja w każdym razie niestety wracam do starego softu

 

Poprawka do JPG- zdjęcia wyświetlane są poprawnie gdy tryb wyświetlania ustawi się na AUTO a nie na 16:9. Dziwne, ale przynajmniej można oglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest powodem,dzisiaj (nowy mcas 1.3.31) już trzy razy zablokował mi się tuner-stop klatka/w niedługim okresie czasu/ (ncamhd i c+),w końcu wyjąłem moduł,po jego usunięciu z samą cyfrą działa.Wczoraj i wcześniej tego nie było.Czyżby nowe bbc??? tak mi się skojarzyło, ale sama cyfra idzie.Ma ktoś coś takiego?Zero reakcji , pomaga odłączenie prądu,restart, po tym kroku obraz wraca na kilka minut i znów stop klatka,bez restartu nic,nadmienię,że stało mi się to na kanale TVNHD oraz MGMHD , czyli jeden transponder.

 

:?: ale mam jedno-nie wybudza się na nim NCAM hd ze standby ?przy najmniej na razie,zobaczę co dalej? Dam znać,

 

Jeśli o to chodzi,fałszywy alarm, wystarczyło na nowym sofcie aktywować moduł jeszcze raz,pomogło

 

ale co z tym wieszaniem , nie mam pomysłu innego jak powrót do 1.3.27??? jeszcze po testuje, ale może mi ktoś pomoże ? ma ktoś podobnie ,bigcyc123 co o tym myślisz?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nietypowy

 

Mam to samo na sofcie mcas 1.3.31 są częste wieszanie, blokowanie tunera.Dla pewności tuner ustawiłem do ustawień fabrycznych wykonałem skanowanie transponderów i dalej to samo tuner co jakiś czas się zablokuje.Problem leży po stronie tego softu.Wróciłem do softu 1.3.27 który chodzi poprawnie i stabilnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVN HD podane jest tr.12476H27500.Problem jest w tym, ze mam na nim 0 /zero/ % sygnalu.Na innych tr. jest OK. Dzieki za zainteresowanie. Na tym tr. so podales nie znajduje tego programu, inne tak.

A próbowałeś robić blindscan i późnij sprawdzić czy nie zadziała któryś ze znalezionych AXN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiony i względnie stabilny soft do pobrania _lemontree_1.3.32.

 

Co to znaczy względnie :?: ,jest ok,lepiej się spisuje od poprzedniej wersji,to na pewno,z ncamhd działa bez zarzutu,nawet nagrany na 1.3.31 materiał z tvnhd odtwarza lepiej :brawo: (tam nagranie podczas odtwarzania było rwane,szatkowane,a tu bez zająknięcia)myślałem że coś nie teges z sygnałem,bo nagrałem pod moją nieobecność, a tu się okazało że to wina softu.NCAM wybudza się z każdego kanału, nawet nie będącego w ofercie N,czego wcześniej nie było,testuje dalej,ale mam pozytywne zdanie.

 

panowie nie stękać prosze , że tuner się wysypuje na sofcie 1,3,31 bo to wesoła twórczośc ze wschodu.

 

do @satanlage

 

nikt nie mówił, że się wysypuje tuner,spokojnie,a jak tobie się podobało,to się tylko cieszyć,a nie prawić o jakiejś twórczości ,ja wiem co napisałem, a było nie było atusat to potwierdził, jemu można ufać jak i kilku innym. Coś musiało być na rzeczy bo tak szybko został poprawiony,

brawo :mrgreen: tylko tak dalej,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam przyziemne pytanie - czy w X703 można wyłączyć TimeShift przy korzystaniu z pena?

 

W odbiorniku jest soft 1.3.21 i ustawiam w menu "Ustawienia nagrywania" TMS na wyłączony, ale w "Informacji o dysku" podaje mi, że cała pamięć pena (8GB) przypisana jest do TMS i na nagrywanie mam 0GB. A kiedy w menu "Informacji o dysku" wejdę w subopcję "Ustawienia nagrywania" (niebieskim klawiszem z pilota) to wyświetlają mi się jedynie dwa napisy "DVR Type" i "RC&TMS" obok siebie bez żadnego podświetlenia i żadnej możliwości wyboru.

 

Sam TMS nagrywa na penie.

 

Czy ktoś wie o co tu chodzi albo co źle robię? Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...