Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolego @bigcyc123, jeśli chodzi o Arivę ja byłem zadowolony i naprawdę obraz powalał (mówię o 200 bo nie wiem jak mają się 100 i 100e). Swoją drogą ciekaw jestem właśnie różnic między X7 a 9600

kolego parametry techniczne >>>> 9600 http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... rod_id=111

 

a parametry techniczne x7 >>> http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... prod_id=41

 

 

@leo , nowy bootloader 1.1.5 w celu stabilności tunera i kosmetyka ( co więcej to może wieczorem będę wiedział)

 

 

 

Uwaga należy wybrać Tryb aktualizacji 'Software+kanały+loader' inaczej jest stały BOOT. ( to może sie pojawić ponieważ już na 1.3.09 tak się dzieje ( wersja beta z klona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to współpraca z dyskami USB. Na starym sofcie miałem kłopoty polegające na tym że czasami mi nie chciało nagrywać, pojawiał się problem ze wstawaniem dysku po uśpieniu. W nowym (1.3.05 multicas) dysk działa bez zarzutu, ale ... nie mogę nagrywać przy użyciu timera po wyłączeniu tunera (STAND BY) - jak używam timera do nagrywania bez wyłączania tunera, to jest wszysko OK - jak tylko go wyłączę, to owszem tuner się włącza o określonej godzinie, wyłącza kiedy ma się wyłączać - ale nie nagrywa.

 

Nagrania na HDD - brakuje mi opcji przycinania nagrań- nie wiem jak to jest w innych tunerach - czy można tam robić jakąś edycję, ja może jestem za bardzo rozpieszczony przez nagrywarkę HDD :)

 

Ja na moim "Globo HD S1" też miałem różniste problemy z nagrywaniem z "timerem" (najczęściej taki, że tuner się włączał o danej godzinie, ale wyłączenia się o właściwej porze odmawiał), ale znalazłem niezawodne, chociaż może nie zawsze możliwe do wykonania rozwiązanie, tzn. np. jeśli chcemy nagrać coś w nocy, to po prostu przed pójściem spać zostawiamy tuner na danym kanale i wyłączamy dopiero rano :D .

 

Problem tutaj jest tylko taki, że urządzeniem nagrywającym nie może być tuner, a właśnie wspomniana wyżej nagrywarka "HDD" (z działającym bez zarzutu "timerem" :D ), ale to zawsze jest jakieś wyjście :D!

 

Opcje edycji nagrań bezpośrednio w tunerze (wycinania fragmentów, np. reklam) byłyby BARDZO przydatne, chociaż wystarczyłby inny format zapisu nagrań, żeby móc łatwo edytować je w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam odpowiedź z serwisu że ten błąd zauważyli i że w następnej wersji softu już będzie OK. W każdym razie zapisywać na HDD poprzez USB spokojnie można tyle że (na razie) trzeba właśnie zostawić tuner włączony do czasu uruchomienia nagrania - wyłącza się poprawnie.

A format TS który jest dostępny w X7 jest akurat łatwo obrabialny w komputerze, także tu problemu nie ma - ale wolałbym jeszcze coś w tunerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takich problemów nie ma - a trochę z tego tunera korzystam :)

Podejrzewam tutaj raczej jakiś problem z kabelkami - najprawdopodobniej HDMI, ale może być też od konwertera.

Mój kolega miał identyczny problem ze swoim tunerem od cyfry. Jak mu pożyczyłem swój kabelek (taki niefirmowy, za 15 zł :) ) to problemy się skończyły.

Proponuję nagrywać to co się ogląda - jak nastąpi przerwa, to odtworzyć ponownie obraz - jak tym razem przerwy nie będzie, to na bank będzie to problem z HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika:

jeżeli wybioę tryb aktualizacji 'Software+kanały+loader' , to czy posypie mi sie dotychczasowa lista kanałów, czy pozostanie bez zmian.

Dzięki piotrmal6666 za powyższą podpowiedź, masz całkowitą rację, przy nagrywaniu nie ma przerw, czyli kabel HDMI do wymiany (a miał być najlepszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo z Opticum X402 HD.

Postąpiłem tak: w menu nie wchodzę w "aktualizację softu przez usb", tylko bezpośrednio w zakładkę "usb"; "lista plików" (przeglądaj pliki), jak zaznaczysz sobie dany soft, to zielony guzik na pilocie służy do załadowania; pokaże się komunikat o innej wersji bootloadera i pytanie, czy załadować "mimo to" - dajesz "tak" - i pójdzie... (mnie poszło i jest ok.)

 

Robiłem tym sposobem ale nie poszło .Czy komuś się to udało? mam x7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpeg

Ja używam takiej kiedyś za nia dałem drogo , teraz ona jest na allegro po 29pln i posiada pełną emulacje portu RS i działa z 3/4 tunerami na rynku *(używam jej na viście i na seven), do tego dokup kabel nullmodem ( lub zrób taki) i będziesz miał komunikacje z tunerem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podałem opis , patrz temat X7 jak nie ma to jest w temacie opticum 402 / 403

Witam! Ponawiam to pytanie bo dalej niewiem jak można połączyć nowy soft ze swoją listą kanałów? (HD - 7 series).

Chciałbym aby ktoś mi to wyjaśnił jak najprosciej bo jestem w tym temacie laikiem.Np listę kanałów edytuję progr.

AliEditor i jak ją wpisać w soft np :ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_ps_amstar_1.3.08 żeby były jako jeden plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podałem opis , patrz temat X7 jak nie ma to jest w temacie opticum 402 / 403

Witam! Ponawiam to pytanie bo dalej niewiem jak można połączyć nowy soft ze swoją listą kanałów? (HD - 7 series).

Chciałbym aby ktoś mi to wyjaśnił jak najprosciej bo jestem w tym temacie laikiem.Np listę kanałów edytuję progr.

AliEditor i jak ją wpisać w soft np :ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_ps_amstar_1.3.08 żeby były jako jeden plik

 

W Opcjach "System>Kopiuj na USB" możesz stworzyć kopię zapasową na dysku USB, następnie plik taki edytujesz według instrukcji z tego posta viewtopic.php?p=409050#p409050 i możesz wgrywać do tunera nową wersje oprogramowania która zawiera inną wersje bootloadera. Później możesz załadować listę kanałów tak jak instalujesz oprogramowanie przez funkcje "Aktualizacja przez USB" z tym że wybierasz Tryb aktualizacji: "Lista użytkownika".

 

No i chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xex Editor zmieniłem boot w sofcie 1.2.90 z 3 na 4 zapisałem i wgałem soft +kanały wszystko przebiegło ok następnie restart i na wyświetlaczu migają zera tam gdzie godzina i migający BOOT.Co teraz zrobić?.Wgywałem przez USB.Czy zrobiłem błąd nie dając soft+kanały +looader? i było by wszystko ok.Poprzedni mój soft to 1.2.05.

Proszę o instrukcje również na PW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...