Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z menu HD raczej nie będzie na Polskę , Golden nie zasuwa nie widzę u nich dobrego supportu jak i legalnego i nie legalnego , tylko chłopaków z Polski co zmieniają z klonów nagłówki i pakują do tunera ( Golden inter star ma bardzo słabe wsparcie , czemu to już nas nie interesuje ) , co do optyka , jak ktoś ma chęci to może z Goldena zmienić nagłówek i z klona i będzie grać ( wszystko na własną odpowiedzialność) ( opis mogę podać lub już jest na upie w dziale x403 trochę się podobnie robi , łatwo idzie wytłumaczyć) swoja drogą to najlepsze menu ma Galaxy ( klon ) i wyprzedzają nas supportem u nich jest już 1.3.28....

 

 

 

@mariobolo1975 początek może być trudny dla ciebie ale za 2 lub 3 razem jeśli już byś to robił ( przykład) to będziesz się śmiał że to było proste ( jak będziesz miał ową listę zrobiona to zgraj sobie ją na pena lub dysk , posłuży do nowego softy jeśli coś się zmieni aby nie robić już na nowo całej listy ) ...

 

 

 

Pozdrawiam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiony dziś moja ocena

instrukcja obsługi - skany- zięcia zdecydowanie za ciemne.

czerwona dioda badziewnie ordynarnie wielka za to wyświetlacz za mały zwłaszcza dla starszych osób.

czas włączania w normie ,szybkość przełączalnia kanałów dobra

jakość obrazu jak ktoś prędzej napisał "Obraz jest zbyt kontrastowy" ,da się przeżyć być może starsze osoby wezmą to za +.

przy instalacji tv naziemnej cyfrowej domyślnie jest włączone zasilanie 5v (do wzm.antenowego) ja musiałem ją odznaczyć - programy z niej usadawiają się na końcu listy jak w tunerze C+

-----------------

na tradycyjnym TV CRT zmiana źródła sygnału odbywa się automatycznie jest Ok

natomiast wystąpił problem w przypadku mojego egzemplarza -- występują dwa pasy takie pionowe smugi -- nie wiem czy to reklamować ?

na LCD starszego typu PHILIPS z MPEG II pasy nie występują natomiast tuner nie przełącza źródeł -

przy włączaniu czy wyłączaniu tunera nie potrafi zmienić źródła nawet na kablu HDMI

 

nie mam jeszcze pena, bo nie wiem jakiego kupić ktoś wspomniał o nagrywaniu w dwóch wersjach :MPEG-2 TS i MPEG-2 PS

ciekawi mnie ile zajmuje nagranie godzinnego materiału w "standardzie" 720x czy po prostu SD w obu wariantach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio model X7

 

Dekoder ma wgrany soft pod Cyfrę i listę kanałów.

 

Chciałbym aktualizować soft i wgrać jakiś najnowszy.

 

Obecnie mam takie oprogramowanie:

Wersja Software: 0-6000200_1.3.05 MCAS

Wersja Hardware: ALI-HD1-LV-VER1.0

 

Rozumiem że oprogramowanie mam pobrać tu: http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/in ... ICUM_HD_X7

 

Powiedzcie mi co mam wgrać i jak.

Czy stracę tą listę kanałów co mam po aktualizacji softu?

Jeśli tak to jak ją odzyskać, wgrać ponownie?

 

Czy aktualizacja softu w jakiś sposób polepszy jakość wyświetlania kanałów SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jeszcze pena, bo nie wiem jakiego kupić ktoś wspomniał o nagrywaniu w dwóch wersjach :MPEG-2 TS i MPEG-2 PS

ciekawi mnie ile zajmuje nagranie godzinnego materiału w "standardzie" 720x czy po prostu SD w obu wariantach.

 

To ja wspominałem o zapisie w tych dwóch formatach.

 

Zapis TS zajmuje:

SD 1h - 2GB

HD 1h - 4,5GB

 

Zapis PS zajmuje:

SD 1h - 1,1GB Jednak przynajmniej u mnie później przy odtwarzaniu "rozjeżdżał" się obraz z dźwiękiem, i chwilowo były zaniki audio.

HD - n/d Format ten nie daje możliwości zapisu kanałów w wysokiej rozdzielczości na naszym tunerze.

 

Teraz tylko szukam jakiegoś programu do konwertowania nagrania MPEG-2 TS do AVI bo ten ze strony Globo (Export Tool) coś nie chce w ogóle załadować tych plików z nagraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dniu dzisiejszym, zamierzam zaktualizować soft do tego tunera. Zamierzam wykorzystać do tego pen drive. W instrukcji napisali, że należy rozpakować plik ZIP. Moje pytanie - czym rozpakować plik zapisany w formacie abs? Wujek google, za bardzo nie pomaga. Ciotka Wikipedia - również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niech uporają się z komunikatami z modułu CP, później niech wprowadzą sztywny wybór źródła dekodowania danego kanału (na forum Goldena jest zapowiedź takiej opcji w sofcie dla brata 9080) a później innymi, mniej istotnymi sprawami.

Soft z goldena pasuje do naszych tunków , wystarczy w programie trochę przerobić i gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakończę jeszcze temat odnośnie przełączalnia źródeł - TV a tuner

gdy pierw miałem tunerek podłączony pod tv crt to w opcjach wyboru było :CVBS,YpbPr,RGB

po podłączeniu do LCD zostały dwie opcje:RGB,YuV(i automatycznie wybrało lepsze źródło -hdmi)

gdy tuner podłączyłem ponownie do crt zostały tylko te dwie ostatnie opcje (pozostałe znikły)tu opcja automatyczna nie zadziałała

i ręcznie musiałem zmienić na RGB jednak nim to zrobiłem to pasy pionowe znikły natomiast pojawiła się jakby fala płynąca od lewej str. w prawą

dodam jeszcze że przełączanie źródeł niestety przestało działać albo nie przyuważyłem i nie działało od początku.Co prawda działa ręcznie (za drugim razem)- przycisk TV/STB

jordan87 dzięki za info wydaje mi się że kupię pena 8 GB - Pat.... U XT RAGE 8GB Quad Channel 60zł z odczytem i zapisem w granicach około 25MBs - co może pozwoli zgrywać materiał HD

taki pen ponoć potrafi skonsumować MOC [500 mW] niestety nie doczytałem czy nie zamieścili jak bardzo można obciążyć gniazdo USB myślę o dysku czy potrzebuje oddzielne zasilanie

na sofcie 1.3.21 działa bezproblemowo HD

chciałbym zgłębić temat edycji i zmiany listy czy np za pomocą AliEditor.exe można podmienić listę

to znaczy jeśli wyjdzie nowy soft a obok niego będzie "leżał stary z naszą chcianą listą czy da się "prze edytować" listę między plikami

lub kombinując inaczej wyciągnąć z softu mniejszy pliczek z samą listą a potem tylko dodawać do nowego softu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę doświadczeń z moją konfiguracją - soft 1.21 mcas, TNK HD, multipakiet Cyfry.

Moduł się zaktualizował - z oporami, dopiero chyba za 10 tym razem, ale się udało.

aktywacja - bezproblemowa

praca - hmmm - kłopoty.

jak pracują moduły TNK i Cyfry, to po przełączeniu z CANAL+FILM HD na TVP1 - kanał zakodowany - pewnie tuner nachalnie chce skorzystać z modyłu cyfry a nie TNK.

Próbowałem zamieniać kolejność modułów - bez efektu. Także równoczesna praca modułów cyfry i TNK - raczej kłopotliwa - być może powinienem korzystać z softu tylko Conax.

 

karta w Cyfry w czytniku + moduł TNK - działa, ale czasami też przy przełączaniu pomiędzy C+ a TNK zdarzają się kłopoty, ale rzadko.

Ale niestety zaobserwowałem resetowanie się tunera - z tego co zaobserwowałem dzieje się to wtedy kiedy mam podłączony dysk USB. Nie jest to nagminne - ale się zdarza.

 

Także reasumując - w zasadzie działa, ale czekam na nowy soft.

 

edycja:

jest jeszcze gorzej niż myślałem: moduł TNK żeby wstał po włączeniu tunera musi być ustawiony na TVN HD (lub innym tylko dla TNK) nawet gdy nie mam włożonej karty Cyfry.

Na kanałach z kilkoma systemami kodowania takie jak np TVP- niestety pojawia się informacja że kanał zakodowany. Trzeba przełączyć na TVN HD i wrócić.

Jest to mocno wkurzające bo w zasadzie nie da się programować nagrań :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jordan87 dzięki za info wydaje mi się że kupię pena 8 GB - Pat.... U XT RAGE 8GB Quad Channel 60zł z odczytem i zapisem w granicach około 25MBs - co może pozwoli zgrywać materiał HD

taki pen ponoć potrafi skonsumować MOC [500 mW] niestety nie doczytałem czy nie zamieścili jak bardzo można obciążyć gniazdo USB myślę o dysku czy potrzebuje oddzielne zasilanie

na sofcie 1.3.21 działa bezproblemowo HD

 

Ja najpierw testowałem na moim pendrivie OCZ Rally2 zapis 15MB/s to przy HD się nie wyrabiał ale chyba niewiele mu brakowało bo co jakiś czas wyskakiwała informacja że zbyt wolne urządzenie. Teraz mam dysk SATA 2,5" w najtańszej zewnętrznej obudowie, z zasilaniem tylko przez USB i działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...