Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach wykonywania testu na sofcie 1.3.32mcas lemontree napotkałem jeden błąd odnośnie timerów nie można zaprogramować timera od Pon-Piątku oraz Sob-Niedz.Inne ustawienia timera np.codziennie,co tydzień, co miesiąc działają prawidłowo.Natomiast na sofcie 1.3.32mcas amstar ( przy standardowym menu) wszystkie timery działają prawidłowo.Problem leży po stronie softu 1.3.32 mcas lemontree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał mam 80 zgrubnie i 80 precyzyjnie i dopiero po jakimś czasie zaczyna zrywać gdzieś po godzinie oglądania a tak jest wszysko ok. Może to dlatego że idą w tym samym momencie 4 inne dekodery ze splitera? I z tego co wiem na jednym z nich też X7 HD też zrywa i też chodzi na tym samym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w moim dekoderze ciekawe zjawisko, a mianowicie w przypadku wyłączenia dekodera z sieci lub braku prądu, dekoder po powrocie zasilania uruchamia się, następnie przechodzi w stan czuwania, ale niestety przestaje reagować na pilota. Trzeba go włączyć ręcznie, potem działa już noramalnie. Czy to normalne? W żadnym z moich wcześniejszych dekoderów czegoś takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jak jest przy wyłączeniu zasilania w trakcie oglądania. Napięcie wyłączyli w nocy, gdy tuner był na czuwaniu. Po włączeniu zasilania tuner załączył się, pojawiły się komunikaty jak przy uruchamianiu dekodera a następnie przeszedł w stan czuwania. Rano pilot nie zadziałał, pomogło dopiero włączenie ręczne, poptem już było wszystko normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jak jest przy wyłączeniu zasilania w trakcie oglądania. Napięcie wyłączyli w nocy, gdy tuner był na czuwaniu. Po włączeniu zasilania tuner załączył się, pojawiły się komunikaty jak przy uruchamianiu dekodera a następnie przeszedł w stan czuwania. Rano pilot nie zadziałał, pomogło dopiero włączenie ręczne, poptem już było wszystko normalnie.

ja też tak miałem po kupieniu odbiornika - po wyłączeniu zasilania nie reagował na włączenie z pilota - trzeba było go włączyć z panelu przedniego. Po wgraniu nowego softu jest już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś edytować listę kanałów programem Medibox Editor, który ostatnio pojawił się na cba.pl? Jak wybieram przy importowaniu Ali Gen to są krzaczki zamiast nazw kanałów, na Edison mini nazwy są poprawne za to w ulubionych jest zamieszanie... Czy ten program nadaje się do X7 czy to kolejna zmyłka jak konwerter nagrań tez z cba.pl? Jeśli się nadaje to jakim sposobem importować i exportować kanały do X7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest chyba jakiś problem w pliku info generowanym przez tuner do każdego nagrania. Próbowałem kiedyś czy X402 odtworzy plik nagrany w .ts na tunerze Opticum7300vfd- przerzuciłem nagrania z katalogu ALIDVR do ALIDVR2 obsługiwanego przez tuner x402 i nie widział nagrań. Ciekawe, bo format zapisu ten sam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DVB-T -wskaźnik sygnału. Gdy ustawię moją siatkę w miarę na nadajnik to odbiera poprawnie. Natomiast mam zonka gdy wracam do starych ustawień anteny. Pokazuje mi siłę około 80% i jakość 60%. I nic nie da się oglądać... Czy ktoś wie jak rozwiązać ten babol?

2. Przewijanie przy timeshift. Jeśli dam do tyłu to resetuje mi dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. DVB-T -wskaźnik sygnału. Gdy ustawię moją siatkę w miarę na nadajnik to odbiera poprawnie. Natomiast mam zonka gdy wracam do starych ustawień anteny. Pokazuje mi siłę około 80% i jakość 60%. I nic nie da się oglądać... Czy ktoś wie jak rozwiązać ten babol?

przy odbiorze DVB-T antenę ustawiamy na max jakości najsłabiej odbieranego mux-u. I już.

 

Domyślam się, że obecną anteną odbierasz analogi z innego nadajnika. Najprościej więc byłoby postawić drugą antenę, tylko do dekodera, do odbioru DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...