Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Opticum x7 i spliter RF link 600 połączone kartą wire link kabel w spliterze najnowsze oprogramowanie i karta cyfra+ pakiet prestiżowy HD

Natomiast w X7wygląda tak software 1.3.14MCAS loader1.1.5 inne ustawienia nie zmieniałem.

Jest problem z kanałami kodowanymi odbiera tylko 5 i zacina te programy,zrobiłem fast scan ,blind scan, nic nie pomogło i nie znalazł kanałów HD.

W czym tkwi przyczyna czy muszę w ustawieniach coś zmienić. Myślałem o zamianie na Arive HD Combo.

Na tunerze Pioneer śmiga OK.

Czy ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tuner x7 mam od tygodnia.Moje uwagi:

Na oryginalnym oprogramowaniu v.1.3.05 Conax ,po ustawieniu DiseqC na 6 konwerterów skanowanie płynne.Potwierdzam obraz "kontrastowy".Jeżeli chodzi o dzwięk po HDMI ok.Grafika -można by wiele poprawic,ogolnie moze być.Odbiornik po ok. 6 godzinach pracy letni.Miłe zaskoczenie.

Zainteresowałem sie gniazdem Ethernet , podłaczyłem kabel do rutera i nic.Info connect to server failed.Troche byłem tym zdziwiony, bo (jordan87) na str. 4 pisał , że udało mu się odpalic internet.Przedzwoniłem do Serwisu i pan technik uświadomił mnie , że gniazdo LAN służy tylko do podłączenia drugiego takiego samego odbiornika (tunera).O sieci moge sobie pomarzyć , chyba że kupie tuner za kilka tyś zł.Może ktoś ma inną wiedze na ten temat-proszę o polemikę.

Odłączyłem kabel Ethernet i postanowiłem zaktualizować soft na najnowszy tj.v.1.3.21.Po sciągnięciu pliku na komputer od razu wypakowałem go na pena.Jest w tym pliku czytelna instr. zmiany oprogramowania. Po podłaczeniu do portu USB wybrałem Menu>system >aktualizacja oprogramowania przez USB był widoczny plik .Zmieniłem tylko ponizej Tryb Zmian na software+kanały+loader(zalecany) i OK. Po 2 minutach miałem restart tunera i nowy soft.

Niestety trzeba było od nowa ustawic DiseqC i zeskanować pozostałe satelity (był tylko HB i ASTRA).Gniazdo Ethernet nadal nie pracuje.

To na razie tyle na temat X7.Jak przetestuje moduł TNK HD podziele się uwagami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jas2 - "gniazdo LAN służy tylko do podłączenia drugiego takiego samego odbiornika (tunera)" ciekawe co z tego wynika czyli co daje takie podłączenie może dzieli uprawnienia karty :) a może za rok dorobimy się funkcjonalności tego gniazda.

czy ktoś zna procedurę reklamacyjną (bo ojca tunerek nie przerzuca źródeł miedzy tv i tunerem) tunerek zakupiony w sklepie tuż przed świętami , a ponoć reklamacje należy przeprowadzać bezpośrednio z serwisem z Gdańska.

Czy tunerek wysyła się na ich koszt ? czy pierw należy to zgłosić - nadać nr.RMA czy zanieść do sklepu i "rzucić" im tuner na ladę ? Poza tym nie wiem jak z tymi softami czy należy wgrywać pierwotny czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem podzielić się informacjami na temat dysków / pendrivów które testowałem z tym tunerem.

- pendrive 8 GB Patriot wynik w wewnętrznym programie testującym szybkość dysków- 76 czyli nadaje się do nagrywania w HD

- pendrive 16 GB Patriot XT (nowy model z dwukanałową pamięcią - zapis 25 mega!!) wynik - 82

- dysk 2,5" Seagate 500 GB w oryginalnej obudowie FreeAgent Go - wynik 92, śmiga aż miło, żadnych problemów nie stwierdziłem, jest bardzo cichy, nie trzeba nic kombinować, wystarczy wyjąć z pudełka i podłączyć (jeśli ktoś jest zainteresowane to Biedronka go teraz sprzedaje za 229 zł, przynajmniej na Śląsku)

 

Jeśli chodzi o wielkość nośnika to 8 GB wystarczy TYLKO na time schifting (w HD), poza tym to ten tuner chyba automatycznie przeznacza 20 GB na ts więc będzie co chwile brakować miejsca na nagrania.

Na 500 GB można nagrać ze 55 filmów w HD + 20 GB na ts

 

Testowałem kilka innych zwykłych pendrivów i większość ledwo radziła sobie (albo nie radziła) z zapisem w jakości SD, przykładowo karta SD 16 GB class 6 miała problemy z zapisem w jakości SD.

 

Jeszcze jedna konkluzja

Minuta filmu w HD zajmuje około 60 mega, czyli 1 sekunda = 1 mega

Czemu w takim razie konieczne są takie szybkie dyski- minimum około 18 mega zapisu na sekundę???

Testowałem jakiś miesiąc temu Arivę 100e i stwierdzam że jast to szmelc jakich mało, ale tam do nagrywania w HD z powodzeniem użyłem pendriva który w x7 sobie nie radzi nawet z sygnałem SD!

Aparaty, kamery które zapisują filmy w HD wymagają do poprawnej pracy karty class 4, a tu class6 nie daje rady z zapisem SD O_o

 

ps

Może ktoś napisać jak zachować przywrócić własną listę kanałów po aktualizacj softu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Opticum x7 i spliter RF link 600 połączone kartą wire link kabel w spliterze najnowsze oprogramowanie i karta cyfra+ pakiet prestiżowy HD

Natomiast w X7wygląda tak software 1.3.14MCAS loader1.1.5 inne ustawienia nie zmieniałem.

Jest problem z kanałami kodowanymi odbiera tylko 5 i zacina te programy,zrobiłem fast scan ,blind scan, nic nie pomogło i nie znalazł kanałów HD.

W czym tkwi przyczyna czy muszę w ustawieniach coś zmienić. Myślałem o zamianie na Arive HD Combo.

Na tunerze Pioneer śmiga OK.

Czy ktoś miał podobny problem.

wsadz karte do czytnika i będzie poprawnie , nie interesuja mnie wynalazki splinter i oprogramowania nie są pod nie poprawiane .....

 

oraz jak jest tuner podłączony przez przelotkę , nie polecam i nie będzie działać to samo na instalacjach multiswitch ( tu pisz do tych co to polecają ) , jeśli sam kabel to podciagnij antene kanały a dokładnie transportery dvb-s2 wymagają precyzyjnego ustawienia anteny...

 

 

Ma ktoś ten soft na swoim tanku jak się on sprawuję,co to za soft,gdzie można go pobrać (ALI3602_06000200_globo_OPTICUM_HD_X7_300_lemon t ree_1.2.87)

ten soft o który piszesz jest tu zabroniony , ponieważ posiada nielegalne funkcje ...

 

jas2 - "gniazdo LAN służy tylko do podłączenia drugiego takiego samego odbiornika (tunera)" ciekawe co z tego wynika czyli co daje takie podłączenie może dzieli uprawnienia karty :) a może za rok dorobimy się funkcjonalności tego gniazda.

czy ktoś zna procedurę reklamacyjną (bo ojca tunerek nie przerzuca źródeł miedzy tv i tunerem) tunerek zakupiony w sklepie tuż przed świętami , a ponoć reklamacje należy przeprowadzać bezpośrednio z serwisem z Gdańska.

Czy tunerek wysyła się na ich koszt ? czy pierw należy to zgłosić - nadać nr.RMA czy zanieść do sklepu i "rzucić" im tuner na ladę ? Poza tym nie wiem jak z tymi softami czy należy wgrywać pierwotny czy nie ?

Musisz mieć wgranie oprogramowanie conax producenta i na nim sprawdzić jeśli dalej nie przeżuca to dzwonisz lub piszesz do nich i czekasz na odp... ( kurier przyjeżdża od globo ) jeśli stwierdzą brak usterki to płacisz za kuriera i bez celową naprawę .... bo nie przeżucać może tv ( nie posiada wszystkich trybów po HDMI)...

 

jest opcja podziału po lanie ale to już nie to forum i nie ten temat ...

 

Witam

 

ps

Może ktoś napisać jak zachować przywrócić własną listę kanałów po aktualizacji softu ?

 

Menu >>> System aktualizacja usb i tam zgraj listę na dysk jak masz podłączony jak nie to programem i po kablu nullmodem (rs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu >>> System aktualizacja usb i tam zgraj listę na dysk jak masz podłączony jak nie to programem i po kablu nullmodem (rs)

 

Czyli po wgraniu nowego softu (soft,kanały,loader) robię jeszcze raz aktualizację przez usb, wybieram zrobiony wcześniej backup, zaznaczam "lista użytkownika" i on mi ją z tego pliku wyciągnie ? Bo to plik backup całego softu, nie da się zrobić takiego pliku tylko z listą kanałów.

Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja listy - jeśli coś skopałem to poprawcie

potrzebujemy program - hex edytor np:Free Hex Editor Neo,HHD Software Hex Editor 4.01,lub inny

A.w opcjach tunera znajdujemy: System>Kopiuj na USB i zgrywamy kopię zapasową która zawiera listę

B.nowy plik z inna wersją botloadera (nowsze oprogramowanie) z rozszerzeniem .abs wgrywamy do tunera

C.uprzednio zgrany plik z rozszerzeniem .abs należy podać edycji np. programem WinHex.exe

 

1.uruchamiamy program WinHex.exe otwieramy plik zgrany z tunera

2.i w "Lini" 00000020 zmieniamy 5 na .. (patrz fotka)

3.tak zmodyfikowany plik zgrywamy na pena i ładujemy do tunera Trybem akt."Lista użytkownika"

-- jak sadzę wtedy tuner rozpozna że botloader jest zgodny i załaduje część czyli tylko naszą listę ?

-- czy w ten sposób można wgrać starsze oprogramowanie - wybierając zamiast Listy użytkownika pełna zmianę ?

 

Jeśli wersja Loadera np.M3602A 1.1.5 znajdująca się w tunerze jest taka sama jak w pliku z naszą lista (np.zgrany poprzednio)

to wystarczy w tunerze przeprowadzić wgrywanie przez Tryb aktualizacji: "Lista użytkownika"

bigcyc123 mógłbyś nakierować na informacje o wykorzystaniu gniazda rj45

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/840 ... 2df45.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie kupiłem przedmiotowy dekoder z wgranym softetm MCAS 1.3.05, po umieszczeniu karty w czytniku nie działała fonia na BBC HD, przez lenistwo nie zmieniałem softu i korzystałem z modułu Cyfry. Wczoraj przełozyłem kartę do czytnika i okazało się, że wszystkie kanały działają idealnie, pełny pakiet Prestiż HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie zmieniałem w ustawieniach tunera, tak jak pisałem kupiłem przedmiotowy tuner z wgranym softetm MCAS 1.3.05, po umieszczeniu karty w czytniku nie działała fonia na BBC HD, przez lenistwo nie zmieniałem softu i korzystałem z modułu Cyfry (który kupiłem za 49 zł). W poniedziałek przełozyłem kartę z modułu do czytnika nr 1 i po prostu okazało się, że wszystkie kanały działają idealnie. Moduł powędrował do szuflady. Jedno co zauważyłem to szybsze przełączanie kanałów no i nie ma komunikatów o wprowadzenie kodu na kanałach Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nowego softa 1.3.27 wgrałem bez problemów ale nie moge zmienić w tym pliku "tła startowego" na inne :( - a tak pomijając co daje nowy soft skoro na poprzednim już idzie ok?

 

 

teraz sprawdzałem i faktycznie mcs nie wchodzi ale ps wchodzi :) i dobrze na nim chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...