Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając cały ten wątek przeczytałem ostatnie uwagi na temat EPG.

 

Panowie ,

Odpiszcie czy działa Wam poprawnie EPG na kanałach TNK HD czy też innych. Po wejściu do EPG przy wielu kanałach nie pojawia się info o programach. Albo pojawia się tylko na bieżący dzień ( i też często nie do końca) a po przejściu na następne dni nic nie ma. Albo raz się pojawi drugim razem nie. Przy innych jest OK. Powiedziałbym, że połowa kanałów wyświetla się "w miarę" poprawnie natomiast druga połowa "jak wypadnie".

 

Tuner został zakupiony z softem umożliwiajacym korzystanie z kart Cyfry i TNK HD. Nic innego nie było wgrywane.

Czy są jeszcze inne osoby u których EPG też tak "kulawo" i kapryśnie działa???

 

Czy jest jakiś soft przy którym EPG działa OK.

 

 

Jestem przyzwyczajony to EPG np z N-boxów i tam to śmigało. Nawet w tunerach Cyfry wszystkie kanały poprawnie pokazują EPG. Nie ma tam żadnych pustych miejsc

 

P.S.Pytanie z innej beczki.

Czy nagrywając program z satelity na tym tunerze, można jednocześnie oglądać inny program z naziemnej telewizji cyfrowej, lub odwrotnie?

 

Poleciłem komuś ten tuner. Mam wyrzuty, że zrobiłem źle.

Waham się czy oddać ten tuner.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę kanałów można ułożyć samemu za pomocą pilota parę minut i lista pod C+ zostanie zrobiona to jest najlepsze rozwiązanie.

Pod C+ i TnK jest prostsze rozwiązanie mianowicie "fastscan" który od razu wyszukuje i układa listę wg danych dostarczonych na satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałem cały wątek i chciałbym upewnić się jednej rzeczy. Tuner oryginalnie ma wgrany software, w którym czytniki kart obsługują tylko CONAX. Wgrywane są jednak softy, które jak ktoś nazwał "robią czytnik uniwersalnym". W związku z tym chciałbym upewnić się czy softy mcas, robiące czytnik uniwersalnym są całkowicie legalne i nikt nie będzie mógł się do nich przyczepić. Inną sprawą z która mam problem to nie mogę otworzyć strony do której link podaje BIGCYC123. Ma ktoś taki problem? Ewentualnie mógłby ktoś wrzucić mi link do najnowszej legalnej wersji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja MCAS jest po prostu nie oficjalna, ale chyba nie ma tam nic łamiącego prawa.

 

Ci co nie chcą zmieniać co chwilę softu niech wgrywają raz na miesiąc lub rzadziej najnowszy. Chyba aż tak źle nie jest z nowymi softami aby pozostawać przy wersjach z przed kilku miesięcy. Jednak zmiany idą do przodu według mnie. Błędy są ale raczej drobne. Przynajmniej ja żyje z nimi w zgodzie (nie korzystam z wygaszenia dysku, a program TV i tak sprawdzam przez internet ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie - który soft waszym zdaniem jest najlepszy tzn. sprawia najmniej kłopotów . Pytam z tego powodu bo co jakieś dwa tygodnie wychodzi jakiś nowy soft a ja nie mam ochoty co chwila instalować na nowo tylko potrzebuje w grać taki który faktycznie coś wnosi bo co soft to potem czytam w postach a to poprawili to a pogorszyli to. Także jaki najlepszy. Pozdrawiam:) ps. mój soft to 1.3.08 loader 1.1.5 . Cyfra +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nagrywając program z satelity na tym tunerze, można jednocześnie oglądać inny program z naziemnej telewizji cyfrowej, lub odwrotnie?

mam soft 1.3.21 i można oglądać tylko program z transpondera (SAT) lub multiplexu (DVB-T) z którego aktualnie coś się nagrywa. I nie ma możliwości nagrywania z DVB-T i jednoczesnego oglądania z SAT (oraz odwrotnie).

 

A dla ciekawskich. W moim X7 przy penie 32Gb miejsce rezerwowane dla TimeShift wynosi 9,9Gb...

 

@bigcyc123: czy wiesz może coś na temat braku opisów audycji w EPG dla mux-3 w DVB-T (kanały TVP). NA pozostałych mux-ach jest OK. Wysłałem zapytanie do Globo, ale cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda OSD, Menu na CRT 28"-29" tzn. czy jest w miarę czytelne i coś zobaczę z 3 metrów. Gdzieś widziałem screen'y z menu ale już nie kojarzę gdzie. Jestem na kupnie tunera (+spliter) i jeden z tv to będzie staroć.

ciach...

Znalazłem screen'y w SAT Kurier 5/2010 z x402/403 tylko niestety w marnej rozdzielczości. Gdyby ktoś miał coś do podrzucenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy soft 1.3.40 nic nie wnosi nowego nadal wyświetlają się komunikaty z modułu N camHD na nie których kanałach, nadal brak możliwości wył napisu standby. NA lemontre paski sygnału nadal nie stabilne podczas pszełanczania programów, jednym słowem ściema tylko numeracja się zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal wyświetlają się komunikaty z modułu N camHD na nie których kanałach,

Pisze po raz NNNN w sprawie modułu Netion pisać >>>>>> http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/wazne ... efony.html

oraz do producenta >>> http://www.neotion.com/

Problem jest też na innych tunerach z N-cam , nie tylko na opticum , ale miedzy innymi też na fergusonach , Dm inne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...