Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wreszcie weekend - poruszałem temat napisów na kanałach HBO HD , o dziwo wszystko jest OK. , nic nie zmieniałem w ustawieniach dekodera. Jeszcze "małe" info dla >>SZACHISTY<< mieszkam w OPOCZNIE tj. ok.90 km od nadajnika DVB-T z RASZYNA ,odbiram sygnał bez żadnych "szatkowań" programów TVP i TVN-ów, POLSATU, PULSU, TV4 przy antenie ATX91, gorzej było z dekoderem CYFRY.

Ten dekoder ma naprawdę też wiele możliwości odbioru sygnału z innych satelitów. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekpe, to pewnie zależy od samych napisów. Identyczny problem spotkałem raz na Ale kino, ale też tylko przy konkretnym filmie. Może to zależy wielkości samych napisów - pamiętam, że litery były wtedy duże na ekranie, choć nie wychodziły za ekran, a z drugiej linii było widać tylko górną część liter... może odbiornik źle oblicza odległość napisów od boku ekranu przez urządzenie.

 

Czy ktokolwiek spotkał się z moim problemem opisanym na poprzedniej stronie? Naprawdę jestem jedyną osobą, której po kilku godzinach w trybie standby odbiornik czasem źle odczytuje sygnał z satelity, a po 15 minutach wszystko wraca do normy? Czy może być to problem z konwerterem, czy jednak na pewno to wina złego egzemplarza? Nigdy nie dzieje się to w trakcie działania, tylko tuż po jego uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem z zamiarem kupna tunera X7 lecz nie wiem do końca czy to dobry wybór, waham się także nad Arivą 200 Combo i nie wiem co mam wybrać..

 

apropo czym sie rozni X7 XTS-703P od XTS-703P Combo ?

 

zalezy mi na jakosci obrazu HD i SD i naziemnej, na odtwarzaniu/nagrywaniu filmow z/na pena/dysku, czytać kartę TNK SD, i szybkosc przelaczania kanałów.

 

Co wybrać ? a moze jakiś jeszcze inny tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo czym sie rozni X7 XTS-703P od XTS-703P Combo ?

Niczym, to te same odbiorniki, najwyraźniej ktoś różnie nazwał ;) Są tylko dwie wersje kolorystyczne obudowy - srebrna i czarna, innego rozróżnienia XTS-703P nie ma.

 

Pytania o wybór dekodera proszę kierować w dziale Dobór Sprzętu - tu rozmawiamy o konkretnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie tylko pliki mkv

20 kwietnia pojawił się sofcik 1.3.65 to wciąż wersje testowe z usprawnieniami

 

fix 1.3.65

hs_1.84

(Nagrywaj jako plik TP - test)

Odtwarzanie plików *.mkv

Podczas włączonej funkcji TimeShift na dysku nie pozostają "śmieci"

(wymagana aktualizacja w opcji software+bootloader):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - staram się (na razie bezskutecznie) znaleźć kanały z muxa3 w Łodzi - mam baaardzo słaby sygnał. Ale mam taki problem - mux3 jest nadawany na kanale 47, 682 MHz. Na moim X7 47 kanał pokazuje że pracuje na częstotliwości 746 MHz, a 682 Mhz są na 39 kanale. Mam ustawiony region na Polskę, Czemu bardziej ufać - nr kanału czy częstotliwości?

I jeszcze jedna sprawa - jak podłączyłem antenę pokojową ze wzmacniaczem, to na tym 39 kanale znajdował mi dość silny sygnał - bodajże 72% na 52% jakości, ale nie rozpoznał mi żadnego kanału. Po pewnym czasie poziom sygnału spadł do 0 i już nie mogę powtórzyć tych wskazań. Antena jest raczej w tym samym położeniu, raczej sprawna bo analogi jakoś tam znajduje (oczywiście na tv a nie na X7 :) ). Czy jest możliwe że uszkodziło się wejście naziemnej tV w tunerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufaj częstotliwościom. Numery kanałów są tam źle opisane - potraktowano je jak numery porządkowe. Zgadzać ma się częstotliwość, a numer kanału to tylko coś jak numer transpondera na satelitach - w praktyce nieprzydatne ;)

Uszkodzenie wejścia anteny naziemnej jest mało prawdopodobne, raczej po prostu sygnał jest na granicy odbioru i nie chce ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć prawidłowe częstotliwości przy numerze kanału , zmień kraj np. na Szwecja,Rosja.Sam jestem zdziwiony dlaczego oprogramowanie fabryczne 1.3.21 wprowadza w błąd uzytkownika.Może w nowszych wersjach oprogramowania poprawiono to już.Jeżeli chodzi o poziom sygnału to u mnie w ciągu dnia spada do zera, natomiast wieczorem można oglądać -choć nie zawsze-mux-2 k. 43(około 105 km od nadajnika).Konieczne jest precyzyjne wyregulowanie anteny.Sprawdż jeszcze czy masz włączony zasilacz 5V (programowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pojawił się kolejny soft mcs 1.3.69 przełożony pod GM unibox

 

na pewno jest bardziej stabilny niż 1.3.61 i 1.3.65 ale wciąż posiada drobne usterki zalecam pozostanie na sofcie z botem 1.1.5

 

mcs 1.3.69

fix

Version : hs_1.84

 

Odtwarza pliki mp4. Jeżeli wgramy mcaskey to podczas próby odtworzenia mp4 następuje restart (błąd w sofcie)

 

Ustawienie nagrywania jako plik TP - nagrywanie całego transpondera, częstotliwości (wszystkie ścieżki):

- nie działa w połączeniu z TimeShift

- nagrany plik zapisywany w oddzielnym folderze

- odtwarzanie nagrania z opcji File List/Video (odtwarzacz wideo)

- zmiana/wybór kanału (ścieżki) zielony przycisk

- wybór ścieżki dźwiękowej przycisk z ikoną głośnika i znakiem zapytania

 

Podczas włączonej funkcji TimeShift na dysku nie pozostają "śmieci"

 

 

Odtwarzanie plików video (wymaga jeszcze kilku aktualizacji) *. mpg, *. mpeg, *. vob, *.dat, *. ts, *.trp, *. m2t, *. m2ts, *.mkv, *. mp4, *. avi, *. mov ...etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem opticum 703 który wg opisu na aukcji allegro miał współpracować z TNK oraz canalplus.

TNK działa poprawnie, natomiast karty c+ nie widzi w czytniku.

Soft obecny w tunerze to 1.3.21 conax. Domyślam się że trzeba zmienić soft.

Jaki wgrać ? Skąd go ściągnąć i czy będę mieć aktualną listę kanałów pod TNK oraz C+ ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amstar ma menu gorszej rozdzielczości a lemontree menu HD. Wiem że na menu amstar nie było jakiegoś problemu który był na lemontree (chyba lemontree nie wyświetlał nazw nagranych programów) choć dodam że od ja korzystam z lemontree od kiedy się tylko pojawił według mnie jest znacznie ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...