Skocz do zawartości

OPTICUM - HD X7 series


bigcyc123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Odtwarzanie plików video (wymaga jeszcze kilku aktualizacji) *. mpg, *. mpeg, *. vob, *.dat, *. ts, *.trp, *. m2t, *. m2ts, *.mkv, *. mp4, *. avi, *. mov ...etc

 

Czy któryś z użytkowników tego dekodera mógłby coś więcej napisać o odtwarzaniu na nim plików .mkv? Czy są jakieś problemy, ograniczenia, jak z napisami, ich synchronizacją itp. Będę wdzięczny, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając soft 1.3.21 conax mogę wrzucić sam soft mcs_lemontree_1.3.49 bez bootloadera i listy kanałów i będzie wszystko działać wraz ze starą listą kanałów.

A gdybym chciał wgrać ten najnowszy mcs_lemontree_1.3.64 to tutaj już muszę wgrać wszystko a jak dodać do tego nowego softu nową listę lub skąd ściągnąć listy do tego softu posegregowane pod TNK i C+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając soft 1.3.21 conax mogę wrzucić sam soft mcs_lemontree_1.3.49 bez bootloadera i listy kanałów i będzie wszystko działać wraz ze starą listą kanałów.

A gdybym chciał wgrać ten najnowszy mcs_lemontree_1.3.64 to tutaj już muszę wgrać wszystko a jak dodać do tego nowego softu nową listę lub skąd ściągnąć listy do tego softu posegregowane pod TNK i C+ ?

W tym temacie już był kilkukrotnie pisane jak wgrywać oprogramowanie i jak dograć listę. Nie ma sensu każdemu tłumaczyć z osobna bo później wątek ma 50 i więcej stron i zupełnie ciężko coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 1.3.49 lemontree. Zrobiłem szybkie skanowanie dla cyfry+ i nie znajduje mi kanałów HD z canalplusa. Powinien być canal+ HD film HD i sport HD. Jak przełożę kartę do dekodera cyfry to te kanały są, więc to nie kwestia uprawnień. Jak dodać te kanały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odtwarzanie plików video (wymaga jeszcze kilku aktualizacji) *. mpg, *. mpeg, *. vob, *.dat, *. ts, *.trp, *. m2t, *. m2ts, *.mkv, *. mp4, *. avi, *. mov ...etc

 

Czy któryś z użytkowników tego dekodera mógłby coś więcej napisać o odtwarzaniu na nim plików .mkv? Czy są jakieś problemy, ograniczenia, jak z napisami, ich synchronizacją itp. Będę wdzięczny, z góry dziękuję.

Ponawiam pytanie. Czy ktoś mógłby napisać coś więcej jak sprawuje się odtwarzanie plików mkv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Problem, o którym wcześniej pisałem (kanały były zakodowane po uruchomieniu odbiornika przez 15 minut) ustąpił sam od siebie, nie było w tym czasie aktualizacji softu. Wcześniej miałem włożoną kartę prepaid cyfry i nie wiem, czy z tą kartą było coś nie tak, w każdym razie mam teraz włożoną inną kartę na abonament i ani razu przez ostatnie dwa tygonie problem nie wystąpił (a wcześniej działo się to w jakieś 3 na 4 przypadki).

 

2. Soft 1.3.64

 

Odtwarzanie MKV niby jest, ale przy materiale skompresowanym w H.264 obraz zatrzymuje się klatka po sekundzie, a później idzie sam dźwięk, niezależnie od stopnia komresji materiału w H.264. Podobnie jest w kontenerze MP4. Przy odtwarzaniu nawet tą metodą pliku TS z H.264 problem nie występuje (ale ten format zawsze działał, bo w tym formacie nagrywane są audycje z transponderów/multipleksów z MPEG-4)

 

Spreparowałem sobie dla porównania MKV umieszczając w tym kontenerze film zakodowany w MPEG-2 i ten odtwarza bez problemu (w końcu MKV to kontener, który z założenia został stworzony do umieszczania dowolnego kodeka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy z softem 1.3.64 mcas lemontree

 

Zdecydowanie radzę pozostać przy 1.3.49 :?

 

Problemy jakie wystąpiły u mnie:

- znaczne zwolnienie transferu przez USB (szarpanie obrazu podczas ogladania audycji z TimeShift)

- brak dżwięku :shock::/

- tuner przestał widzieć kartę CA

- przy próbie odtwarzania plików AVI z dysku, komunikat o braku kodeka :?

 

Więcej nie sprawdzałem bo to już chyba naddto by się zniechęcić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Bootloader 1.1.6 - pasują listy kanałów z bootloadera 1.1.5.

Można bezproblemowo powrócić do software z bootloaderem 1.1.5 wgrywając w opcji soft + bootloader

Lista kanałów z software z bootloaderem 1.1.6 może nie pasować do software z bootloaderem 1.1.5

 

Softy alternatywne nie posiadają gwarancji producenta!

pokazał się kolejny soft 1.3.81

Version : hs_1.84

Usunięty napis standby gdy odbiornik jest wyłączony

"i"+"niebieski przycisk" = dodatkowa funkcja ...

 

 

przypominam tez ze po kablu nie uratujemy odbiornika ponieważ oprogramowanie nie pasuje do tunera z wyższym botem:) wiec ostrożnie z testami:)

softy wymagają jeszcze poprawek według mnie najlepszy soft pod moduł nCam to 1.3.49 wyłączanie komunikatu z modułem i cyfrę natomiast co do modułu polsatu to soft 1.3.32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 1.3.49 Lemon i efekt praktycznie żaden. Na kanałach SD jest OK a na HD co jakiś czas przerywa dzwięk. Czy to jest problem tunera (za wolny) czy może jakiś innych ustawień softu ?

Co to jest kanał RF i jaka powinna byc tam wartość w menu Ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do softu 1.3.64 który jest dostępny na stronie poniżej http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/in ... oft%20MCAS

zmiany i zauważone usterki w oprogramowaniu :) czekać cierpliwie na pełną wersje oprogramowania

hs_1.84

 

Ustawienie nagrywania jako plik TP - nagrywanie całego transpondera, częstotliwości (wszystkie ścieżki):

- nie działa w połączeniu z TimeShift

- nagrany plik zapisywany w oddzielnym folderze

- odtwarzanie nagrania z opcji File List/Video (odtwarzacz wideo)

- zmiana/wybór kanału (ścieżki) zielony przycisk

- wybór ścieżki dźwiękowej przycisk z ikoną głośnika i znakiem zapytania

 

DolbyDigital OK (TnkHD Neotion nie poprawna współpraca)

Odtwarzanie plików *.mkv

Podczas włączonej funkcji TimeShift na dysku nie pozostają "śmieci"

Poprawione działanie czytnika RSS w związku z tym mogłem dodać inne kanały (wymagana aktualizacja w opcji software+bootloader - wgranie własnej listy programów przywraca zapisane razem z listą programów kanały RSS):

 

 

Odtwarzanie plików video (wymaga jeszcze kilku aktualizacji)

*. mpg, *. mpeg, *. vob, *.dat, *. ts, *.trp, *. m2t, *. m2ts, *.mkv, *. mp4, *. avi, *. mov ...etc

 

 

stabilne softy według mnie mcs

*dla nCam 1.3.49

*dla modułu polsatu 1.3.32 brak problemów z dźwiękiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...