Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś z TVP czyta ten i ten wątek http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1980 i zaczynają mu się pocić ręce, lepiej niech przemyśli dokładnie decyzję odnośnie kształtu MUX-3. Jeśli uważa, że decyzja została podjęta, lepiej niech zastanowi się jeszcze raz. Kasujemy TVP Polonia! Od tygodnia nie mam i nic ciekawego mi nie uciekło. Nie ma co czekać...

 

PS. Na głównej info o Al Hadath.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wyszedłby z twarzą z tej sytuacji. Raz, że jakość zależy od przepływności bitrate na innych kanałach, a więc raz lepiej, raz gorzej, dwa mamy zupę pikseli, trzy tracą jakość inne kanały wchodzące w skład MUX-3, cztery można zauważyć wolniejsze przełączanie między kanałami. Zupełnie bez sensu to wyszło, bo robią to w trakcie transmisji z IO. Rosjanie serwują kunsztowne HD, a oni maczają tam swoje brudne łapy. Sami dają tyle HD, że szkoda gadać... TVP Polonia - DELETE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to,że pieniądze z płaconego przez nas abonamentu trwoni się na produkcję badziewnego programu,zaś zarabia na tym m.in.amerykański dystrybutor.

Aby uwiarygodnić konieczność dalszej produkcji tej przaśnej,bezwartościowej szmiry generującej straty forsuje się upchanie go w krajowym MUX-ie.

Cóż,trzeba dać rodzinie zarobić.

Sorry,taką mamy misję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVP2 na pasku informują nadal o 8 kanałach w tym TVP ABC - w sumie to już chyba sami nie wiedzą ile będa mieli tych kanałów

 

Chcieliby mieć ciastko i zjeść ciastko

A UKE tylko im przytakuje - ten urząd stracił swój sens po objęciu jej przez M.Gaj, która bardziej skupia się teraz na aukcji częstotliwości, bo tam tez problemów co niemiara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ta całe wprowadzanie zmian na multipleksach w trakcie igrzysk jest chore, trzeba było to zrobić przed lub po olimpiadzie. Panowie z TVP pewnie tutaj zaglądają, ale pewnie nikt nie ma odwagi aby tutaj się wypowiedzieć a może mają zakaz udzielania się na forach dyskusyjnych i muszą popierać jedyną słuszną tezę, że te zmiany od 15 lutego będą na lepsze nie na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na pasku znowu pojawiło się info o 8 kanałach. Czyżby po dzisiejszych eksperymentach na MUX-3 (w skali całego kraju) poszli w końcu po rozum do głowy i ostatecznie TVP Polonia wyleci z MUX-3? Czekamy zatem do 13.02, kiedy TVP ma nas poinformować o wynikach ich wspaniałych testów - może wtedy podadzą już ostatecznie, ostateczny skład MUX-3. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem tą informację, że 8 kanałów. Zauważyłem również trochę gorszą jakość TVP 2 HD jak oglądałem kawałek snowboardu. Ale jakość lepsza niż w przypadku zwykłej Dwójki. To jest darmowa telewizja naziemna i myślę że nie powinniśmy tak strasznie narzekać na te kanały. Myślę, że TVP Polonia jednak powinien wylecieć i jego bitrate przeznaczyć na kanały HD. Ale to nie my podejmujemy decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wynikach testów poinformował w zasadzie już prezes TVP więc 13 lutego należy się raczej spodziewać formalnego potwierdzenia tego co podano podczas briefingu. Zmiana kolejna decyzji w TVP tylko skompromituje ich bardziej. Czas na eksperymenty to był na początku jak DVB-T uruchamiano a nie teraz. Jak już tutaj napisano nie można zjeść ciastka i mieć go nadal. Utrzymanie wszystkich kanałów w MUX3 to pogorszenie jakości obrazu i tego obejść się nie da przy utrzymaniu obecnych parametrów multipleksu (FEC i GI). Zmiana FEC i GI na wyższe wartości to pogorszenie odbioru lub nawet jego brak w miejscach, gdzie już teraz nie jest on idealny i nie da się ludziom wytłumaczyć, że to nie z winy TVP sygnał by zginął. W każdym regionie leżą nadal odłogiem częstotliwości po tv analogowej i powinno się na każdym nadajniku odpalić kolejny multipleks zamiast kombinować. Niech połowa tego multipleksu będzie dla TVP a połowa dla nadawców komercyjnych i nie ma wówczas żadnego problemu z pomieszczeniem w przyzwoitej jakości dwóch programów w HD i reszty w SD przez TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest darmowa telewizja naziemna i myślę że nie powinniśmy tak strasznie narzekać na te kanały.

To nie jest darmowa TV. Obywatele nadal płacą abonament a do nie płacących przychodzi komornik. TVP chwali się, że z roku na rok płacących jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiejszej konferencji podsumowano testy nowych platform kompresji sygnału. Zaprezentowano metodologię testów i ogólne wyniki bez podawania nazw producentów testowanych urządzeń.

Przedstawiono zagrożenia dla naziemnej telewizji związane z ryzykiem wprowadzenia 2 dywidendy cyfrowej oraz potencjalne drogi do odzyskania przynajmniej części zasobów, które mogą zostać utracone w wyniku decyzji WRC-15 (nowe standardy emisji i kompresji, przeprojektowanie sieci nadawczej, itp). Wskazano też, że nawet w przypadku decyzji WRC-15 przyznającej pasmo 700MHz systemom IMT upłynie wiele lat zanim ten zakres będzie mógł być wykorzystany przez usługi telekomunikacyjne. Zaapelowano o aktywniejsze działania zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej w celu ograniczenia ryzyka dalszej utraty zasobów częstotliwości na rzecz systemów IMT, a tym samym zabezpieczenie interesów Nadawców przez umożliwienie im dalszego rozwoju oferty.

Nie omawiano składu mux-1/3 po 15 lutego.

 

źródło : J.Mroczkowski, Emitel, forum.emitel.pl

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli co do jakości to w sobotę może będziemy albo się śmiać albo płakać.

A ilość programów też w końcu nie została dzisiaj nakreślona. Czepiam się tego, ponieważ na TVP Sport widzę spoty z reklamami 8 kanałów TVP w DVB-T (bez Polonii), natomiast na stronach TVP widnieje informacja, że 9...

Osobiście optowałbym za wersją z TVP Sport, ale w końcu może Telewizja Publiczna zreflektuje się i po pikselizacji obrazu z kanału testowego podaruje sobie ten powtórkowy program polonijny... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest darmowa telewizja naziemna i myślę że nie powinniśmy tak strasznie narzekać na te kanały.

To nie jest darmowa TV. Obywatele nadal płacą abonament a do nie płacących przychodzi komornik. TVP chwali się, że z roku na rok płacących jest więcej.

Jest darmowa, za możliwość odbioru nic nie płacisz. Abonament RTV jest za możliwość użytkowania odbiornika TV lub radiowego. Jak nie zapłacisz tej opłaty, to też można anteną odbierać, czyż nie? Właśnie to wykorzystuje mnóstwo osób. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji docierają w ostatnim czasie liczne sygnały od widzów dotyczące problemów z odbiorem programów Naziemnej Telewizji Cyfrowej w niektórych regionach Polski. Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, skierował pisma w tej sprawie do Ministra Administracji i Cyfryzacji, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Prezesa Telewizji Polskiej.

 

Skargi widzów dotyczą głównie dwóch problemów. Pierwszym z nich jest niedostateczny zasięg multipleksów pierwszego i drugiego w niektórych rejonach Polski. Zgodnie z art. 9 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 30 czerwca 2011 roku o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej "pokrycie sygnałami multipleksu pierwszego i drugiego powinno być zapewnione najpóźniej do dnia 31 lipca 2013 r. na terytorium Polski, które zamieszkuje co najmniej 95% ludności".

 

Niestety, nadal kilka procent ludności w skali kraju nie ma dostępu do sygnału tych multipleksów. Dotyczy to w szczególności województw położonych w południowej części Polski, takich jak: dolnośląskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie, gdzie bezpośredni wpływ na jakość sygnału ma górzyste ukształtowanie terenu.

Drugim problemem jest kwestia zapewnienia odbioru właściwej wersji programu regionalnego TVP w ramach trzeciego multipleksu na terenie każdego województwa. Według danych przekazanych przez Prezesa UKE brak możliwości odbioru programu regionalnego w wersji zgodnej z podziałem administracyjnym dotyczy 1 054 tys. osób, tj. 2,78% populacji kraju.

 

Więcej:

http://www.krrit.gov.pl/dla-mediow-i-an ... e-ntc.html

 

Jak widać przewodniczacy KRRiT nie zorientowany w temacie ale i samo TVP nie jest bez winy brakiem informacji o planowanym dokończeniu regionalizacji - doświetlenia będą do 28 kwietnia

 

Co do problemu nr 1: jak Państwo da kasę na doświetlenia to zasięg się rozszerzy - w przeciwnym wypadku raczej nikt nie będzie się do tego garnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem Ci, że jestem pozytywnie zaskoczony, jest naprawdę nieźle jeśli chodzi o HD. Poprawiła się też chyba jakość TVP Info.

 

Co do nowych kanałów to raczej nie będę na nie często zaglądał. Nie względu na jakość, która jest jaka jest, ale ze względu na program. Te kanały nie są dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Podkarpackie Sucha Góra mux 1 k52 biała plama niewyczytuje wcale,a mux2 zależy od pogody jest miedzy 20 a 100 i gdy mocniejsze wiatry psuje prawie do zero podobnie przy upalnych warunkach pogodnych.I gdzie tu równowaga odbioru.

Kotlina Kłodzka [Duszniki zdrój] mux1 w ogóle nie odbiera a natomiast mux3 też nie na całym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...