Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest grane u mnie na Sagemcomie DT83HD ,skanując go już kilkakrotnie za każdym razem na liscie na samym końcu jest TVP ABC ale po zapamiętaniu listy już go nie ma. TV Trwam jest. Przywrocilem już ustawienia fabryczne i wyszukałem od nowa kanaly,nadal bez skutku,TVP ABC ma być ale go nie ma. Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym zmieniła się modulacja? Piąty kanał to trochę za wiele jak na multipleks o przepustowości około 8,3Mbps.

Właśnie nie. Chyba skończy się to upychaniem kanałów jak na MUX-3. :/

 

Ale i tak jest dobrze. Obecnie odbieram w polskim DVB-T 29 bezpłatnych kanałów (w tym jeden testowy) z 4 mux'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą przejść na 16QAM, FEC: 1/2, GI:1/8, wtedy wymagany poziom sygnału podniesie się zaledwie o jeden decybel, co stanowi raczej małą różnicę, a pojemność zwiększy się na tyle, że starczy miejsca na dodatkowy program. Pozostaje im jeszcze nadawanie w modulacji hierarchicznej, czyli FEC: 5/6 dla LP (jak teraz), oraz FEC: 1/2 dla HP, a HP było by przeznaczone na dwa dodatkowe programy, które odbierały by nieznacznie gorzej od tych czterech pierwszych w LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To chyba zależy od odbiornika. Np. w STB jak Wiwa na pewno wyszuka wszystko co znajdzie, ale te duble ze słabszym sygnałem wylądują na końcu listy. Nie wiem natomiast jak zachowują się markowe telewizory, bo na swoim zawsze szukam ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości tunerów na liście znajdzie się wszystko co wyszuka, jak kolego przed chwilą pisał. A na telewizorach nie zapisuje się wszystko, buble są usuwane (z wyjątkiem TVP Regionalnej, bo z różnych nadajników znajdzie np. TVP Katowice, z innego Kraków, Rzeszów, Kielce... i są zapisane jako oddzielne kanały). Ja również ręcznie wyszukuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TV i HD:

Trzeba czekać do rozpisania konkursu. Podejrzewam, że będzie on w okolicach września br. Prawdopodobnie zostanie wybrany operator całości i to on zdecyduje jakie będą kanały. Z dużym prawdopodobieństwem można wnioskować, że będzie to MUX kodowany (jak MUX-4). Bo większość poważniejszych ofert spośród zainteresowanych, chce multipleksu płatnego (trudno byłoby im się utrzymać tylko z reklam). Zatem raczej nie będzie konkursu na poszczególne kanały, jak w przypadku MUX-1. Możliwe, że uda się go (MUX-8) uruchomić pod koniec roku, jeśli w miarę sprawnie zostanie to przeprowadzone.

 

Mnie bardziej ciekawi, kiedy poznamy jakieś dalsze plany zagospodarowania MUX-5 i 6. Choć podejrzewam, że dopiero w 2016r. coś z tym ruszy. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czuję że jeszcze w tym półroczu będzie rozpisany. W marcu będzie posiedzenie Komisji Administracji i Cyfryzacji i będzie na nim poruszone coś o NTC. Powinno być gdzieś zapisane że ten MUX ma być bezpłatny i wtedy by się zgłaszali się ci co za darmo by go udostępniali.

W Polsce 24 kanały (bezpłatne), w UK już prawie 60 jest takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 lutego 2014 roku odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, na którym przedstawiono informację o strategii cyfryzacji radia. Jednak część posiedzenia została poświęcona również konkursowi na operatora ogólnopolskiego multipleksu telewizyjnego w paśmie VHF. Informację przedstawiali - prezes UKE, Magdalena Gaj, wiceprzewodniczący KRRiT, Witold Graboś, oraz podsekretarz stanu w MAiC, Małgorzata Olszewska.

 

W odpowiedzi na jedno z pytań poseł Barbary Bubuli z PiS, które dotyczyło konkursu na operatora multipleksu telewizyjnego w paśmie VHF, prezes UKE poinformowała, że jeszcze nie rozpoczęto przygotowywania dokumentacji konkursowej. Poinformowała również, że w tej sprawie w poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie między prezesem UKE a przewodniczącym KRRiT. Na spotkaniu ustalono, że decyzje co do konkursu będą podejmowane wspólne z rządem - Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prezes UKE przyznała również, że jako organ regulacyjny w zakresie technicznym tudzież mający szeroki wpływ na przedsiębiorstwa telekomunikacyjne i usługi telekomunikacyjne, nie czuje się kompetentna, aby regulować ład medialny w Polsce. Dlatego też będzie czekać na opinie i strategie w tym obszarze, przede wszystkim merytoryczną strategię jeśli chodzi o treści, ze strony KRRiT i MKiDN. Prezes UKE zaznaczyła, że dopóki takie ustalenia nie zostaną poczynione na pewno nie ogłosi konkursu na ten multipleks. Według prezes UKE jest to za poważna sprawa i nie pozwoli sobie, aby zwykłym technicznym przydziałem częstotliwości układać treści programowe w Polsce.

 

http://naziemna.info/news.php?readmore=1539

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęcie zagospodarowania MUX-5 i MUX-6 to jedna z wizji rozwoju Grupy Cyfrowy Polsat przedstawiona w prezentacji wyników Grupy za 2013 rok.

 

Już samo hasło wzbudza niepokój jako CP jakoby chciał zagarnąc DVB-T dla siebie. Poza tym ten proces najwcześniej rozpocznie się dopiero w 2015 roku.

 

Dalej jest jeszcze zabawniej:

 

Podczas czwartkowej konferencji Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu wyjaśnił, że spółka przedstawiła swoje stanowisko w sprawie zagospodarowania kolejnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Tym bardziej, że - jak stwierdził - coraz więcej Polaków oglądanie telewizji rozpoczyna od kanałów HD, a dopiero później interesujące ich treści szuka na kanałach SD.

 

Śmiać się czy płakać? To dlaczego na liście kanałów CP kanały HD są dopiero po liście kanałów SD????

 

Cyfrowy Polsat chce, by dalszy rozwój naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce ukierunkować na poprawę jakości. Największa w Polsce platforma satelitarna opowiada się, by piąty i szósty multipleks przeznaczyć na emisję w technologii HD kanałów już dostępnych w DVB-T. Jak stwierdził szef Cyfrowego Polsatu, nie ma sensu uruchamiać kolejnych niszowych kanałów, które są słabej jakości.

 

Mówi o swoich kanałach? TV6, ATM ROZRYWKA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pan gada takie głupoty - nie wiem dlaczego akcjonariusze słuchają Libickiego...

 

On nie ma bladego pojęcia o rynku - myśli że gadaniem takich głupot przykryje swój niecny plan blokowania DVB-T

Abonenci uciekają i jest problem, choć co ciekawe z droższych pakietów a nie tych najtańszych...

 

I jeszcze jedna złota myśl PREZESA:

Większość kanałów, które niedawno zostały uruchomienie [ mowa o tych w DVB-T] balansują na granicy, pewnie, możliwości inwestycyjnych inwestorów, więc wydaje mi się, że dla dobra rynku polskich mediów, lepiej by było, żeby ta nowa jakość to była jakość HD, której polscy widzowie oczekują - wyjaśniał Dominik Libicki.
:lol2::lol2::lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi o swoich kanałach? TV6, ATM ROZRYWKA...

ATM Rozrywka nie jest kanałem Libickiego, ani CP. ATM Groupa też nie należy do Polsatu. :P

 

Ogólnie mnie wszystko jedno kto będzie nadawał, może też być płatna TV. Byle by tylko mieli co nadawać. :P

 

On nie ma bladego pojęcia o rynku - myśli że gadaniem takich głupot przykryje swój niecny plan blokowania DVB-T

Abonenci uciekają i jest problem, choć co ciekawe z droższych pakietów a nie tych najtańszych...

Śmiem twierdzić, że to ty nie masz bladego o nim pojęcia. Pierwsza sprawa, niby w jaki sposób blokują swoim MUX-4 DVB-T? Przecież dopuścili innych, np. Kino Polska, Comedy Central czy Nickelodeona. Myślisz, że gdyby nie Cyfrowy Polsat, to ten MUX-4 byłby darmowy? Ja jestem przekonany, że przejąłby go ktoś inny i udostępnił swoją wersję płatnej "mobilnej" TV. Rynek reklam jest za mały, żeby mogło się utrzymać tyle kanałów FTA. Kolejne MUX'y też mają być płatne, bo tak zapowiada większość zainteresowanych. To KRRiT powinna zastanowić się co z tym zrobić, a raczej politycy ruszyć tyłki i napisać odpowiednią ustawę.

 

Druga sprawa, spadek abonentów jest oczywiście, ale to było do przewidzenia. Wszędzie gdzie wprowadzono naziemną TV cyfrową, nastąpił spadek liczby płatnych ofert. Ale CP na pewno zrobi wszystko, by ten spadek był minimalny. Trochę zmienią ofertę, coś dodadzą i nadal będzie 3,5 mln klientów.

 

I jeszcze jedna złota myśl PREZESA:
Większość kanałów, które niedawno zostały uruchomienie [ mowa o tych w DVB-T] balansują na granicy, pewnie, możliwości inwestycyjnych inwestorów, więc wydaje mi się, że dla dobra rynku polskich mediów, lepiej by było, żeby ta nowa jakość to była jakość HD, której polscy widzowie oczekują - wyjaśniał Dominik Libicki.
:lol2::lol2::lol2:

Nie rozumiem co w tym jest nieprawdziwego? Zdecydowana większość Polskiego rynku medialnego balansuje na krawędzi, a są nawet tacy co do biznesu dokładają (licząc na przyszłe zyski - w DVB-T choćby TV Trwam czy Eska TV oraz niedługo, Stopklatka TV). Oczywiście dużo tutaj sprzedawania swojego interesu, ale fakt jest faktem - ja oczekuję jakości HD (i nie tylko ja). :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...