Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A takim, że pasmo UHF będzie coraz częściej przeznaczane dla telefoni komórkowej i internetu! Pasmo VHF już nie!

 

Ja nie spotkałem się do tej pory z zakłóceniami MUX 8! Winna pewnie jak zawsze instalacja antenowa po stronie odbiorcy, a nie pasmo VHF.

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbyś w zasiegu Kosztowy, to zdecydowanie Kosztowy. 

Z tego kierunku jest także doświetlenie MUX3 dla małopolski z wersją TVP3 Kraków. 

Jest także szansa że będziesz w zasięgu któregoś z MUX lokalnych, np. TVS. 

Dodatkową zaletą jest MUX8 w polaryzacji poziomej. 

 

Zacząłbym od pasywnego krokodylka na pasmo UHF. Pasmo VHF jestem zwolennikiem osobnej anteny. W Twojej lokalizacji raczej nie powinno być problemów i niezbyt duża antena na VHF wystarczy. Może sprawdzi się także combo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cidik napisał(a):

Bydlin w Małopolsce. (...) Ustawiać na Kosztowy czy na Chorągwice?

Na Street View widać, że zdecydowana większość anten skierowana jest na Mysłowice. Na dachach widać siatki, krokodyle i ASR-ki.

 

29 minut temu, cidik napisał(a):

widziałem kierunkowe combo od Telkom-Telmor i się nad nim zastanawiam

Nie znam, wiec nie wypowiem się. Nie wiem czy sam dipol VHF w combo da radę coś odebrać. Tak jak kol. @dvbtowiec jestem zwolennikiem oddzielnych anten.

 

29 minut temu, cidik napisał(a):

dekoder DVB-T 2

Polecam SIGNAL T2-Mini. Zalety, to czuła głowica, CEC i możliwość montażu za telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, maks27 napisał(a):

TVP ABC po przeniesieniu na MUX 6 zachowa pozycję LCN 29, ciekawe jaką pozycję LCN otrzyma jego następca w MUX 1 🤔 

 

Według mnie najlepiej by było, gdyby nowy kanał z MUX 1 dostał pozycję LCN 19, zaraz obok pozostałych kanałów z tego multipleksu.

 

1 godzinę temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Jaki numer LCN dostaną 3 kanały SD na MUX 8 po ogłoszeniu zwyciezców? 

 

Mogą to być 42, 43, 44. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale z drugiej strony nie można wykluczać przeniesia tej stacji. Może przy okazji KRRIT zwolni pozycje 21 - 23 przenosząc kanały lokalne gdzie indziej. 

Obecnie lista LCN w Naziemnej Telewizji Cyfrowej wygląda tak:

 

Lista kanałów Naziemnej Telewuzji Cyfrowej:


1. TVP1
2. TVP2
3. TVP3
4. Polsat
5. TVN
6 . TV 4
7. TV Puls
8. TVN7
9. Puls 2
10. TV6
11. Super Polsat
12. Eska TV
13. TTV
14. Polo TV
15. Antena HD
16. TV Trwam
17. Stopklatka TV
18. Fokus TV
19. TVP Polonia
20. TVP Nauka
21 - 23 Kanały lokalne z MUX-L (kolejno Telewizja Łużyce, TVT i TVC)
24. TVP Dokument
25. Puste miejsce (MUX3?)
26. Puste miejsce (MUX3?)
27. TVP Rozrywka
28. Alfa TVP
29. TVP ABC
30. TVP Kultura
31. TVP Historia
32. TVP Sport
33. Puste miejsce (MUX3?)
34. TVP Info
35. TVP Kobieta (pierwotnie pod MUX8)
36. Biełsat (pierwotnie pod MUX8)
37. Puste miejsce (pierwotnie pod MUX8)
38. Metro
39. Zoom TV
40. Nowa TV
41. WP
42 - 48 Puste miejsca (MUX6)
49 - 51 , 56, 57, 68-82, 89-91, 95-99 Rezerwa
52 - 55, 60 - 67. Kanały z multipleksów lokalnych
88, 82, 93, 94. Kanały hybrydowe
100. LRT Lituanica
110 - 117 Kodowane kanały MUX4
118. Wydarzenia 24
118l9 - 120. Kanały kodowane MUX4
333.. Polsat GO (HbbTV)
900 - 915 Kanały radiowe MUX4

Myślę zatem że kanał z MUX1 trafi na pozycje 37 a te z MUX8 trafią zaraz po tych które już nadają. W każdym razie chyba już KRRiT listy LCN nie ogarnia gdyż jest spory bałagan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek79 napisał(a):

ale kiedy ...

@Marek79 - to twoje dyżurne pytanie, które systematycznie zadajesz co jakiś czas. Nie wiemy! Wszystko masz na forum. Wystarczy na bieżąco śledzić temat.

Ponowny konkurs na obsadzenie mux-8 nie został jeszcze ogłoszony, wiec na wyniki poczekasz jeszcze dłuuugo. A na start nowych stacji jeszcze dłużej!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wszystkich czterech nowych stacji będzie można spodziewać się w listopadzie lub grudniu tak jak obecnych stacji. Mnie zastanawia kwestia pozycji LCN bo widać konflikt decyzji rezerwacyjnej MUX6 z stanowiskiem KRRiT o pozycjach. Przez to kanały z MUX6 są na nie tych pozycjach na których to powinny być gdyż są one przeznaczone na stacje z MUX1 czy MUX8. Na dodatek nie ma wyszczególnionych kanałów dla MUX5 a Telewizja Łużyce, TVT i TVC powinny być na liście dopiero koło 55 pozycji. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, maks27 napisał(a):

LCN 19 to teraz TVP Polonia.

 

Rzeczywiście. Zapomniałem, że wedlug LCN Polonia ma 19 pozycje. 

 

2 godziny temu, Poland napisał(a):

Na pewno wszystkich czterech nowych stacji będzie można spodziewać się w listopadzie lub grudniu tak jak obecnych stacji. 

 

Może kanał w MUX 1 wystartuje do końca tego roku. Na nowe stacje w MUX 8 możemy jeszcze trochę poczekać. Ich start może być dopiero w przyszłym roku. Konkurs uzupełniający nie został jeszcze ogłoszony. Czas na składanie wniosków to pewnie będzie 45 dni od daty oficjalnego ogłoszenia. A później  to jeszcze może trwać kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to,że są miejscowości turystyczne,  gdzie dostępny jest tylko MUX3. A są to między innymi : SZCZAWNICA, KRYNICA-ZDRÓJ, MUSZYNA czy n.p PIWNICZNA. Oczywiście turysta jest w tedy zmuszony oglądać tylko telewizję rządową ,bo w większości pensjonatów nie inwestują w satelity, czy tel. Światłowodowe. No chyba, że dana osoba ma jakieś aplikacje w telefonie np. Canal+ I dostęp do internetu to może co innego oglądać,  niż tylko np.  TVPINFO.  Natomiast, Zakopane czy Rabka, mają wszystkie multipleksy, nie wiem w czym one są lepsze od np. KRYNICY-ZDRÓJ .  Oczywiście dany obywatel,ma głównie odpoczywać, a nie oglądać telewizję- to jest jasne ja słońce.

Edytowane przez Martin11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...