Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@daw7 Trzeba się dobrze wczytać aby zrozumieć o co Ci chodzi :) Wypowiedzi są w kontekście powstania platformy satelitarnej powielającej kanały naziemne. Myślę że nie da się tego zrobić tak prosto.

Musiałby zostać użyty system dostępu warunkowego, ze wzgl. na brak licencji na dystrybucję audycji poza Polską. To podnosi koszty nadawania, nie wspominając już o dodatkowych opłatach za pojemności satelitarne w HD.

Równoległe utrzymywanie nadawania naziemnego i satelitarnego FTA (ale z dostępem warunkowym dla każdego w Polsce bez opłat) jest dla nadawców nieopłacalne.

Owszem wiele kanałów już jest na satelicie i w 90% przypadków wystarczyłby nowy system warunkowego dostępu do tych kanałów dla wszystkich, no ale jednak to także koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2023 o 09:51, dvbtowiec napisał(a):

Dlatego jeśli faktycznie miałoby dojść do przekazania pasma 600MHz operatorom telekomunikacyjnym, to trzeba koniecznie rozwijać telewizję w pasmie VHF. Bez tego pasma będziemy skazani na minimalizm w telewizji tradycyjnej, a reszta przejdzie do internetu.

Dlatego pisałem od miesięcy mux9 w VHF jako ogólnopolski oraz muxy lokalne, na dab+ zostanie miejsce , obecnie w większości dużych miast są po 3 muxy dab+ oraz FM więc sporo kanałów radiowych jest , a TV w VHF stoi w miejscu.

 

Ustawa żeby dbać o dobre imię JPII wprowadzona w 5 minut a ustawa żeby zachować naziemną to nikt nawet nie pomyślał ....

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekają na rozstrzygnięcie sprawy na konferencji. Dlatego także brak decyzji co do MUX5.

Padł pomysł żeby kanały z MUX8 przenieść na MUX5 i wszystko na ten moment jest w klinczu.

Bo jak tu podejmować decyzje o kolejnym MUX w pasmie VHF dla telewizji, skoro równolegle się rozważa pomysł usunięcia MUX telewizyjnego z VHF.

Poczekamy z tymi decyzjami przynajmniej rok jak nie więcej jeszcze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może tak trochę z innej beczki.Obecnie mamy około 30 kanałow w naziemnej,a jak chcesz faktycznie coś ciekawego obejrzeć,to nic nie ma.Oglądam serial (7 min reklam) więc zmieniam kanał,a tam ten sam serial,lecz inny odcinek.Obecnie te sam serial emituje jeszcze trzeci kanał.Idzie się już pogubić w odcinkach.Ostatnio oglądałem film na pulsie i podczas reklamy przełączyłem na puls 2 i o dziwo ten sam film leciał.Po co nam w końcu tyle kanałów.? Dla powtórek,czy tych samych audycji?  Niech zrobią kilka,ale przemyślanych dla nas widzów,a nie dla swojej kasy.Kiedyś proponowano dodatkowo kanał sportowy w polsiej telewizji.Pytanie po co? skoro obecnie lecą tam powtórki powtórek,a jak ciekawy mecz to puszczają dodatkowo na jedynce,lub dwójce. Niech w końcu wykorzystają to co mają,a będzie super.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Mnie się akurat ten film nie podobał. Wręcz mnie nudził. Jak widać kwestia gustu.

Kanału filmowego z nowymi produkcjami nie zobaczymy w NTC, na to nie ma co liczyć.

Ja znalazłem ten film około 20:20 i mi się spodobał i oglądałem aż do końca czyli aż po 22, mega są filmy przygodowe, chciałbym takich więcej. Dla mnie ten film to HIT.  Nawet nie przełączam na inny kanał w czasie reklam, żeby obejrzeć do końca, żeby nic nie przegapić. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 22:27, zefir napisał(a):

Ja może tak trochę z innej beczki.Obecnie mamy około 30 kanałow w naziemnej,a jak chcesz faktycznie coś ciekawego obejrzeć,to nic nie ma.Oglądam serial (7 min reklam) więc zmieniam kanał,a tam ten sam serial,lecz inny odcinek.Obecnie te sam serial emituje jeszcze trzeci kanał.Idzie się już pogubić w odcinkach.Ostatnio oglądałem film na pulsie i podczas reklamy przełączyłem na puls 2 i o dziwo ten sam film leciał.Po co nam w końcu tyle kanałów.? Dla powtórek,czy tych samych audycji?  Niech zrobią kilka,ale przemyślanych dla nas widzów,a nie dla swojej kasy.Kiedyś proponowano dodatkowo kanał sportowy w polsiej telewizji.Pytanie po co? skoro obecnie lecą tam powtórki powtórek,a jak ciekawy mecz to puszczają dodatkowo na jedynce,lub dwójce. Niech w końcu wykorzystają to co mają,a będzie super.

 

Kanały tworzone są:

- dla reklam

- dla powtórek (tańsze utrzymanie, nie można samych premier nadawać)

- dla sprzedaży pakietowej

- dla kosztów

- dla widza (na samym końcu jako efekt uboczny) :)

 

Masz digital więc zamiast 1 kanału analogowego masz 8 powtórkowych, proste :) Jedyny plus to nieco większy wybór powtórek więc jest większa szansa że coś trafisz przy przełączaniu :) 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mI chodzi oto,że lepiej tylko nadawać satelity lub hybrydzie wychodzi znacznie taniej.Jak widać wyglądają z naziemnym odbiorem cyrki. Więcej pasma na stabilny Internet tyle że narazie mało masztów,oraz czeste kłopoty z zasięgiem nawet do 2km jest mała górka i niema sygnału  tak jak odbiorze DVB-T2 ponieważ z każdego nadajnika sygnał niedociera występują plamy oraz zakłucenienia silnikowo elektryczne i inne do tego dlatego rządzi jeszcze Internet radiowy światłowód oraz satelita ponieważ są mniejsze zakłócenia.Naziemna i tak przyszłości zniknie lecz lepiej dagadując o ofertę satelitarną CAM zarabiającą na sprzedaży oraz certyfikatów niż płacić dziesiątki milionów na naziemną ,która mało się  opłaca z mux8 nadawcy do ramówki dopłacają a tu rentowność nie idzie w parze oglądalnością a czy wyjdzie później jak nie każdy ma dipola i jest w zasięgu a jakość gorsza niż z kaset VHS-u.VHS-ie przynajmniej ostrość obrazu lepsza,a tu mydło itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie, bo daje największy kawałek tortu, po za tym można powiedzieć, że jest monopol jeżeli chodzi o operatorów więc cena jest wysoka , ale jest też adekwatna do wykonanej usługi. Nadawanie satelitarne natomiast daje dużo większą stabilność, dużo większy zasięg międzynarodowy oraz profil odbiorców jest dużo lepszy, natomiast DOBRY kanał telewizyjny to taki, który nadaje we wszystkich systemach czyli naziemna/sat/iptv/internet i różnych platformach . Wszystkie formy nadawania dobrze się uzupełniają.

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś HBO nie widzę w naziemnej telewizji, a to bardzo dobry kanał i nadaje bez reklam. A tu w naziemnej mamy większości kanały od dużych nadawców gdzie emitują z jednej stacji do drugiej powtórki, a premier jak na lekarstwo czyli mamy monopol TVPTVNPOLSAT, a reszta małych nadawców jest nieliczna, można policzyć na jednej ręce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pasjonat napisał(a):

Jakoś HBO nie widzę w naziemnej telewizji, a to bardzo dobry kanał i nadaje bez reklam. A tu w naziemnej mamy większości kanały od dużych nadawców gdzie emitują z jednej stacji do drugiej powtórki, a premier jak na lekarstwo czyli mamy monopol TVPTVNPOLSAT, a reszta małych nadawców jest nieliczna, można policzyć na jednej ręce.  

Naziemna jest dla ludzi którzy nie chcą płacić, HBO jest dla ludzi którzy chcą płacić, chcesz HBO to możesz w każdej chwili sobie wykupić przez satelitę lub internet, w naziemnej nigdy nie będzie kanałów PREMIUM. Jak płacisz to możesz wymagać, jak nie płacisz to możesz sobie tylko pomarudzić :) Naziemna to target low :) Nawięcej reklam i powtórek, najmniej premier czyli kanały niekodowane i darmowe.

 

13 godzin temu, pablo21 napisał(a):

Nie normalnie osoby które piszą o kanałach HBO w NTC to normalnie wg. mnie odpłynęły albo coś wzięły. Macie normalnie wybujałe marzenia widzę. :-)

Marzenia mają, ale płacić nie chcą  :) Majówkę jeszcze niektórzy mają :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś cisza na naszych muxach, stanęło wszystko w miejscu przed wyborami.

Czesi natomiast to co już pisałem , nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i po dodaniu nowych kanałów jak Spectrum,A11 czas na multiplex 22 gdzie niebawem mają dojść 3 nowe kanały ze stajni Nova czyli prawdopodobnie plansza testowa CRA wyleci i mux po dodaniu kanałów będzie posiadać aż 16 kanałów telewizyjnych w hevc oraz radiowe i hbb co daje pokaźny rozwój i dużą dawkę bezpłatnych usług, które możemy także odbierać przygraniczne u nas, gratuluję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że się nie da więcej , a jednak się da i to też nie koniec :) czuje ze w następnym roku te muxy będą miały po 20 kanałów, target nawet nie zauważy tej zmiany w jakości :) pomidorówka czy mleczna ale jadą dalej ;) swoją drogą czekam i zobaczę jaka będzie rozdzielczość oraz fizyczne doznania, użyje do tego 65" 4k aby nic nie stracić  ;)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 czy 50 nie da rady bo napisów nie będzie widać , ale 20 przejdzie spokojnie i jakość będzie akceptowalna w hevc, z tym maluchem to fakt 17 wlazło tylko same chudzielce młode i tak to się teraz dobrze kompresuje gorzej jak ktoś bąka puści ;)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza na naszych muxach, stanęło wszystko w miejscu przed wyborami.
Czesi natomiast to co już pisałem , nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i po dodaniu nowych kanałów jak Spectrum,A11 czas na multiplex 22 gdzie niebawem mają dojść 3 nowe kanały ze stajni Nova czyli prawdopodobnie plansza testowa CRA wyleci i mux po dodaniu kanałów będzie posiadać aż 16 kanałów telewizyjnych w hevc oraz radiowe i hbb co daje pokaźny rozwój i dużą dawkę bezpłatnych usług, które możemy także odbierać przygraniczne u nas, gratuluję....
Nie nova tylko prima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pomyliłem nazwy, oczywiście Prima, nie zmienia to faktu że szkoda jednak że w Polsce to stoi, ale MWE wykupił Golf Channel wiec może doda go także do naziemnej na swoich lokalnych muxach ? Czekam aż ich wszystkie muxy przejdą do DVB-T2 HEVC i mam nadzieję, że wtedy dużo nowości pojawi się.. Trzeba przyznać, że MWE dobrze rozwija się i bardzo dynamicznie.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z tego, że nasze multipleksy nie są przepełnione  a jakość obrazu, kanałów na nich dostępnych jest świetna! 

 

 

A jeżeli chodzi o ilość kanałów w naszej NTC to jesteśmy w stanie bardzo prosto ją zwiększyć. Wystarczy uruchomić zupełnie nowy MUX 5 z nowymi kanałami. Wtedy moglibyśmy dostać 8 nowych stacji. :D

 

Edytowane przez September77
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...