Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież teraz na tym MUX-ie testowym jest 7 przekazów HEVC w HD i TVP Kobieta HD HEVC była by 8 przekazem (przecież sami planują na jeden MUX w DVB-T2/HEVC upakować 10 przekazów w HD!). Po co ją wywalili z tego MUX-a?

To jest CHORE to co oni teraz ciągle wyprawiają z tym MUX-em. :-( Przez to że dodali TVP1, TVP2 i TVP Info w HD na ten MUX to ludziom się pomieszają przekazy tych stacji z tymi z MUX3 w HD MPEG-4. :-(

CYRK, CYRK i jeszcze raz CYRK! :-(

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pawel napisał:

Mux testowy, więc testują. Nie rozumiem irytacji.

Ale co mają testować jak już dawno po testach i MUX1, MUX2 i MUX4 nadają już regularnie w DVB-T2/HEVC w HD? TVP już powinna otrzymać dodatkowy MUX: MUX5 lub MUX6 i opuścić MUX1 i MUX8 oraz rozpocząć regularną emisję na tym MUX-ie w docelowym zasięgu i mocach nadajników. To są CYRKI! :-(

UKE powinno cofnąć rezerwację na te częstotliwości MUX6 i uporządkować wszystko by MUX5 i MUX6 rozpoczęły regularną i docelową emisję. Ile czasu będziemy się bawić w te testy? Ja rozumiem MUX-y lokalne i emisje testowe ale MUX-y ogólnopolskie to już koniec testów.

No tak jak MUx3 TVP pozostał w DVB-T/MPEG-4 to teraz TVP nie może przejść na regularne emisje w dodatkowym całym przydzielonym jej MUX-ie no bo wtedy dalsza emisja MUX3 w DVB-T/MPEG-4 nie miała by sensu. CYRK! :-(

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pawel napisał:

Mux testowy, więc testują. Nie rozumiem irytacji.

Wytłumacz to osobom które nie umieją same programować telewizorów lub dekoderów. Odbieraj telefony typu "Panie bo mi działało, a teraz nie działa".

Rozumiem testy, gdy one mają sens. Jaki sen ma pakowanie TVP1, TVP2, TVP Info jako dubel o porównywalnym zasięgu w MUX testowy, a zabieranie z niego TVP Kobieta w HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! No przecież w miejscu TVP Kobieta HD HEVC wskoczyło TVP Info HD HEVC. Powiem tak: zabrali zasięg TVP Kobieta w UHF-ie osobom, które nie mogą odebrać MUX8 DVB-T i z niego TVP Kobieta w SD. Mogli zostawić przekaz TVP Kobieta HD HEVC na tym MUX-ie jako ósmy przekaz. Przecież w MUX-ach komercyjnych jest nadawane po 8 kanałów w HD a co do tego że TVP planuje w swoich MUX-ach wg. ich rezerwacji nadawać 10 kanałów w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać duble kanałów HD w HD są ważniejsze od tych które w starym standardzie są w SD. Kompletnie nie rozumiem sensu dublowania - być może TVP nie chce pozostać "jakościowo w tyle" za innymi nadawcami. Tylko, że na to rozwiązaniem jest przełączenie MUX3 do DVB-T2, a nie marnowanie pojemności multipleksu testowego. Niech przestaną się zasłaniać RSO, bo to nie jest skuteczny system. To co TVP wyprawia w tym roku w naziemnej to jedna wielka kpina. Z tych dubli skorzysta może 0,1% widzów TV naziemnej, jeśli w ogóle komuś uda się w ogóle odkryć, że zostały one dodane.

Edytowane przez rafik206790
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem z Panem  @Konradem@uke.gov.pl to dodatkowo poruszyłem temat i nadmieniłem by jak najszybciej się dogadali z KRRiT aby przerzucili programy Mux 8 na Mux 5

Ale co tam im po takiej sugestii od jakiegoś szarego ludzika :(

Normalnie mi się przypomina jak u nas w robocie, czy z BHP, czy z dyrekcją,

że najlepiej rządzi się z za stołka nie czując sprawy i nie wiedząc jak jest w rzeczywistości.

 

To samo jest u nich, podejmują decyzje według swoich widzi mi się, nie wiedząc czego oczekuje widz.

Powinni więcej oceniać po sugestiach odbiorców jak i ich oczekiwaniach.

Zapewne by to na lepsze wyszło dla nas, biorąc jakąś średnią z propozycji i wtedy dopiero podjąć konkretną decyzję.

 

Taka Rozrywka, no niby jest, ale nie słyszałem by aż tak ją chcieli starsi oglądać, odgrzewane kabarety i inne pierdoły.

A na KObiecie to aby jakieś filmy puszczali, co i HD można było odczuć.

Tam gdzie dziś byłem, to strasznie  ubolewali że dziś jakiegoś filmu już ie zobaczą.

Z drugiej strony cieszyli się, że 1,2 im nie pikseluje.

Na Panasie nazwa pozostawała stara w miejscu Info,(najlepiej od nowa skanowanie i układanie) z kolei u innego na LG nadpisał sobie nazwę, wystarczyło poprzenosić.

W Cryptoboxie 752 cza były skasować Kobietę, dopiero pojawił się obraz.

 

A co do Wydarzenia24 , lecą poprawnie na tych odbiornikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablo21 napisał:

Ale co mają testować jak już dawno po testach....

Mux cały czas ma status testowego. Testują róże konfiguracje. Różną zawartość. Dlatego nie ma co się przywiązywać do zawartości tego muxa.  Pomijam już sam fakt dlaczego akurat to TVP stała się jego posiadaczem a nie nadawcy prywatni. Skoro jak twierdzisz testy się skończyły mux powinien zostać wyłączony.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DanielK napisał:

Dzisiaj na MUX TVP usunięto kanał TVP Kobieta HEVC, a dodano TVP 1 HD HEVC, TVP 2 HD HEVC, oraz TVP Info HD HEVC.

https://dvbt2wpolsce.pl/aktualnosci/130-zmiany-w-multipleksie-testowym-tvp

Walą duble dubli żeby tylko wszędzie była TVP, to samo co u ruskich :) Zamiast dodać TVP HD, TVP Polonia, TVP Film, TVP Muzyka, TVP Nauka, TVP Historia 2, TVP Kultura 2, itd. to oni tylko duble dodają tam gdzie lecą Wiadomości hehehehe wiadomo o co chodzi :) i jak tu nie pisać o polityce, jak wszędzie włażą z każdej strony :) Marnowanie pasma tylko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel napisał:

Mux cały czas ma status testowego. Testują róże konfiguracje. Różną zawartość. Dlatego nie ma co się przywiązywać do zawartości tego muxa.  Pomijam już sam fakt dlaczego akurat to TVP stała się jego posiadaczem a nie nadawcy prywatni. Skoro jak twierdzisz testy się skończyły mux powinien zostać wyłączony.

Dvbt2 hevc został już wdrożony. Czas na testy był wcześniej. TVP żyje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości tak jak obecna władza. Tam czas płynie w druga stronę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum Informacji TVP już wyjaśniło po co te duble. 

Cytat

Duble TVP1, TVP2, TVP Info mogą ułatwić wybór tych stacji przez widzów. Główne anteny TVP pojawią się na listach dekoderów lub telewizorów aż dwukrotnie.

źródło: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/naziemna-telewizja-cyfrowa-jak-odbierac-tvp1-tvp2-tvp-info-multipleks-eksperymentalny-dvb-t2-hevc-mux-1-mux-2-mux-3-czarna-plansza-koniec-tvp-kobieta-gdzie-ogladac

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak sądzę że faktycznym powodem jest obserwacja problemów z odbiorem MUX3 z starym standardzie i nową siatką nadajników. Stary standard ma problem z pracą w dużych sieciach SFN.

Zauważa to słuszne autor linkowanego wyżej artykułu

Cytat

Dodatkowe emisje TVP1, TVP2 i TVP Info mogą mieć też uzasadnienie techniczne. Przy okazji zmiany standardu naziemnej telewizji przebudowano także siatkę nadajników MUX-3. Uruchomiono dodatkowe emisje, zwiększono też moce dotychczasowych. W niektórych lokalizacjach pojawia się problem z odbiorem - sygnał może być za silny lub odbiera się kilka nadajników naraz o podobnym sygnale. Standard DVB-T jest przestarzały i skutkuje to problemami z odbiorem MUX-3. Zdarzają się one np. w Warszawie, gdzie wielu odbiorców nie ma problemu z odbiorem MUX-ów nadawanych w DVB-T2/HEVC (MUX-1, MUX-2 i MUX-4), a kłopoty pojawiają się w przypadku głównych kanałów TVP. Tego rodzaju problemów z odbiorem multipleksu eksperymentalnego TVP w DVB-T2/HEVC, nie ma.

 

To tym bardziej dowodzi że im szybciej MUX3 przejdzie na DVB-T2 HEVC, tym lepiej dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rotalplus napisał:

Dvbt2 hevc został już wdrożony. Czas na testy był wcześniej. TVP żyje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości tak jak obecna władza. Tam czas płynie w druga stronę. 

 

Właśnie przez TVP HEVC nie został wdrożony. Przecież MUX 3 nie został przepięty na DVBT2. Stąd być może obecne testy HEVC w testowym muxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dubel TVP1,2 oraz Info HEVC? Skasowali TVP Kobieta HEVC! Po co komu TVP Warszawa HEVC? Bo jest w lepszej jakości? A reszta oddziałów, to co? Od macochy? Juz lepsza byłaby w badziewiu TVP3 regionalna a lepiej pozostawiliby by TVP Kobietę w HEVC; - więcej tam chociaz filmów do obejrzenia.

Edytowane przez daniel103108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Właśnie przez TVP HEVC nie został wdrożony. Przecież MUX 3 nie został przepięty na DVBT2. Stąd być może obecne testy HEVC w testowym muxie.

Tylko dlatego że TVP tak zdecydowała. Otrzymała w tej sprawie dowolność jeszcze przez 1.5 roku.

Komercyjnie DVB-T2 HEVC już jest wdrożony. Nie ma czego testować. Zatem nie tłumacz tych działań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tyrla napisał:

Dokładnie. Mogli usunąć TVP 3 Warszawa skoro tak mało mnie ten kanał interesuje skoro mieszkam w Wielkopolsce i mam TVP 3 Poznań.

Ja mam TVP Warszawa na stałe ale  też kiedyś miałem na chwilę TVP Łódź.

W sumie to miło by było jakby były TVP Regionalne z innego województwa.

Aha kiedyś na Mazowszu była Telewizja Silesiaa niedowano zakończyła testowo nadawać Regionalna TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...