Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, MarioPL napisał:

No to skoro tak dobrze informowali i informują, to skąd te straty (o ile rzeczywiście są) w oglądalności 😉

 

Choćby dlatego że w MUX-L3 oba Pulsy są nadawane w starym kodeku jednak bez EPG i już od kilkunastu osób słyszałem pytanie o brak tego co jest w emitowane więc wybierają z listy kanał prezentujący ofertę w EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maks27 napisał:

 

Choćby dlatego że w MUX-L3 oba Pulsy są nadawane w starym kodeku jednak bez EPG i już od kilkunastu osób słyszałem pytanie o brak tego co jest w emitowane więc wybierają z listy kanał prezentujący ofertę w EPG.

Proszę! Mux-L3? Te "lokalsy", to chyba 10 miejsce po przecinku, jeśli chodzi o oglądalność 😉

A ja znam osoby, którym nie przeszkadza brak kanałów z mux-8. Ba! Znam też osoby, które nie mają pojecia, że coś takiego istnieje. A jednak wzrosła oglądalność tego nadajnika 😉

 

Co do braku EPG, to dobitnie pokazuje jak to wygląda z tym "brakiem oglądalności", no ale skoro ma się takiego mistrza jak W24 😉, to i widzów można mieć w pompce 😁

Edytowane przez MarioPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janio napisał:

High Efficiency Video Coding (HEVC) Niby powinno się wymawiać ''k''  Zostało chyba spolszczone bo lepiej brzmi ''c''

 

Forum jest o telewizji, a nie o wymowie angielskich wyrazów, to nie to forum.

 

7 godzin temu, SHY-BUS napisał:

Mieszkam 15 km od nadajnika i sygnału brak, parę lat temu jeszcze był. Za to do czeskiego vysilacza mam 120 km i odbiór idealny cały czas.

 

Co do Antena HD niech go sobie robią nawet w mpeg1, kontent marny i nie byłoby tego cyrku gdyby mux3 i mux8 przeszły na hevc. Tu w Polsce właśnie dobitnie widać tą drugą prędkość Europy i podwójne standardy :)

Zasięg jest dużo , dużo większy niż 15 km od nadajnika, zmień sprzęt, Czesi mają wyżej nadajnik i większej mocy dlatego sygnał możesz mieć mocniejszy, natomiast nie zmienia to faktu że lokalny MUX ma dużo większy zasięg niż 15 km. Sam mam ponad 25 i obecnie moc i jakość 99%.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pietrek1 napisał:

Zasięg jest dużo , dużo większy niż 15 km od nadajnika, zmień sprzęt

Nie zależy mi na tym muxie, antenę naziemną mam w odwrotnym kierunku tylko dla Czeskich kanałów. Kiedyś nawet Świdnicę na pokojowej odbierałem to tylko ciekawostka dla mnie. Echo 24 jest poza tym w necie.

Dekodera na linuxie nie zmienię na wszystko mającą wiwę albo ltc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SHY-BUS napisał:

Nie zależy mi na tym muxie, antenę naziemną mam w odwrotnym kierunku tylko dla Czeskich kanałów. Kiedyś nawet Świdnicę na pokojowej odbierałem to tylko ciekawostka dla mnie. Echo 24 jest poza tym w necie.

Dekodera na linuxie nie zmienię na wszystko mającą wiwę albo ltc :)

Dobrze, ale nie pisz że 15km i brak sygnału, bo to występuje w twoim przypadku (odwrotny kierunek anteny), a większość odbiorców ma sygnał z lokalnego MUX na dużo większych odległościach, to co już pisałem czyli polecam zwrotnicę, nie kosztuje to majątku - Czechy dajemy na jedną antenę, lokalny na drugą z pozostałymi, ciężko jest na jednej antenie mieć wszystko idealnie, czeskie są faktycznie ważne, ale na naszym lokalnym jest dużo muzyki i fajnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie znalazłem odpowiednigo tematu, więc napiszę tutaj. Dzisiaj według planu Emitela miała się odbyć konserwacja Chorągwicy w Krakowie zarówno TV jak i radia między 05:30 - 08:00. Chciałem się przyczaić by przeskanować TV i radio (zwłaszcza to drugie), ale chyba się ona nie odbyła, albo chłopaki wyrobili się naprawdę szybko 😋 . Dodam iz ustawiłem sobie słuchanie radia przez całą noc (było to Radio Plus 106,1 MHz, podczas konserwacji jest szum; - nie ma rezerwy), ale cały czas grało, albo mi się na chwilę kimnęło i szybko to poszło.. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wszystkich nie wyłączyli.

24-go na EC-4 była konserwacja radia po wyłączeniu nadajników TV z tego obiektu - RMF i PRy milczały, a np. Zet, Eska, Plus grały

Były podczas tej konserwacji też inne jaja - RMF nie chciał kasy stracić i na jeden blok reklamowy im włączyli nadajnik, a po reklamach wyłączyli znowu 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złe CYRKI! Nieoficjalnie nadawcy komercyjni z MUX1 i MUX2 myślą nad złożeniem wniosków od UKE i KRRiTV o możliwość zamiany kodeka kompresji obrazu z HEVC na MPEG-4:

https://www.press.pl/tresc/71370,zmiana-kodeka-wideo-da-prywatnym-nadawcom-telewizyjnym-dodatkowy-zasieg-naziemny

Nadawcy komercyjni tak chcą powiększyć zasięg swoich MUX-ów o widzów posiadających telewizory lub dekodery z tunerem DVB-T2 ale z dekodowaniem kompresji obrazu w MPEG4 czyli HD MPEG-4 w sprzęcie zakupionym przed 2015 rokiem gdy wtedy było na myśli DVB-T2/MPEG-4 zamiast DVB-T2/HEVC. Takich widzów nie ma dużo ale komercyjni nadawcy chcą o nich też zawalczyć.

Jak tak dalej pójdzie to nigdy nie przejdziemy w pełni na założone wcześniej ustalenia czyli DVB-T2/HEVC tylko będziemy się cofać co chwila no bo część ludzi/widzów NTC nie ma w TV lub dekoderach wsparcia na HEVC. To będzie kulało jeszcze przez kolejne lata i nie wymusi zmiany sprzętu na odbiorcach NTC.

Tak więc MWE dla Anteny HD ze swoim wnioskiem o zmianę kodeka z HEVC na MPEG-4 rozwiązał worek z prezentami dla nas. :-(Brak słów! :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem plotki, nie ma możliwości zmiany specyfikacji, która jest już wydana, dla DVB-T2 obowiązkowo HEVC w Polsce jest wpisany w wymagania, więc wszystkie plotki są bezsensu, jeżeli wniosek wpłynie to będzie bann od razu i tyle , specyfikacje znają, papier przyjmie wszystko, ale bann będzie szybki. Nie ma szans na stary kodek w DVB-T2, ponieważ nie ma to żadnego sensu.

Ty też możesz wniosek złożyć żeby trawa była niebieska i co z tego.... Może niech przejdą na analog, także zdobędą kilkaset tysięcy którzy nie mają cyfrowym tunerów, a analog jest w każdym TV. :) 

Jeżeli jakikolwiek podmiot złoży taki wniosek to celowo, aby niszczyć telewizję naziemną, bo inaczej nie da się tego logicznie wytłumaczyć, platformy płatne tracą klientów bo pakietów płatnych ludzie nie chcą kupować, nie mają nowych klientów, więc chcą niszczyć naziemną bo to ich wróg numer jeden, pierwszy etap to plotki, boty i lobbowanie aby temat był gorący, a drugi etap to wnioski, ale trzeba wtedy mocny bann zrobić, a najlepszym bannem jest rezygnacja z ich płatnych usług..

 

Po za tym musi minąć kilka miesięcy aż ludzie, którzy nie mają DVB-T2 HEVC zakupią sobie odpowiedni sprzęt, więc tak naprawdę wszelkie badania będą miarodajne dopiero około grudnia, a nie w czasie urlopów czy komunii gdzie ludzie wydają kasę na inne rzeczy, zrobi się zimno i każdy będzie siedział w domu i wtedy będą mieli sprzęt do odbioru...

Robienie badań teraz nie ma sensu i logiki. Badanie powinno być robione jak wszystkie MUXy będą w HEVC i minie kilka miesięcy.

 

Kolejna i podstawowa sprawa to BRAK NOWYCH KANAŁÓW W DVB-T2 HEVC czyli brak nowości, ludziom niektórym wystarczy MUX3, MUX8 i lokalne, więc podstawowym błędem było nie przełączenie wszystkich muxów w tym samym czasie do nowego systemu oraz brak nowości o czym wielokrotnie pisałem. Niestety tacy ludzie, a jest ich sporo pozostali na starym systemie, ponieważ 3 muxy im wystarczają i nie chce się im przełączać na nowy system, tego nikt nie brał pod uwagę i nikt nie liczył, a pisałem wielokrotnie, że to będzie spora liczba i teraz jest płacz. :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli - jak zapowiedział Kurski - TVP przejdzie na DVB-T2 przed Mundialem, to te wnioski komercyjnych nie będą miały sensu. TVP będzie nadawało z HEVC-em, a pozostali z AVC?

Poza tym, jak pokazał test Sprawdzam TV,  ludzie mają chyba sporo odbiorników DVB-T/HEVC. Na tych z DVB-T2/AVC ten test nie miał obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...