Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Na kanale 28 wyświetlana jest plansza, która kodowana jest w nowym standardzie video HEVC, ale ścieżka dźwiękowa z głosem lektora zakodowana jest w aktualnie używanej kompresji dźwięku MPEG4. Dzięki temu każdy z widzów usłyszy komunikat lektora, a posiadacze odbiorników przystosowanych do nowego standardu zobaczą również planszę z grafiką, potwierdzającą gotowość do odbioru telewizji w nowym wymiarze. Plansza identyfikować się będzie w EPG odbiornika, jako osobny program TV, pod nazwą „Sprawdzam TV”.

https://centruminformacji.tvp.pl/57600550/sprawdzam-tv-nowy-kanal-telewizji-polskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder Play Now Box TV 2 podłączony do telewizora Sony KDL-32W655A. Kanał Sprawdzam TV dekoder odbiera w aplikacji HDTV. Jest obraz. Telewizor Sony nie radzi sobie z przekazaniem sygnału. W telewizorze słychać szumy i trzaski, brak normalnego dźwięku. Przełączenie na słuchawki bezprzewodowe Denon AH-GC30. Ten sam problem z dźwiękiem. Brak prawidłowego dźwięku na kanale Sprawdzam TV i pozostałych z HEVC. Wszystkie inne materiały (aplikacje VOD, inne kanały DVB-T) mają dźwięk prawidłowy.

Dekoder Playa podłączony do telewizora LG 22LD350. Brak problemów z dźwiękiem na kanałach HEVC. Wszystko gra i buczy.

 

Z czego wynika problem? Czy kanały HEVC nadają dźwięk w systemie, który mimo przekazywania przez dekoder, nie są w stanie odkodować prawidłowo niektóre sprzęty? Czy jednak jest błąd po stronie samego dekodera z Playa? 

 

Generalnie, mam pytanie, czy jeżeli zakupię inną przystawkę z tunerem DVB-T2, czy nadal mogę mieć problem z dźwiękiem na telewizorze Sony? Cały czas gada się, że wystarczy dokupić dekoder z DVB-T2 i nie ma potrzeby kupować nowego telewizora. Ale może jednak trzeba wymienić na nowy telewizor, aby uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek braku kompatybilności z dekoderem?

 

Czy inne tunery DVB-T2 też mają przypadłość z brakiem dźwięku na sprzęcie wyjściowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na telewizorze HEVC z 2016 roku, który kosztował około 600 z, 32 cale, gra znakomicie obraz i dźwięk Sprawdzam TV oraz testy HEVC od TVP kultura do TVP kobieta. 

 

Zapewnię to wina pana dekodera play choć do końca pewności nie mam. 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfish Jak masz włączoną funkcję audio passthrough (nie wiem czy w boxie/apce jest w ogóle wybór dla tego czy może dzieje się tak domyślnie) to dekoduje go TV zamiast boxa.

Jak nie ma kodeka to kończy się tak jak u Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/kolejny-bonus-dla-gospodarstw-domowych-100-zl-na-nowy-dekoder/k4vzwgg

Kolejny wkręt... Za te 100zł przy okazji zbiorą niezłą bazę, którą potem będą sprawdzać czy płacą abonament na poczcie a durni ludzie na to pójdą. Przy okazji niezły zabieg żeby pozostać przy mux3 i oglądać propagandę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uruchomieniu Player pod HbbTV nic nie stoi na przeszkodzie. Może działać na każdym kanale z grupy TVN nadawanym naziemnie. Raczej na pewno nie dostaliby specjalnego miejsca na odrębny kanał HbbTV. 

Co do samych testów jasne że mogły być kontynuowane do czasu zmian na HEVC w danym regionie. Szkoda. W moim przypadku 5 miesięcy do powrotu HD. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym polega ta reklama o przygotowaniu się na nowy standard telewizji naziemnej, ale mój dziadek ma swoje lata i rozumie to po swojemu. Teraz do nas na święta przyszedł i prosił kogoś, aby poszedł mu kupić nowy telewizor, żeby nie stracił kanałów. Nie było by w tym nic śmiesznego ani dziwnego, gdyby nie fakt, że ma telewizję kablową z Vectry. Pewnie takich przypadków jak mój dziadek jest wiele niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...