Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Głupoty piszesz, byleby posprzeczać się. :/ UPC nie musiało obniżać bitrate i oszczędzać pasma, bo ma zapas na tym MUX-ie. :razz: Ponadto nie dokonuje rekompresji sygnału i nadaje z dokładnie taką jakością, jaką otrzymuje od MWE. :smile:

Co do jakości, to nie wiem jak można nie zauważyć poprawy. :shock:  Zapewne w ogóle nie oglądałeś tego kanału. Wcześniej obraz był ohydny (pomimo wysokiego bitrate i rozdzielczości 720x576), co jakiś czas następowało chwilowe pulsowanie obrazu (rozmazanie). Szkoda, że nie nagrałem próbki, to bym pokazał. :/ Teraz obraz jest OK i nie ma tego zjawiska. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się dyskutować o odczuciach. Czysto technicznie nie jest możliwe, żeby obraz był istotnie lepszy/gorszy przy tego typu zmianie, bo jest czysto kosmetyczna. Może Twój dekoder/telewizor ma problem z dekompresja MPEG-2, skoro coś Ci pulsuje/klatkuje etc. I takie przypadki bywają w przyrodzie. Szczerze także wątpię, że MWE wysyła do PLIXa kanał z jakością jedynie 3,5 Mbps, no ale to może sam zainteresowany skomentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - szkoda, że nie nagrałem próbki jak był w MPEG-2. Teraz nagrałbym próbkę w MPEG-4 i dałbym userom z tego forum do OBIEKTYWNEGO porównania.

Mój dekoder nie ma żadnych problemów z dekompresją MPEG-2. Na pozostałych kanałach SD nadawanych w MPEG-2 to zjawisko nie występuje (nawet tych z jeszcze wyższym bitrate). I żeby było ciekawiej na TVR pojawiło się dopiero wtedy, kiedy MWE podniósł bitrate i rozdzielczość obrazu starego przekazu MPEG-2.

3,5 Mbps w MPEG-4 to jest bardzo dobra jakość jak na kanał SD. W takiej Vectrze nawet tyle nie dają w MPEG-2. :lol2: A i kanały HD na satelicie często mają niewiele więcej. :wink:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz enkoder MPEG4 jest znacznie wyższej klasy niż enkoder MPEG2. UPC i Vectra nadają już TVR SD z nowego enkodera MPEG4. Jakość jest znacznie, znacznie lepsza.

Mamy nadzieję, że poprawa jakości technicznej kanału TVR wpłynie pozytywnie na poprawę wyników oglądalności stacji.


Od wtorku 4 kwietnia kanał TVR HD jest dostępny w najtańszym pakiecie cyfrowym sieci Multimedia Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC i Vectra nadają już TVR SD z nowego enkodera MPEG4.

Hmm, Vectra też nadaje TVR SD z enkodera MPEG-4? Czyli co, pobierają sygnał w MPEG-4, a później sami transkodują go do MPEG-2? No bo u nich sygnał kanałów SD ostatecznie musi być w MPEG-2 ze względu na to, że cały czas wykorzystują stare dekodery SD odbierające sygnał tylko w MPEG-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy co z sygnałem dokładnie robi Vectra, ale pewnie jest tak jak mówisz, skoro dalej wspierają dekodery MPEG2.

Lepiej jakościowo w wypadku "nowego TVR" wypada wziąć od nas źródło w MPEG4 i transkodować ten kanał do MPEG2 na własnej infrastrukturze. Vectra ma z pewnością bardzo wysokiej jakości stację czołową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zagadkowa wyspa to jedna wielka ściema. Wczoraj sobie dla jaj zadzwoniłem, bo niby nikt nie może odgadnąć zagadki, Pani czeka i czeka. Dodzwoniłem się, skasowali ponad 3 złote, zadali pytanie, na które poprawnie odpowiedziałem i komunikat, że niestety nie byłem najszybszy i mnie rozłączyło. Do wygrania niby 7000 zł było, więc ludzie dzwonią, automat i tak ich rozłącza, a oni koszą kasiorę. Oczywiście zagadki nikt nie odgadł.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo wygrasz, te 7000 zł, które rzekomo jest do wygrania, tak naprawdę, do wygrania jest, 100zł, a dodzwonienie do nich graniczy z cudem, czasem można zauważyć,że dzwonią i wygrywają te same osoby. Choć mam wrażenie, że dzwoni ktoś z reżyserki.

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. :grin:  Oby jak najszybciej ten "Klejnot" pojawił się w TVR. Dzięki temu zarobicie kupę hajsu. A to, że wiele osób zostanie przez Klejnot oszukanych lub zrobionych w bambuko, to nie ma znaczenia. Może jak ci nieszczęśnicy zobaczą co kupili w atrakcyjnej cenie, odechce im się w przyszłości wierzyć w te brednie wygadywane z telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulamin się nie wczytywałem, ale skąd kwota 100 zł ?

100 zł gwarantowane, reszta to bonus. Czyli jak odpowiesz na kilka pytań w ciągu 30 sekund. To wygrasz te 7000zł.

 

No to fajnie. :grin:  Oby jak najszybciej ten "Klejnot" pojawił się w TVR. Dzięki temu zarobicie kupę hajsu. A to, że wiele osób zostanie przez Klejnot oszukanych lub zrobionych w bambuko, to nie ma znaczenia. Może jak ci nieszczęśnicy zobaczą co kupili w atrakcyjnej cenie, odechce im się w przyszłości wierzyć w te brednie wygadywane z telewizora.

I się dowiem, gdzie mam wsadzać ich biżuterię, jak mnie będzie coś boleć.  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...