Skocz do zawartości

TVR


mariuszdybala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Piotrekk. Masz rację. Wynika to z tego, że przekaz na tp 16 leci z Warszawy a przekaz z tp 6 leci z Azji Mniejszej. Trzeba to jakoś tam dostarczyć. Można oczywiście szybciej, ale potrzebny jest bufor bezpieczeństwa na wypadek awarii i konieczności przepięcia łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z tego, że przekaz na tp 16 leci z Warszawy a przekaz z tp 6 leci z Azji Mniejszej. Trzeba to jakoś tam dostarczyć. Można oczywiście szybciej, ale potrzebny jest bufor bezpieczeństwa na wypadek awarii i konieczności przepięcia łącza.

Czyli jak przerzucacie sygnał do Azji? Łącze dzierżawione czy dosył poprzez innego satelitę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie TVR powinien przejść na nadawanie w 16:9. Dla mnie to bezsens, że kanał którego ponad 90% ramówki jest w 16:9 emituje swój sygnał w 4:3 letterbox. Przydało by się również poprawić oznaczenia wiekowe - zmniejszyć rozmiar, dodać lekką przezroczystość i wyciąć cyfrę. Jeśli się nie mylę to TVR ma obecnie jedne z najbrzydszych i najbardziej rozpraszających w oglądaniu oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie TVR powinien przejść na nadawanie w 16:9. Dla mnie to bezsens, że kanał którego ponad 90% ramówki jest w 16:9 emituje swój sygnał w 4:3 letterbox.
16:9 jest w przygotowaniu. Cała bieżąca produkcja TVR jest realizowana w formacie 16:9, ale póki co, utrzymamy jeszcze format 4:3 przez jakiś czas. Jest to podyktowane wieloma aspektami, których tu nie będę wymieniał, ale proszę nie tracić nadziei. ;-)

I wszystko na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przenosiny zrobiły swoje przecież CSB TV też jak nadawał to monetami była kaszanka można zobaczyć jaką wartość bitrate ma i porównać ze starymi parametrami jak wygląda to w przypadku TVR teraz

Jak wynika ze strony digitalbitrate.com TVR z nowych parametrów ma 1.8 Mbit/s a ze starych nawet 2.9 Mbit/s . Więc różnice widać gołym okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisja jest w tej chwili testowa, wczoraj przełączyliśmy format, teraz zajmiemy się bitrate.

Nie planujemy nadawać na takich parametrach jak CSBTV.

Na nowej częstotliwości zostaną ustawione parametry zbliżone do tych, jakie mamy teraz na TP 16.

Dzisiaj powinny zmienić się identyfikatory kanału.

Sądzę, że również dziś lub jutro poszerzy się pasmo wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16:9 jest w przygotowaniu. Cała bieżąca produkcja TVR jest realizowana w formacie 16:9, ale póki co, utrzymamy jeszcze format 4:3 przez jakiś czas. Jest to podyktowane wieloma aspektami, których tu nie będę wymieniał, ale proszę nie tracić nadziei. ;-)

 

A ja bym wiele dał żeby się dowiedzieć co tak naprawdę dla nadawców stanowi taką przeszkodę, jakie są te aspekty? Czy to chodzi o ciągły "potencjał" widzów z telewizorami 4:3 czy o jakieś kwestie techniczne (możliwości sprzętu, dostępna przepustowość sygnału)? Bardzo mnie to ciekawi, bo widzę że żaden nadawca nie chce o tym powiedzieć. @TVR - jeśli to taka tajemnica to może mógłbym uzyskać jakąś wskazówkę poprzez prywatną wiadomość ? :D Nie oczekuję konkretnych informacji dot. TVR ale ogólnie co nadawców powstrzymuje (np takiego Discovery, który ewidentnie we własnej sieci nadaje w 16:9, a na satkę puszcza wszystko w 4:3).

 

Miło, że kolejna stacja ujawnia się na forum. Tutaj jest naprawdę wiele osób znających się na rzeczy i potrafiących sensownie doradzić. Taką chęć kontaktu z widzami trzeba cenić. Nie miałem okazji zapoznać się z TVR (jestem kablówkowiczem), ale życzę powodzenia stacji. Tylko najpierw trzeba dobrze się rozreklamować, bo jednak grupa docelowa Wasza mocno się trzyma podstawowych kanałów (TVP1,2,TVN, Polsat). Mało kto dociera do jakichś dalekich programów na pozycjach 123 dekoderów, a szkoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVR wyszukuje się już jako TVR, zarówno wczoraj, jak i dziś nieco podniesiono bitrate (wczoraj przesunięto te 192 kbit/s z Radia Kaszebe, dziś jeszcze podciągnięto).

 

11,317V

Obraz: 704x576 (4:3), 1,87 Mbit/s (można powiedzieć, że stały, różnice minimalne, wynik uśredniony nie zależy od prezentowanych treści)

Dźwięk: 192 kbit/s, stereo (język wyszukiwany jako kaszubski :P )

 

11,508V

Obraz: 544x576 (4:3), ok. 2,47 Mbit/s (VBR, max. 3,1 Mbit/s, min. 1,85 Mbit/s, średni wynik mocno zależy od prezentowanych w danej chwili treści)

Dźwięk: 256 kbit/s, stereo

 

Pomiar ok. 10 minut (czyli nie za długo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wiele dał żeby się dowiedzieć co tak naprawdę dla nadawców stanowi taką przeszkodę, jakie są te aspekty?

[...]

Nie miałem okazji zapoznać się z TVR (jestem kablówkowiczem), ale życzę powodzenia stacji.

ad 1. To długa dyskusja, być może w okresie Świąt znajdę wolną chwilę, to szerzej o tym napiszę.

ad 2. A w jakiej kablówce jesteś? Może damy radę się tam włączyć? Jesteśmy zainteresowani również sieciami kablowymi.

 

@Mr. Orbita:

Dziękuję bardzo za ocenę, jestem pod wrażeniem jak dokładnie nas obserwujesz :).

Pracujemy nad dalszym poszerzeniem pasma. Na dziś mogę potwierdzić, że zostawimy fonię z przepływnością 192kb/s.

Rozdzielczość pozioma prawdopodobnie zostanie czasowo zmieniona z 704 na 544 (jak na starej częstotliwości), waham się jeszcze z decyzją, wszystko zależy od bitrate jaki uda nam się wycisnąć z nowego kanału.

Bardzo dziękuję za uwagę o języku. Umknęło to w ferworze walki, oczywiście zmienimy na polski ASAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TVR

A mnie zastanawia dlaczego chcecie wchodzic do sieci kablowych jak oni dzialaja w miastach jak to jest telewizja rolnicza i kierowana glownie do mieszkancow wsi.

 

Dlaczego tylko skierowana do rolników?! To że główne założenie to poruszana tematyka rolnicza nie oznacza że kogoś w mieście nie zainteresuje.

Trochę muzyki czy programów związanych z agroturystyką (tylko na tym kanale są takie programy turystyczne) czy "Pojemność 2400" też może zainteresować część odbiorców.

No i działkowcy których w miastach nie brakuje, a nie każdy ma tylko trawnik na działce - programy poradnikowe.

 

Przynajmniej możemy także zobaczyć jak wygląda nasze jedzenie zanim wyląduje na talerzu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...