Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to jest karygodne.Wymieniłem dekoder o godz 11 a wciąż niemam aktywacji karty,dzwoniłem o 15 powiedzieki że jeszcze trzeba poczekać od 2 do 3 godz.To jest technika w Cp

Taka technika jest w każdej platformie sat dlatego wszędzie aktywacja to minimum 48h.Zostaw dekoder włączony na kanale Dla abonentów lub Discovery Channel Polska (12188), na tym szybciej zauważysz, że uprawnienia już przeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś kupiłem dekoder jak w temacie z dyskiem 320GB. Jest taki zły jak piszecie? Często się psuje?

Mam kilka pytań:

 

1) udało mi się ustawić talerz, że mam sygnał ok 69 % - za mało czy może być ?

2) talerz jest 90cm ale jest stary; farba pozłaziła; zostawić go czy kupić nowy - polepszy się dużo sygnał?

3) czekaj już 5h na aktywacje i nic....czy to normalne?

4) aby nagrywać 1 a oglądać drugie co trzeba mieć? konwerter twin?

mam diseq 4.1 i wykorzystane 3 wejćcia; jakbym wymienił jeden konwerter na twina i dał go na HotBird to mógłbym 1oglądać a 2 nagrywać na HotBird?

 

Pozdrawiam

Jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe zaskoczenie po wymianie dekodera sagem jak ustawiłem 1080i to jest cały czas ,ładniejszy odbiór nie ma mgły ,przy starcie po int odrazu jest program niema boot i zawichy.Żauważyłem że pierszy sagem miał baterie w pilocie ,a ten drugi odzielnie .Kolega zAPS powiedział ,że moze był tamten ze zwrotu [uszkodzenie] i dali dalej do APS zamiast do serwisu .Na razie odbiór lepszy od Echo 400 ,szybko kanały chodzą ,aby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkazan do Sagema potrzebujesz konwertera Twin lub Quad (na wszelki wypadek) twój konwerter ma 0,3dB chyba tylko na nalepce, obstawiam że to 0,5dB, ale nie martw się to normalna wartość dla większości konwerterów za wyjątkiem tych HDTV 0,1dB one mają 0,6-0,7dB tyle co stare Philipsy od Wizji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już wcześniej nakręciłem się na ten dekoder, ale po serii dość krytycznych wpisów mój zapał ostygł.

Nie wiem co mam robić, bo dzisiaj zadzwonili z infolinii i zaproponowali mi dokładnie to, co chciałem- czyli Nowy Premium z dekoderem Sagemcom ESI-88 na 29 miesięcy za 99zł, przy czym pierwsze 6 m-cy za 37,90. Dekoder za 1 zeta. Wszystko niby OK i pewnie powiedziałbym sakramentalne TAK, ale trochę boję się bugów Sagema.

 

Obecnie jestem posiadaczem SamaHD 370g i ten dekoder jest idealny- mały szybki, nie zaliczył NAWET JEDNEJ zwiechy przez 2 lata, wszystkie wcześniejsze dolegliwości zostały załatane ostatnimi softami- działa 100% perfect. Ale chciałbym też wypróbować funkcję nagrywarki i TimeShift (już sobie wyobrażam zapał żony do nagrywania Majki, jak nie będzie mogła obejrzeć live!), ale mam obawy, czy nie dam ciała z tym Sagemem. Nie chcę się obudzić z ręką w nocniku, że oddałem super dekoder, łaszcząc się na jakiś [beep] tylko dla nagrywarki i timeshifta, a z którym to [beep]em ciągle trzeba walczyć. Jestem na to za leniwy.

 

Odnośnie Sagema martwi mnie szczególnie brak DD na kanałach, o których pisze Michael130- tzn. TVN, TVN7, czy też -o zgrozo! - na MTVNHD (tego bym nie przeżył). Nie po to zainwestowałem ostatnio kupę kasy w porządne kino, żeby nie słuchać ulubionego kanału bez DD! Czy ktoś miał z tym bugiem, o którym pisze Michael130, do czynienia? A może to jego dekoder coś się krzaczy? Czy innym też nie działa DD na tych kanałach?

 

I jak to jest z tym odpalaniem 576p zamiast 1080i po uśpieniu? Nie wyobrażam sobie non-stop przełączać po starcie dekodera tryb na 1080i czy ciągle włączać/wyłączać dekoder z kabla. Przecież to by była rozpacz. Czy potwierdzacie te bugi, o których napisałem wyżej (po postach innych kolegów)?

 

Szczególnie do kol. Dark99- czy problem z trybem udało się rozwiązać, bo mam ten sam TV, co ty, więc obawiam się tego samego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miłym zaskoczeniu powród do problemów,jak z pierwszym sagemem zawsze 576p nie można przełączyć na 1080i ,po nocy jak zwyle zawicha int potem boot i dopiero kanal .Napisalem emiala skarge i żądania wymiany na inny wolny od wat ,zobaczymy co odpisząCzy ktoś dzonił w tej sprawie

 

EDIT: odpisali; udać się do punktu CP i oddać dekoder do serwisu .Piście wszyscy do ICOK o tych problemach ,moze wtedy zainterweniują,Albo głópa walą tak jak było z Samsungiem hd 370 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten dekoder od tygodnia i wiele pytań co do obsługi bo instrukcja jest do d....

czy ktoś wie jak usunąć programy z listy głównej powyżej 1000 które instalują się po przeszukaniu satelity lub wyszukaniu ręcznym.

jak włączyć pałuze przy nagrywaniu żeby pominąć reklamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder wiesza się nadal. Uruchamia się z trybu Stand by w 576 p , a ogólnie to da się oglądać, ale obraz jest zamglony. Musiałem dodać w TV mocno kontrastu, koloru i ostrość na dziesięć w skali do dziesięciu. Brat ma HD 5000 i obraz jest znacznie lepszy. Poprzednio miałem Echostar 7200 i obraz był doskonały. W tym dekoderze jest fajny pilot, EPG i grafika ekranowa. W HD 5000 jest taka, że czuję się jakbym odbył Powrót do przeszłości. a pilot to zupełna porażka. Nauczyłem się, że jak po uruchomieniu jest rozdzielczość 576p , to wyłączam dekoder w tryb uśpienia, a po ponownym uruchomieniu jest już 1080i. Jest to pół środek, ale nie trzeba wyłączać zasilacza. Jestem skazany na CP, ponieważ jestem Wielkim miłośnikiem siatkówki, a umowa CP z PLS jest do 2015 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych niezbyt pochlebnych wpisach na razie wstrzymam się z zawieraniem nowej umowy na pakiet premium. Obecną umowę mam ważną do czerwca 2011r. (więc nie za długo), i w tym czasie zobaczę, czy Polsat usunie te bugi Sagema. A może później przy przedłużaniu wyrwę lepsze warunki umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...