Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał. Tuner ciekawy i co najważniejsze z grupy Sagem-a. Polsat wprowadzając ten dekoder powiększył swoją "stajnię" o dekoder innego producenta. Im większy wybór tym lepiej. Co do poboru prądu to pewnie kwestia czasu i znajdzie się soft "oszczędzający" energię tak jak to było w przypadku Echostara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą Echostara 400 na Sagema w przypadku nowej oferty dla starych abonentów. Pytanie brzmi: czy mając pojedynczy konwerter będę mógł korzystać z nagrywania? chodzi mi o zwykłe nagrywanie czegoś w nocy, żeby obejrzeć w innym terminie. Nie zależy mi na nagrywaniu jednego programu w czasie kiedy oglądam drugi. Drugie pytanie czy warto zmieniać Echostara, który właściwie nie ma wad, uruchamia się w sekundę, nie zawiesza. Czy Sagem to dekoder którym warto się interesować pomijając funkcje nagrywania?

 

aha i czy jest on oferowany bez dodatkowych miesięcznych kosztów? Obecnie za dekoder nie płacę nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Spróbuj ręcznie zaktualizować soft, a potem na chwilę odłącz dekoder od zasilania. Podczas ponownego uruchomienia najpierw pobierze nowe oprogramowanie, a dopiero potem uruchomi.Ja tak zrobiłem i jest ok, choć dekoder startuje z rozdzielczością 576p i nie mo żna tego zmienić. Wymieniłem w APS na drugi i nadal jest to samo. Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak z tym walczyć? Czy jest szansa na wymianę na Echostrar 7400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz połączony dekoder z tv? Czy przypadkiem nie korzystasz jednocześnie ze scart i HDMI? Podaj Ustawienia obrazu i dźwięku:

FORMAT TELEWIZORA,ROZDZIELCZOŚĆ HDMI,SCART Standard,ZMIANA FORMATU WYŚWIETLANIA.

Ustaw tv na kanale HD wyłącz/włącz, czy wtedy efekt jest 576, czy 1080i.Oczywiście po pojawieniu się programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Orion. Tv Plazma Panasonic 42 S10es mam podłączony tylko przez kabel HDMI. Rozdzielczość ustawiona to 1080i , typ tel 16/9 zmiana rozdzielczości- pełny. Po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu wszystko działa ok. Mogę zmieniać rozdzielczość przyciskiem na pilocie lub w menu dekodera. Jeśli wyłączę dekoder i przejdzie do tryby stand by, to ponownym włączeniu uruchamia się w rozdzielczości 576p , a gdy próbują to zmienić przyciskiem na pilocie, to okienko które pojawia się ekranie telewizora z informacją o obecnej rozdzielczości jest szare i nieaktywne. Naciskanie przycisku na pilocie nic nie zmienia. Gdy wejdę w menu i chce w ustawieniach zmienić na 1080i to funkcja ta jest również nieaktywna. Pomaga jedynie odłączenie dekodera od zasilacza, albo wprowadzenie go w stan uśpienia i ponowne włączenie. Jest już drugi dekoder- pierwszy miał takie same niedomagania. Także w trybie uśpienia wyświetlacz pokazuje inną godzinę niż w rzeczywistości, a nie znalazłem nigdzie w menu możliwości zmiany tej godziny. Przedtem mój Tv współpracował z Echostarem 7200 i wszystko było O.K. Od brata pożyczałem HD 5000 i również wszystko działa jak należy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Orion. Tv Plazma Panasonic 42 S10es mam podłączony tylko przez kabel HDMI. Rozdzielczość ustawiona to 1080i , typ tel 16/9 zmiana rozdzielczości- pełny. Po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu wszystko działa ok. Mogę zmieniać rozdzielczość przyciskiem na pilocie lub w menu dekodera. Jeśli wyłączę dekoder i przejdzie do tryby stand by, to ponownym włączeniu uruchamia się w rozdzielczości 576p , a gdy próbują to zmienić przyciskiem na pilocie, to okienko które pojawia się ekranie telewizora z informacją o obecnej rozdzielczości jest szare i nieaktywne. Naciskanie przycisku na pilocie nic nie zmienia. Gdy wejdę w menu i chce w ustawieniach zmienić na 1080i to funkcja ta jest również nieaktywna. Pomaga jedynie odłączenie dekodera od zasilacza, albo wprowadzenie go w stan uśpienia i ponowne włączenie. Jest już drugi dekoder- pierwszy miał takie same niedomagania. Także w trybie uśpienia wyświetlacz pokazuje inną godzinę niż w rzeczywistości, a nie znalazłem nigdzie w menu możliwości zmiany tej godziny. Przedtem mój Tv współpracował z Echostarem 7200 i wszystko było O.K. Od brata pożyczałem HD 5000 i również wszystko działa jak należy. Pozdrawiam.

Wygląda na problem negocjacji połączenia HDMI, na skutek błędu ustawiana jest rozdzielczość SD.

Zrób jedną próbę, ustaw dekoder na kanał HD wybierz rozdzielczość 1080i i wyłącz do standby i włącz ponownie.

Jak a jest rozdzielczość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemy to największe barachło,to [beep] nad [beep]y.Pamiętacie telefony komórkowe Sagem?No koment.Ja przed podpisaniem nowej umowy z CP,po wcześniejszym jej wypowiedzeniu i po telefonie konsultanta z CP,który niemożebnie zachwalał mi ten dekoder,poszedłem wcześniej do APS-u zorientować się w kwesti dekoderów i facet na moją chęć wejścia w Sagema ESI-88 powiedział mi po cichu,że nie mam wchodzic w to gó...o i pokazał stertę tych dekoderów,które ludzie przynieśli mu do wymiany.A były to dekodery z kilku dni.Mam HD5000 i powiem szczerze,że jestem mile zaskoczony,bo "chodzi" super,szybko przełańcza kanały,nie zawiesza się wogóle i wcale się nie nagrzewa jak piszą inni.Jak mi go CP przesłał,to miał stare oprogramowanie,ale po telefonie do infolinii zaraz wprowadzili nowe i jest ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...