Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

A ja mam inny problem ze swoim dekoderem - po naciśnięciu przez 5 sek. przycisku zasilania dekoder przechodzi w stan oszczędzania energii (uśpienia), ale już nie da się go później włączyć. Pozostaje tylko wyjęcie zasilania i po tym uruchamia się normalnie. Miał ktoś z użytkowników taki problem?

Mam czasami taki sam problem.Częste zwieszanie się tego dekodera jest bardzo uciążliwe. Pisałem do CP,mam nadzieję,że niedługo dadzą nowe oprogramowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , zastanawiam się nad wyborem właśnie tego dekodera (ESI-88) , jednak po lekturze zawartej w tym temacie mam obawy i dylemat czy nie lepiej wybrać hd 5000 . Przeczytałem też cały temat hd 5000 i tam też nie jest "wesoło" , liczę jednak że ktoś mi odpowie i podpowie z dwojga złego, wybrać mniejsze zło :) , rozumiem że każdy ma wady i zalety , dodam jeszcze że nie zależy mi szczególnie na dysku twardym , chodzi mi bardziej o funkcjonalność , komfort obsługi , stabilność pracy .

Proszę o rzeczową odpowiedź , w miarę możliwości oczywiście , dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do Panstwa pytanie.Mianowicie czy ktos z Panstwa wie dlaczego ten dekoder nie odbiera dzwieku DD 2.0 na TVN 7 ORAZ TVN?.Dekduje natomiast bez problemu na NG HD CZY AP HD.Zadne przestawiania dzwieku w ustawieniach nie pomagaja.Gdzie moze lezec problem.U mnie tak samo sa zawieszenia i przy przelaczaniach programow jest brak sygnalu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas876 dzięki za odpowiedź , ja zastanawiam się nad wymianą na hd , obecnie użytkuję echostar dsb-717 pierwsze modele z edycją list ulubionych kanałów (dla mnie bardzo ważne) , co się tyczy Cyfry+ to nie odpowiada mi oferta programowa w stosunku do ceny . Jeśli ktoś może napisać opinię popartą argumentami to chętnie się z nią zapoznam . Pozdrawiam i dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Uzywam dekoder od tygodnia.

Chce powiedziec ze wiele probemow opisanych wczesniej wystepuje rowniez u mnie. Jedynie zmiana rozdzielczosci dziala bez problemow (najpierw wl. dekoder poznije TV).

*) Pierwsza sprawa jezeli dekoder jest juz w stand-by i probuje go przelaczyc w stan osczedzania enegrii (na przednim panelu przez 5 sek wcisniety przycisk) dekoder sie wlacza i kompletnie zawiesza. dioda nie swieci , na wyswietlaczu pozostaje ostatni kanal. Jedyne wyjscie to wyciagniecie wtyczki zasilania. Przy przejsciu w stan oszczedzania energi - jest dziwny dzwiek zatrzymywanego dysku - podobny dzwiek gdy na komputerze stosuje sie TWARDY RESET lub wyjecie wtyczki :/

*) Czasami przy roznej kombinacji uzytkowania nie moglem przelaczyc kanalu ani na panelu ani na pilocie. Pozostaje ostatni. Moge wlaczyc EPG, ale nadal brak szczescia z kanalami.

*) Czasami zatrzymanie obrazu (time shifting) zupelnie nie dzialalo. Kolejne wyciagniecie wtyczki.

*) Jesli zaplanowane nagrywanie jest aktywne to na wyswietlaczu pokazywane jest REC. Nie ma mozliwosci ukrycia tego. Czasami pozostaje wlaczone nawet jeslli dekoder skonczyl juz nagrywanie. Kolejny reset.

*) Generalnie problemy pomiedzy zaplanowanym nagraniem (aktywnym): np, aby anulowac (usunac), a time shiftingiem. (nie dziala) .

*) Niski poziom dziweku na kablu HDMI. Dekoder jest na 16 (max) , a telewizor musze zmienic na okolo 70-80% (poprzednio na samsungu HD , tv byl an apoziomie 40-50%)

 

Generalna opinia: niezle wygladajacy tak na pierwszy rzut oka. W codziennym uzytkowanie jest fatalny. Codziennie odkrywam cos nowego. W zaleznosci jaka kombinacje zastosuje przy uzytkowaniu, zaskakuje mnie czyms nowym. Zapewne jeszcze musze spedzic troche czasu aby odkryc wszystlkie jego mozliwosci. :brawo::?:

 

Pozdrawiam

 

Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy problem dotyka wszystkich czy tylko niektórych jak w przypadku HD5000, jak niektórych to zmiana nic nie da bo oznacza to że zastosowano rózne (czytaj tańsze) układy i powoduja one problemy. Jeśli dotyka wszystkich to jest szansa na poprawe o ile nie jest to błąd wynikający z konstrukcji sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa kamyki do ogródka:

- jedyną metodą na ustawienie zegara głębokiego uśpienia jest reset dokładnie o godz. 0.00

- zrobiłem wczoraj taki precyzyjny reset i.... dekoder przestał widzieć dysk, zniknęła lista nagrań, w menu pokazywał typ dysku i jego temperaturę, ale czas do nagrania "0"

- po kolejnym resecie (szlag trafił ustawienia zegara) wszystko wróciło do normy

Ileż to jeszcze tajemnic kryje przed nami ten francusko-chiński wynalazek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś już wcześniej pytał ale nie otrzymał odpowiedzi. Przymierzam się do tego tunera, ale chciałbym poznać zdanie kogoś kto przesiadł się z Samsunga 370 na tego Sagema. Przede wszystkim rozchodzi mi się o kwestię szybkości przełączania pomiędzy kanałami, EPG oraz ogólne wrażenia porównując nowy sprzęt do Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwość uciszenia tego wiatraczka na standby? troche to denerwujace gdy chce się mieć chwilę ciszy. Na razie od wczoraj zaczynam testować.

Czy może wiecie czy można:

- zmniejszyć jasność wu=yświetlacza?

- zwiększyć czcionki tekstów informacyjnych i Menu?

 

Czy 67% sygnału jest wystarczające by obraz był dobrej jakości (Panasonic plazma 37" HD ready).

Jakie moga byc objawy zbyt słabego sygnału ?

Pytam bo mam na razie podłączoną starą antenę SD 50.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno spostrzeżenie:

W momencie gdy ustawimy w Menu/Ustawienia obrazu i dźwięku/Dźwięk HDMI i Dźwięk S/PDIF: Dolby Digital zamiast stereo, to różnica poziomu głosu pomiędzy programami które obsługują ten format, a programami które go nie obsługują jest olbrzymia!!! Akurat usypiałem 3 miesięczne dziecko kiedy przełączałem programy i natrafiłem na HBO HD i... tragedia! Nagle zrobiło się tak głośno jakby podnieść głośność o 150%!!!!! Nie muszę chyba mówić jak zareagował mój synek. Ktoś z Was może doświadczył takiego zjawiska? Dlaczego się tak dzieje? To, że amplituner się przełącza z stereo na DD to rozumiem, ale taka różnica w głośności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...