Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Celowe to raczej nie jest, po prostu niedopracowane. Na mojej zabawce jeszcze żaden kanał nie zmienił swojej pozycji, za to z listy zniknęły 3 przypadkowe kanały, hmm...

 

 

Ja też tak mam. Sprawdzałem u siebie czy w ogóle się włączy i podgrzałem go suszarką do ponad 55 stopni przy 50 stopniach wiatraczek się włącza a gdy temperatura spadnie do 40 wyłącza. Wiatraczek kręci się po wyłączeniu dekodera pilotem ale przestaje gdy przełączymy dekoder w tryb uśpienia. Jak się nie myle na starym sofcie wiatraczek chodził non stop po wyłączeniu dekodera pilotem tak więc teraz przynajmniej jest ciszej i oszczędniej.

Jeszcze jedno pytanie. Czy jak podłączyliście go przez hdmi to automatycznie przełącza wam się tv na wyjście gdzie jest on podłączony czy musicie ręcznie pilotem. Jak go podłącze przez euro scart to wskakuje sam a przez hdmi niestety nie. Rodzice mają echostara podpiętego pod tv sharp i jest ok tak samo dziadek hd5000 pod tv samsung, a u mnie sagem pod panasonica i nie działa. O co chodzi?

Ciekawy pomysł z tym podgrzewaniem :D, u mnie również wentylator się nie włącza i słychać jedynie dysk twardy. Temperatura dysku nie przekracza 44 stopni.

Co do złącza HDMI,telewizor nie zmienia automatycznie źródła niestety. Trzeba potestować czy funkcje CEC są aktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to kwestia oprogramowania... więc nic nie poradzę... zreszta ja nie ma list ulubionych

U mnie również ten problem występuje a objawia się to chwilowym wyłączeniem dekodera w stan uśpienia w akurat w momencie gdy edytuje listę ulubionych (na wyświetlaczu pojawia się napis "init") po czym zmieniają się numery kanałów na liście tak że pierwszy kanał na liście ma numer 2 a następny na przykład 4.

Poza tym wadą dekodera jest to że nie można usuwać niechcianych kanałów FTA z listy głównej oraz sortować nawet kanałów FTA na liście ulubionych oraz liście głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam sagemca od paru dni .To co zauważyłem : szybko działał ( start , przełączanie kanałów , i inne ) na początku ale kiedy zacząłem dadawać programy

skanować sieć i zmieniać w ustawieniach , zaczęły się problemy z wieszaniem , restartami i długim startowaniem .

Postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne i ..............

wszystko wróciło do normy jak na początku .Śmiga i wszystko działa .

Wnioski : nic nie dodawać , tylko same kanały POlsatu , a Sagemic będzie działał bez zarzutów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zgadzam sie wszystko trzeba robic recznie przy przeszukiwaniu auto polowa kanalow niema sygnalu mimo ze w rzeczywistosci jest.Nie wiem czy to kwestia oprogramowania czy czegos innego.Wyszukalem ten sam kanal recznie i o dziwo jest i dziala.W czym wiec byl problem? pokazal sie na ostatniej pozycji na liscie kanalow.Kiedy wrocilem do tego samego kanalu ktory wyszukal w trybie auto zasiegu niemial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie została opublikowana petycja, o której został poinformowany Cyfrowy Polsat. Petycja dotyczy poprawy oprogramowania dekodera Sagemcom ESI-88. Wszystkich posiadaczy tego tunera zachęcam do poparcia tej petycji. Oto link:

http://www.petycje.pl/petycja/6074/sagecom_esi-88_petycja_do_cyfrowego_polsatu_w_sprawie_aktualizacji_softu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petycja juz nie jest aktualna bo po jej opublikowaniu (02.12.2010) udostępniono nowy soft, który usunął niektóre błędy. Teraz Polsat uzna sprawę za załatwioną więc trzebaby uaktualnić jej treść od nowa wymieniając wciąż nienaprawione usterki. Poza tym jeśli taka petycja ma mieć charakter grupowy/masowy to wcześniej trzeba przedyskutować jej treść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm.

 

A ja mam taki problem z tym dekoderem. Podczas odtwarzania nagranego filmu (np. z programu HBO HD) z dźwiękiem w systemie Dolby Digital, dźwięk co jakiś czas zanika. Dotyczy to zarówno systemu kina domowego jak i odbiornika TV. Natomiast problem ten nie występuje podczas odtwarzania materiału gdzie dźwięk jest w systemie PCM Stereo. Czy u kogoś z posiadaczy tego dekodera też opisywana sytuacja występuje??? Z czym to może być związane??? Czy to kolejny bug w oprogramowaniu dekodera??? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z dekoderem w aps ponieważ nie można było go uruchomić z trybu uśpienia pomagało tylko odłączenie z prądu. Podłączyli go pod samsunga najpierw przez euro potem przez hdmi i ani razu się nie zawiesił. Oczywiście go nie wymienili. Po powrocie podłączyłem i wiesza się za każdym razem. Poszłem do rodziców podłączyłem pod sharpa i działa , pomyślałem że kabel hdmi . Drugi kabel i u mnie dalej zawiecha. Podłączyłem tylko przez euro i eureka działa poprawnie tylko słaba jakość. Dzwoniłem do biura obsługi i powiedzieli mi że mieli podobne zgłoszenia ale jeżeli chodzi o philipsy a o panasonicach nic. Powiedziała żeby oddać go do serwisu. Tylko jak udowodnić że na moim tv się wiesza? Może mają na sklepie panasonica bo jak nie to chyba zabiore ze sobą swojego. PARANOJA :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z dekoderem w aps ponieważ nie można było go uruchomić z trybu uśpienia pomagało tylko odłączenie z prądu. Podłączyli go pod samsunga najpierw przez euro potem przez hdmi i ani razu się nie zawiesił. Oczywiście go nie wymienili. Po powrocie podłączyłem i wiesza się za każdym razem. Poszłem do rodziców podłączyłem pod sharpa i działa , pomyślałem że kabel hdmi . Drugi kabel i u mnie dalej zawiecha. Podłączyłem tylko przez euro i eureka działa poprawnie tylko słaba jakość. Dzwoniłem do biura obsługi i powiedzieli mi że mieli podobne zgłoszenia ale jeżeli chodzi o philipsy a o panasonicach nic. Powiedziała żeby oddać go do serwisu. Tylko jak udowodnić że na moim tv się wiesza? Może mają na sklepie panasonica bo jak nie to chyba zabiore ze sobą swojego. PARANOJA :censored:

 

Witam.

U mnie sytuacja wyglądała identycznie - w APS-ie wszystko śmigało, jak wróciłem do domu to wiesza się cały czas przy przejściu do trybu oszczędzania energii (telewizor Panasonic 32LX85)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wszyscy macie problemy z TV Panasonica? Pytam, ponieważ oczekuję na przesyłkę CP w której ma być Sagemcom. Czy jest ktoś na forum kto takich problemów nie ma? Jeśli się okaże, że tak źle ze sobą współpracują te dwa urządzenia, to rezygnuje z przesyłki i pozostaje przy Samsungu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Panasonica P42G20 i też miałem z tym problemy.

Jednak przypadkowo odkryłem, że po pewnej zmianie ustawień już mi się nie wiesza.

W ustawieniach obrazu i dźwięku --> SCART Standard: zmienić trzeba z RGB na Composite (lub odwrotnie bo już nie pamiętam)

 

U mnie pomogło :D

 

No i oczywiście mam podłączony przez HDMI, a mimo to pomogła zmiana ustawień wyjścia SCART :lol2:

 

Po za tym jestem bardzo zadowolony z tego SAGEMCOMa, chodzi idealnie a zwłaszcza po aktualizacji oprogramowania.

 

P.S. Przy okazji pozdrawiam wszystkich (jestem tu nowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padł mi tuner. Po prostu odmówił współpracy z dyskiem, który zaczął wydawać dziwne dźwięki, a nie kiedy nawet nie startował. Tylko komunikat brak dysku. No i często zaczął sie bootować i inicjować, nawet jak był w trybie czuwania.

 

Po telefonie do Icok poszedłem spawdzić do AP i po sprawdzeniu okazało sie że tuner. TAk więć wymieniono mi tuner, jedak wszystkie nagranie straciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dostałem dzisiaj nowego Sagema i nie mogę go włączyc.Nic się nie wyświetla na wyświetlaczu i nic nie widac w telewizorze.Po wciśnięciu standby pokazuje się zegar ale nie ma aktualnej godziny tylko zera,jakby to była północ.Może ktoś wie co to może byc.Za informację z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...