Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem po raz kolejny do polsatu i tym razem połączyli mnie z działem technicznym. Oczywiście gość stwierdził że nic o tym im niewiadomo. Powiedziałem że z takim problemem i paroma innymi męczy się o wiele więcej osób niż tylko ja i wystarczy zobaczyć to na jakimś forum poświęconemu sagemowi. Nadał jakiś numer temu zgłoszeniu i powiedział że prześle to dalej i pozostaje czekać na nowe oprogramowanie. Myśle że jak by każdy kto ma jakiś problem z tym dekoderem zaczął do nich dzwonić to może wtedy by ich to zmobilizowało do działania, bo tak pojedyńcze zgłoszenia jakiejś usterki mają gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.

 

Ja Sagemcoma mam dopiero od niespełna 2 dni, ale już kilka razy doprowadził mnie do szewskiej pasji.

Ogólne nie jest źle, mam już to nowe oprogramowanie (2.03), ale drażni jeszcze bug z brakiem sygnału na kanałach, na których jeszcze kilka sekund temu sygnał był. Pomaga wtedy wyciągnięcie wtyczki. A dzieje się to najczęściej gdy skaczę sobie po wszystkich kanałach znalezionych na satelicie (satelitach, bo mam konwerter monobloka na HB i Astrę). Gdy po takiej "wycieczce" wracam na podstawowe kanały, to często krzyczy "brak sygnału".

Zastanawiam się czy to wina dekodera, czy konwertera (np. przy przeskakiwaniu z jednego satelity na drugiego), czy ustawień...

W ogóle co ja się namęczyłem żeby zmusić dekoder do współpracy z tym konwerterem to już inna historia... na początku za chol**ę nie chciał odbierać żadnych programów (poza chyba zawsze dostępnym "Dla Abonentów"). Oczywiście w ustawieniach dałem podwójny konwerter na diseqc, ale w żaden sposób nie działało - czy to HB na 1 i Astra ma 2, czy odwrotnie, czy HB na obu... ni groma... dopiero jak przełączyłem diseqc na 4 kanały, to dziwnym trafem ruszyło...

Oczywiście czeka mnie zmiana konwertera, bo i tak Astry nie przeglądam, a przyda się Twin do uzyskania pełni możliwości odbioru-nagrywania 2 kanałów jednocześnie, ale jak widzę tą pogodę, to jakoś tak mi nie spieszno :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na szczęście aż tak źle nie jest, żeby trzeba było co chwilę wtyczkę wyciągać, chociaż parę razy musiałem.

U mnie dzieje się to TYLKO w pewnej określonej sytuacji (skakanie po kanałach z całego satelity/satelit). Pocieszające jest to, że na starym dekoderze całą satelitę przeglądałem tylko na samym początku coby zapoznać się co on tam znalazł, a później korzystałem tylko z konkretnych programów (pakiet + kilka konkretnych z FTA) i na nowym dekoderze też zapuściłem się w zawartość satelitów z czystej ciekawości raptem ze 3 razy i więcej raczej nie zamierzam. Tak więc problem pozostaje, ale nie jest już tak bardzo dokuczliwy i nie będzie trzeba tej wtyczki zbyt często wyciągać.

 

Edit.

Ogólnie ze sprzętu jestem bardzo zadowolony. Po przesiadce z archaicznego Echostara DSB-606 określenie "oglądanie telewizji" całkowicie zmieniło swoje znaczenie. Dekoder poza tym jednym wspomnianym nie sprawia mi żadnych problemów (nie ma kłopotu z wybudzaniem się z głębokiego uśpienia - trzeba dłużej przytrzymać "POWER"). Programowanie nagrywania, time shifting i w ogóle cała obsługa jest bardzo prosta (choć czasem dają znać o sobie 5-letnie przyzwyczajenia ze starego dekodera ;) ). Podoba mi się szczególnie to, że dekoder pilnuje, abym przez przypadek nie próbował ustawić nagrywania więcej niż 2 programów jednocześnie. Jest dość szybki i przede wszystkim CICHY! (w porównaniu z nbox recorderem u kolegi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A czy ktos wie kiedy poprawia odbior DD na kanalach tvn?.T o wielka niedogodnosc jak ma sie porzadne kino i zwykly dzwiek PCM.Bede wdzieczny za info. :jupi: Powinni tez poprawic skutecznosc wyszukiwania w trybie auto poniewaz polowa kanalow mimo POPRAWNIE ustawionej anteny niema zasiegu.Wyszukanie tego samego kanalu recznie rozwiazuje problem,ale jest bardzo czasochlonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I edytowanie listy ulubionych by sie przydalo... Wczoraj konczac ukladac swoja liste po kilkudziesieciu minutach przypadkowo usunalem sobie TVP1 z pierwszej pozycji :// I caly misterny plan poszedl sie ...

No i tak samo mialem problem z odbiorem programow po przeskanowaniu satelity :/ Ale z kolei programy dostepne na standardowej liscie w zupelnosci mi wystarcza i nie potrzebne mi jakies mongolskie kanaly.

Jesli w koncu wyeliminuja te wszystkie bledy to bedzie naprawde mega tuner. Juz teraz jest spoko, nagrywanie, przewijanie programu - to jest next generation : )

Mam go dopiero 3 dzien, ale ogolnie polecam, oprocz tych 2 mankamentow dziala szybko i stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle co ja się namęczyłem żeby zmusić dekoder do współpracy z tym konwerterem to już inna historia... na początku za chol**ę nie chciał odbierać żadnych programów (poza chyba zawsze dostępnym "Dla Abonentów"). Oczywiście w ustawieniach dałem podwójny konwerter na diseqc, ale w żaden sposób nie działało - czy to HB na 1 i Astra ma 2, czy odwrotnie, czy HB na obu... ni groma... dopiero jak przełączyłem diseqc na 4 kanały, to dziwnym trafem ruszyło....

Mam dekoder od 3 dni i miałem identyczny problem tylko że inaczej ruszyło .

Ustawienia wejść tunera : SAT 1 – 1-sze gniazdo quada + konwerter pojedynczy przez diseqc , SAT2 - 2 –ie gnizado quada

W menu ustawiłem diseqc na dwa kanały i nic …HB działa, Astra nie ( brak sygnału). Podłączam zasłużonego Samsunga HD i wszystko OK. Powrót do Sagema dalej nie działa. Wypinam kabel z SAT2 i szok !! zaskoczyło . Wpinam z powrotem kabel do SAT2 i jest dalej OK. Nie wiem o co chodzi ale teraz działa wszystko jak należy. :smile: Tylko brak brak możliwości przesuwek na liście ulubionych mnie dziwi, przecież chyba nikt o tym nie zapomniał… wygląda to na zamierzone. Do tego te częste opisywane tu przypadki pomieszania listy po wyjęciu wtyczki. Jakoś z listą polsatowska :censored: nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy, które zdarzają się na szczęście niezbyt często:

1. Komunikat "Nieprawidłowa karta" - w czasie przełączania programów tuner przestaje widzieć kartę, w menu nie wyświetla się jej numer. Pomaga jedynie odłączenie wtyczki. Problem występuje bardzo rzadko.

2. Nie działa Cyfra Polskie Radio. Nie da się zmienić ścieżek audio.

3. Raz zdarzyło się, że tuner zaliczył reset w czasie programowania nagrania. Po resecie okazało się że programu, który miał zostać nagrany, nie ma już w EPG. Prawdopodobnie ta niezgodność była przyczyna resetu.

4. Przyjmijmy, że z jakiegoś powodu nie ma sygnału z dowolnego transpondera. Jeśli włączymy wtedy kanał nadający z takiego tp., tuner przestaje reagować na około 10 sekund. Denerwujące.

5. Po zainstalowaniu dużej ilości kanałów tuner 2 razy dłużej się uruchamiał. Pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych, gdyż normalnie usunąć kanałów się nie da.

6. Tuner nie zawsze nagrywa to co zostało zaprogramowane.

7. Dekoder nagrywa dobry kanał ale o zupełnie innej godzinie niż było zaprogramowane, np 10 godzin wcześniej. Oryginalne zaprogramowanie przepada z EPG, pomimo iż tuner nie był odłączany z prądu, co czyści program zaplanowanych nagrań.

 

Mam nadzieję, że zajrzy tu przypadkiem jakiś programista odpowiedzialny za ten tuner ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są partacze. Zniusłbym to gdyby jeszcze nie chcieli kasy za wynajem a tak musimy płacić i męczyć się z tym gów-nem bo inaczej nie można tego nazwać . Precz z polsatowskim kiczem. Banda złodzieji która okrada tysiące osób bezkarnie. To nie pierwszy incydent to stała zagrywka pol[beep]u. Tylko sam siebie moge winić że dałem się w to wciągnąć :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiulask

 

Chyba troche przesadzasz, bo ja jakos sie "nie mecze" z tym dekoderem. Wrecz przeciwnie. Co Cie tak w nim denerwuje, ze masz takie niepochlebne zdanie? ; )

A moze po prostu niestety trafiles na jakis wadliwy egzemplarz.

 

BTW: Jak nagram jakis film z uslugi VOD to po 48h takie nagranie przestanie dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to super sprawa, mam pol roku dostepu do katalogu VOD, to bedzie co nagrywac, obawiam sie tylko ze te 320 GB to troszke malo : P

Serio, w tej chwili nie wyobrazam sobie dekodera bez dysku, jak ktos ma dylemat ktory dekoder wybrac, to mowie - Sagem ESI-88 i nie ma sie co zastanawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...