Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś jestem posiadaczem tego dekodera i na razie jest jako tako. Moje ewentualne problemy wynikają z konieczności przestawienia się po kilku latach z Echostarów na Sagema. Nie chcę zapeszać ale jeszcze nie natknąłem się na problemy, o których piszą inni użytkownicy. Nie mogę sobie jednak poradzić z wyszukaniem kanałów z Astry. Mam Quada i przewody podłączone do obu wejść dekodera. Dla kanałów Cyfrowego Polsatu siła sygnału dla obu wejść jest bardzo dobra, a wyszukiwanie kanałow trwa moment. Natomiast dla Astry nic nie znajduje (siła sygnału 0%). Próbowałem już różnych ustawień i nic. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter mam taki sam od roku. Jeszcze do wczoraj miałem Echostara HD7200 i bez problemu odbierałem kanały z Astry i HotBirda. Uważam więc, że problem tkwi w ustawieniach Sagema. Nie chcę równocześnie oglądać czegoś z Astry, a nagrywać z HotBirda. Niestety mój nowy Sagem (a może ja) nie potrafi wyszukać żadnego kanału z Astry. Konwerter nie jest uszkodzony ponieważ na drugim dekoderze (stary Echostar DSB 606) mogę oglądać kanały FTA z Astry i HotBirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba masz twin monoblock a nie quada, to najbardziej wadliwy sprzęt jaki można znaleźć na rynku i dziwię się że CI na DSB606 działa, ja miałem na takim sprzęcie problemy w ustawieniach Astra czerwone kółeczko, Hotbird zielone lub odwrotnie, mimo wszystko szukał, może Sagemcom nie szuka bo stwierdza zbyt słaby sygnał?

 

A już rozumiem! Masz twin monoblock i dwa wejścia (Astra+HB) podpięte do różnych wejśc LNB w dekoderze. To nie dziw się że nie ma sygnału. To stary sprzęt jest dla urządzeń z dwoma LNB bez DiseQC, teraz robią monoblocki twin z dwoma tylko wyjściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co Jalu64 , Sagem nie widzi wcale Astry , sygnał 0 , przedtem przy echostarze 717 nie było problemu , działały dwie satelity , połączenie miałem następujące ; dwa (osobne) konwertery na czaszy 80 cm - dwa kable podłączone do diseca i jeden kabel z diseca do dekodera , wszystko grało , teraz odłączyłem (nie wiem czy dobrze) disec bo przecież w Sagemie jest wejście 2x sat i podłączyłem każdy konwerter osobno do dekodera , pod sat1 Hotbird ,pod sat2 Astra . Hotbird działa . Astra nie ma sygnału . Mam nadzieję że w miarę prosto wytłumaczyłem o co chodzi.

Jakieś propozycje rozwiązania tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten dekoder od wczoraj. Przesiadka z Samsunga (SD). Nie odczułem szczególnie spowolnienia w przełączaniu programów. Nie zauważyłem jak dotąd żadnych problemów z rozdzielczością (LG FullHD połączenie HDMI kablem z zestawu). Na starej antenie 60cm i konwerterze z zestawu cyfrowego polsatu miałem 64% i wysoką jakość sygnału. Podobnie jest jak zmieniłem konwerter na QUAD. To wystarcza do poprawnego odbioru programów HD mimo, że antena jest dzisiaj przyprószona śniegiem a niebo jest zachmurzone (polska wschodnia). Zastanawiam się jeszcze nad przesiadką na antenę 80-90 cm.

Zaobserwowałem natomiast taki problem: przy nagrywaniu jednego kanału (SD) nie da się oglądać kanałów HD. Dekoder pyta się czy przerwać nagrywanie.

Obsługa urządzenia jest intuicyjna a pilot jest czytelny choć bardzo lekki i "plastikowy". Przeszkadzają mi też małe przyciski zmiany kanałów i głośności.

Na dzisiaj to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz podpięte dwa kable czy jeden? bo do nagrywania i oglądania jednocześnie wymagane są dwa kable satelitarne

 

80-90 to ma sens jak chcesz mieć Astrę i Eurobirda 28 dojdzie troszkę kanałów darmowych

 

Mam podpięte dwa kable stąd konwerter QUAD (trzeci kabelek do drugiego dekodera). Podczas nagrywania mogłem przełączać kanały. Problem pojawił się przy próbie przełączenia się na HBO HD. Jak napisałem wcześniej pojawił się pytanie czy wyłączyć nagrywanie.

Sprawdziłem teraz jeszcze raz. Nagrywam TVN (SD). Da się oglądać Eurosport HD i wiele innych kanałów ale nie pozwala oglądać m. in. kanałów HBO HD, Cinemax, Cinemax2, CinemaxHD, Discovery, AXN, AXN HD, Polsat Film. Czy to oznacza, że mam problem z drugim kablem? Jak to sprawdzić?

 

Sprawdziłem jakość sygnału w menu. Jeden wskaźnik na 64% drugi na 69%. Wysoka jakość sygnału na obu antenach.

Chyba znalazłem problem - w menu miałem ustawione liczba używanych wejść SAT na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej problem z dżwiękiem na kanałach sd bardzo cicho kino domowe na 80% trzeba ustawić a pilot dekodera na 15 to wtedy można słuchać,ale przejście na kanały HD zDOLBY to jest bardzo głośno i trzeba zejść na 9 w pilocie dekodera .Dalej niema dżwięku dolby na tvn7 ,tvn i Mtv hd.I co z tym problemem zrobić ,dekoder wymieniłem i nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wczoraj stała się straszna rzecz!! Moja skrupulatnie poukładana (przez godzinę) lista ulubionych, uległa totalnemu rozpadowi! Kanały się pomieszały, pojawiły się nowe na miejscach innych, totalny bałagan! Czy może wiecie dlaczego się tak stało? Co może być powodem? Nie mam zamiaru co drugi dzień na nowo układać listy, przecież ona powinna być stała... A tu taki bigos? Miał ktoś podobny problem? Jak temu zapobiec w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...